Bing.com je nejlepší vyhledávač na světě (Love the Bing Thing)

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Bing.com je nejlepší vyhledávač na světě (Love the Bing Thing)

Bing.com je nový vyhledávač Microsoftu. Bing.com je moderní, efektivní a hlavně chytrý. Posledních pár let jsem pro hledání používal (hodně dobrý) Google, předtím Altavistu, zavrhl jsem (horší než Google) Live.com Search, a nově preferuji Bing.

Proč?

Bing je zábavný a efektivní. Bing totiž není jen vyhledávač odkazů s určitou relevancí. Bing samozřejmě umí vyhledávat textové odkazy a obsah, a je v tom minimálně stejně dobrý jako Google, ale navíc nabízí obrovskou přidanou hodnotu.

Vysvětlím.

Hledáte třeba Eiffel tower a kromě sady linků se můžete podívat na 3D mapu, přemístit se z Eiffel Tower k Notre Dame, a tam se podívat na obrázky pospojované pomocí Photosynth.net do úžasného 3D panorama, přímé odkazy na Wikipedii, vyhledat si hotely v okolí či restaurace, či zobrazit si náhled na obsah odkazů bez jejich otevírání.

Bing.comBing.com

Bing chápe, co asi budete potřebovat a přímo vám to nabídne.

Když hledám třeba "Acer Aspire", tak dostanu nejenom spoustu relevantních odkazů, ale snadno najdu díky bočnímu menu i ovladače (drivers), manuál, specifikaci, doplňky k notebooku, články a recenze jen z významných blogů či koupím náhradní baterii. Dopracovat se k tomuto na Google by byl podstatně větší problém.

Bing.com mám rád. Není to jen vyhledávač, ale i něco navíc - je to decision engine a je zábavný.

Podobně skvěle (a lépe než na Google) je propracované na Bing.com vyhledávání obrázků s náhledy a obrázků vizuálně podobných, či zobrazení videa přímo s jeho preview.

Jen si jej nezapomeňte přepnout do verze pro USA, (klidně s češtinou), ta nativní česká je zatím výrazně ochuzená (ale pracuje se i na ní). Bing.com zatím má smysl pro hledání v ne-českém internetu.

A na tomto odkazu si Bing můžete přidat jako akcelerátor do IE8. Do budoucna by měl Bing.com technologie Microsoftu používat i český Seznam.cz a to může znamenat jen jedno - jeho nedokonalé výsledky vyhledávání doznají obrovského zlepšení.

Reklamní spoty na Bing.com vysílané v USA:


Komentáře

 1. 1 Hmm.. Trochu drze ziadat skutocne meno, nie? 04.06.09, 20:35:39
  FB

  Co je jednoduchsie:

  1. Napisat do googlu: "Acer Aspire Drivers"

  2. Napisat do bingu "Acer Aspire" a kliknut na drivers len preto, aby bing urobil to iste co google (vid moznost 1)

 2. 2 Radek Hulán 04.06.09, 20:45:43

  [1] nedomyslel jsi to, asi proto, že někteří lidí jsou fanaticky zamilovaní do Google (dokonce používají třeba Gmail, což je opravdu hodně šílené) - jednodušší je samozřejmě to druhé (přestože na Bing.com mohu realizovat i to první). Ono výborné třídění do častých slovních spojení a vyhledávaných termínů člověku řekne, na co přesně by se měl zaměřit - řada slovních spojení totiž není tak jasná, jako v tomto případě, a často člověk musí hledání opakovat 10x s jinou frází, než na Google najde přesně to, co potřebuje.

  Nicméně nic mu nebrání hledat tou první variantou i na Bing.com (opět nepochopeno z tvé strany). A o tom to je - mám širší možnosti a tím i (často) vyšší relevanci.

  Najít některé odbornější věci na Google, aby se odfiltroval "spam" eshopů a agregátorů (a podobných parazitů) je často hodně velký problém.

  A na obrázky a videa je Bing.com mnohem lepší bez jakékoliv diskuze, plus to skvělé napojení na 3D pohledy přes Photosynth je úžasné a hledání podobných obrázků.

  Google jen vyhledává. Bing vyhledává a navíc je chytrý. Pro mě je to jasná volba :-)

 3. 3 účet deaktivován 04.06.09, 22:16:29
  FB

  [2]
  1. Proč se ti zdá používání Gmailu šílené? Používám ho pár let a jsem spokojen.

  PS: nezdá se ti že bing produkuje do výsledku vyhledávaní nějak moc reklamy? http://i40.tinypic.com/k9hz6a.jpg...

 4. 4 Miko Daniel 04.06.09, 22:22:21
  FB

  Ak bol Live search horší ako Google (ak som to správne pochopil z článku), prečo si ho používal na stránke? Kvôli zmierneniu monopolo Googlu vo vyhľadávaní alebo kvôli podpore Microsoft produktov?

 5. 5 Radek Hulán 04.06.09, 22:34:51

  [3] v dnešní době je email základní komunikační prostředek. Používat tuto kritickou věc jen přes primitivní a pomalé webové rozhraní znamená velice nízkou produktivitu.

