Windows Phone 8 - malé velké zlepšení klávesnice

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Windows Phone 8 - malé velké zlepšení klávesnice

Na klávesnici Lumia 900 telefonu s Windows Phone 7.5 se mi nepsalo špatně, ale jedna zásadní věc zde chyběla - Microsoft na poslední chvíli do WP 7.5 nezahrnul českou nápovědu (našeptávač) znaků a slov, takže psát bez překlepů bylo zcela na vás, systém vám nepomáhal. Paradoxně byla tato funkce dostupná pro hackovaná zařízení s netovární ROM, beta verze 7.5 češtinou v nápovědě disponovala.

Až Windows Phone 8 nabízí českou nápovědu znaků oficiálně, zhruba 8MB velký jazykový balíček se vám automaticky stáhne z aktualizačního serveru Microsoftu (OTA update).

V praxi to znamená, že když třeba v jednoduchém slově o 5 znacích napíšete 2 písmena špatně, systém správně pozná co bylo myšleno, nabídne vám korektní slovo či slova a automaticky je opraví. Stejným způsobem můžete psát bez diakritiky a nabodeníčka jsou automaticky doplňována. A pokud vám to vadí při posílání SMS, tam je systém zase před odesláním zprávy ořeže.

Jinak řečeno, na Lumia 920 s 4.5" LCD se píše opravdu dobře a rychle, a to včetně českých (nikoliv ceskych) emailů.

Windows Phone 8 klávesnice

V poloze telefonu otočené o 90 stupňů překlep nemáte šanci udělat, dvěma palci se takto píše až neuvěřitelně rychle a přesně.

Windows Phone 8 klávesnice

Bez zajímavosti není ani systémová podpora smajlíků a emotikonů přímo na vestavěné klávesnici, a to jak textových tak grafických. Jsou jich implementované stovky, navíc je doplněna sekce těch, které nejčastěji používáte, takže se k nim rychle dostanete:

Teď už si snad jen přát QWERTY místo QWERTZ :)


Komentáře

  1. 1 Karel Neugebauer 15.11.12, 11:49:00

    Tož mě a asi tisíce jiných uživatelů zajímá, kdy to bude na Lumia 800.

  2. 2 Andrea Řeháková 16.11.12, 12:06:33

    Tak to je fajn funkce :) Doufám tedy, že brzo bude dostupná i pro starší Windows phone 7.5

  3. 3 Miloslav Sirový 13.04.13, 12:38:41

    Mám Lumii 800 a aktualizovaný WP7.8. Je možné, že stále není k dispozici česká nápovědu znaků? Nelze aktualizaci manuálně nahrát oficiální cestou?

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte  registrovat Facebookem. Je to snadné a bezpečné.