iPhone 6 - stal se Apple definitivně technologickým průměrem a designovým outsiderem?

Popravdě, myslel jsem si, že Lumia 930 s 20MPx foťákem s optickou stabilizací, quadcore CPU, bezdrátovým nabíjením, offline navigací pro celý svět a 5" 1920 x 1080 rozlišením by mohla být třeba ještě nepatrně lepší. 

Ale při pohledu na dnes představený iPhone 6 - 8Mpx foťák bez optické stabilizace, dualcore CPU, žádné bezdrátové nabíjení, 4.7" 1 336 x 750 displej a s cenou ke 20 tisíc Kč jsem pochopil, jak fantastické zařízení Microsoft dělá.

Za 13 tisíc Kč.

A jako bonus je L930 i mnohem hezčí.

Apple se stal v technologii průměrný a v designu dokonce outsiderem.

Toto je fakt iPhone 6, ne Samsung z roku 2011:

Komentáře 12

  1. #1 Luboš Ondrejkovič

    Úplne súhlasím. Som u Apple zariadení už asi 5 rokov ale ide to dole vodou. Jediná veľká škoda je pre mňa, že som už veľa peňazí zainvestoval do APPs (či už iPhone, iPad alebo Mac) a stálo by ma veľmi veľa peňazí prechod znova na Win systém i keď by som tak veľmi rád spravil.

  2. #2 Petr Urbaník

    Hezká "reklama" na Apple a Samsung. Řekl bych ale, že reklamu a pomoc potřebuje úplně jiná značka a o tom opět rozhodne kupní síla celkově a ne pár jedinců a fanatiků 😉 Hezký večer 😄

  3. #3 Daniel Marek

    "jak fantastické zařízení Microsoft dělá" ...hardware možná....tím to ale končí...

  4. #4 Michal Gardian

    Krátke, jasné, výstižné.... A to mám notebook aj tablet Apple. Telefón už rok Lumia 920 (predtým 4 roky iPhone) a každý deň chcem aby sa pokazil a môžem si kúpiť výpredajovú 1020 (za 300 Eur!!!!!!). Lumiu 930 nechcem lebo nemá Glance.

    Luboš, kúp si smelo Win telefón. Mne to krásne v Apple ekosystéme funguje. Kontakty aj kalendár dáš cez Google a máš crossplatform aj pre budúcnosť. S fotkami z Lumie sa výborne pracuje cez Live.com s obrovskou kapacitou free. Hudbu z iTunes vpohode nasynchronizuješ.

    iPad nevymnieňaj - tam využiješ všetky tie APPs 🙂. Ten ešte Apple nestihol posrať. Vyzerá skvelo a je výkonný takže sa dá používať aj na špičkové hry aj na prácu

  5. #5 Jiří Čech

    Lumia už jde kvalitou bohužel taky dolu ..
    Absence glance a amoled u vlajkove 930 je neodpustitelna.
    Stejne tak SW tlačítka u levných řad, zakulacene rohy neladi designove s hranatym prostředím WP8 ...
    Oč je třeba 520 hezci než 530 ...
    A ty zacvakavaci, vrzaci barevne kryty ?
    Vidím snahu levnější a levnější výroby ... 🙁
    Svojí 1020 budu hodně hýčkat aby dlouho vydržela...

  6. #6 Pavel Black

    Na počítačích Mac pracuji přes 20 let. Apple výrobky jsou mi blízký. Dalších pár jich vlastním. Bohužel co se nového iPhonu týká musím ale souhlasit.

  7. #7 Karel Hruboš

    830 Glance už má, přitom parametry i vzhledem se 930 blíží 🙂

  8. #8 Radek Hulán autor webu

    [7] jo, 830 bude moc zajímavý telefon. A vzhledem k tomu, že bude ještě levnější než 930, tak by to mohl být i tržní úspěch.

  9. #9 Jiří Čech

    830 vypadá dobře až na dvě věci.
    Pureview foťák by mohl být o fous megapixlovatější pro větší zoom a zejména USB konektor nahoře - "ideální" pro držák do auta ...

  10. #10 Lukáš Slanina

    [2] Apple se čím dál více vzdaluje v negativním slova smyslu veškeré konkurenci.

  11. #11 Lukáš Slanina

    [3] Naopak, hardware to začíná a ješte lepším sw a ekosystémem to končí.

  12. #12 Marko Kováčik

    830tka ma hw na urovni 2rocneho telefonu konkretne 820tky... co sa tyka rychlosti alebo na urovni 100euroveho telefonu a teda 630tky.. napisat ze sa parametrami blizi k 930tke... nu... dajte si zapojit internet