  Na takovém Gmailu nejde skoro nic. Nelze si naráz otevřít 3 emaily, vyhledat k nim souvislosti, z jednoho udělat úkol k určitému datu, na další dva odpovědět, poté si založit nezávisle projekt a k němu v kalendáři meeting na který (automaticky emailem) pozvu účastníky. Nejde si email nastavit jako úkol k vyřízení "zítra". Nejde email "odložit" aby se připomenul za hodinu. Nejde vlastně skoro nic...

  Webmail je ultraprimitivní řešení pro ultraprimitivní potřeby. Pár lidem to snad i to stačí, ale profíkovi? To fakt ne...

 6. 6 účet deaktivován 04.06.09, 22:49:36
  FB

  [5] Asi jsem "pozadu", ale neznám jediný webmail, který by splňoval tvé požadavky.

 7. 7 Radek Hulán 04.06.09, 23:03:20

  [6] proto je webmail k ničemu ;) Nicméně nejdále je opět Microsoft a jeho Live Mail (Hotmail) - existují k němu zdarma desktopové aplikace, plus samozřejmě Outlook 2007, a pracuje nejen s emaily (příchozí i odchozí pošta), ale i s kalendářem a kontakty. Navíc ty samé kontakty se dají používat ve Windows Live Messenger na PC i na (Windows Mobile) telefonu pro instantní komunikaci, audio a video hovory. Moc hezká integrace a tím i efektivita.

  Web se používá vlastně jen jako "skladiště dat".

  Je to takový "Exchange pro chudé" :) Nejlepší je Exchange, pak Live.com aplikace, pak dlouho nic, a pak je zbytek.

 8. 8 Miro Jurčík 05.06.09, 00:07:24

  Zatiaľ sa mi Bing páči, v podstate je to lepšie triedenie a filtrovanie vysledkov Google - čiže ako spomínali vyššie, stačí napísať kľúčové slovo a dosiahnem podobný výsledok aj s googlom... ale prečo by som sa trápil? Anglická verzia funguje výborne, slovenská a česká má ešte veľa nedostatkov, do výsledkov zaraďuje veľa poľských stránok.

  Inak čo sa týka mailov, tak to vyššie spomínané je pre môj osobný mail moc advanced, tam si v pohode vystačím so zaužívaným gmailom a ako firemný pravdaže máme vlastný mail + Outlook 2007, Thunderbird sa celkom chytá, ale MS to má predsalen lepšie dotiahnuté, a keďže klienta platí firma, tak samozrejme volím Outlook.

 9. 9 Radek Hulán 05.06.09, 01:01:06

  [8] slovenská a česká verze není finální, píšu to i v článku, že je nutné se přepnout na USA

 10. 10 František Hliva 05.06.09, 17:41:19
  FB

  Mne v Opere 9 ani 10 Live vyhľadávanie, z tejto stránky nefunguje...

 11. 11 Petr Pliska 05.06.09, 20:34:38
  FB

  Když už je zde řeč o vyhledávačích rad zde zmínil projekt Anglického vědce Stephena Wolframa. jedná se o internetový vyhledávač který však nelze porovnávat s "Bing" jelikož se jedná úplně o jinou kategorii produktu. Tento vyhledávač vyhledává na základě analýzy přirozeného jazyka. doporučuji shlédnout následující video http://www.wolframalpha.com/screencast/introducingwolframalpha.html...

  a popřípadě vyzkoušet tento ambiciozní projekt

 12. 12 Jan Smetana 05.06.09, 21:56:59
  FB

  Jak to děláte, že se vám v levém menu zobrazují ty relevantní linky? Zkousem z Chrome, FF, přihlášený i nepřihlášený, nastavené vše na angličtinu (jak se píše v článku) ale pořád nic.

 13. 13 Radek Hulán 05.06.09, 22:32:02

  [12] WolframAlfa není vyhledávač. A řeknu to raději ještě jednou: WolframAlfa není vyhledávač.

  Nevyhledává totiž nic na webu. Jen se odkazuje na svoji vlastní vybudovanou "databázi znalostí" a matematických postupů a z ní zobrazuje řešení.

  To ale nemá nic společného s vyhledávačem.

 14. 14 Jiří Prášek 07.06.09, 16:29:17

  Radku, kde čerpáte informace, že se pracuje i na české verzi Bing?

 15. 15 Jan Slavík 12.06.09, 16:17:29
  FB

  [16] Těžko říct. Já mám od člověka co v Redmondu pracuje na vývoji Bingu informaci, že Microsoft nejprve zhodnotí potenciál Bingu a přínosů z reklamy v jiných zemích než v USA, a teprve poté bude přemýšlet o lokalizaci. Zatím pro bing nahrává to, že ho bude používat Seznam.cz na vyhledávání zahraničních odkazů, což mu určitě nějaké to procento v ČR dá. Navíc je to defaultní prohlížeč v IE. Lidi se ho naučí používat.

  Mě se Bing zatím líbí, ale nevynášel bych předčasné soudy. Třeba rozpoznání rukopisu fungovalo v Angličtině a Japonštině už od roku 2001 (nebo 2002?). Český rukopis měl být součástí Windows Vista, nakonec se dostane až do Windows 7. O rozpoznávání hlasu ani nemluvě...