Nokia BH-907 - drahé Bluetooth sluchátko, které prostě musíte mít

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Nokia BH-907 - drahé Bluetooth sluchátko, které prostě musíte mít

Nokia Lumia 17.03.13

Nokia ke svým Lumia telefonům nabízí obrovskou škálu příslušenství, od reproduktorů, stereo sluchátek, bezdrátových nabíječek, držáků telefonů, až po Bluetooth sluchátka (headset).

Nokia BH-907 je nejlepší Bluetooth sluchátko vůbec. Je drahé, stojí 2.000 Kč, ale přesto je budete chtít. Jako jedno z mála totiž funguje ve všech podstatných parametrech, je přeplněné inovacemi.

Netřeba asi popisovat, proč potřebujete Bluetooth sluchátko. Jak je známo, s telefonem v ruce už 10 let volají jen opičáci. Když sedíte u pracovního stolu a mluvíte půl hodiny s klientem, je více než potřebné mít obě ruce volné pro psaní poznámek, bušení do klávesnice, pití kafe, drbání se na hlavě a podobné úkony. To samé oceníte v autě.

Držet křečovitě telefon mezi hlavou nakřivo a ramenem není pohodlné ani bezpečné.

Genialita BH-907

Nokia u své BH-907 vyřešila veškeré problémy, které trápí běžné Bluetooth sluchátko:

 • špičková kvalita mikrofonu - sluchátko má hned tři mikrofony, jeden supercitlivý je dole a pak celkem dva na levé a pravé straně. Ten dolní snímá váš hlas, ty boční okolní hluk a interní DSP procesor pak ten hluk úspěšně filtruje, takže protistrana dokonale slyší vás a ne třeba bagr v pozadí.
 • kvalita reproduktoru - sluchátko je navrženo jako "in-ear", sedí přímo ve vašem zvukovodu a nikoliv "na uchu", což zároveň funguje jako výborná zvuková izolace od okolí. Stačí minimální výkon interního reproduktoru a vy vše čistě a jasně slyšíte.
 • úžasná výdrž na baterii - zde Nokia zabodovala. Sluchátko je totiž celý čas v režimu spánku, vydrží v tomto stavu řadu týdnů. Když jej vyndáte z obalu a vložíte do ucha, až v tuto chvíli se připojí přes Bluetooth k telefonu. Zabere to jednu sekundu, je to opravdu skoro okamžité, a už voláte. Sluchátko nemá problém zvládnout pracovní den volání. Po vysunutí z ucha se zase automaticky odpojí. Magické.
 • nemusíte nic ovládat, vše je automatické - pouhým vložením sluchátka do ucha zároveň automaticky přijmete hovor. Nic víc nemusíte dělat ani na sluchátku ani na telefonu.
 • hlasové ovládání - po stisknutí horního tlačítka na sluchátku můžete používat hlasové vytáčení ve vašem telefonu.
 • hlasové menu - sluchátko na vás mluví (po aktualizaci firmware i česky), hlasově vám oznámí, že ještě můžete volat třeba 5 hodin.
 • ergonomie - sluchátko výborně sedí v uchu, ušní nástavec má navíc "poutko", které jej výborně fixuje v uchu i při pohybu, není zda žádná plastová pacička či podobné zrůdnosti, které se často ulamují (a jiní výrobci je z nepochopitelných důvodů oblibují).
 • integrace s Lumia telefony - sluchátko funguje s libovolným mobilem, ale pokud máte Nokia Lumia, je vše ještě dále -> sluchátko můžete snadno nastavovat i přes svůj telefon, protože Nokia má ve firmware telefonu speciální ovladače.
 • bohaté příslušenství - Nokia dodává se sluchátkem několik in-ear nástavců (zvolíte si optimální dle velikosti vašeho ucha), USB nabíječku k PC, USB kabel, sluchátko má standardní microUSB konektor, dále je zde nabíječka do automobilu (konektor pro zapalovač) a dvěma USB porty. Luxus.

Album: Nokia BH-907

Nokia BH-907
Nokia BH-907
Nokia BH-907
Nokia BH-907 příslušenství
Nokia BH-907
Nokia BH-907
Nokia BH-907 s BH-806
Nokia BH-907 na Lumia telefonu
Nokia BH-907 na Lumia telefonu
Nokia BH-907 na Lumia telefonu
Nokia BH-907 na Lumia telefonu
Nokia BH-907 na Lumia telefonu

Sumarizace

Ke svému telefonu potřebujete Bluetooth sluchátko. A Nokia BH-907 je nejlepší sluchátko vůbec. Kvalita hovoru, design, ergonomie, výdrž na baterii, vše je dokonalé.

Zde nemá smysl uvažovat o kompromisech, je to o BH-907 nebo o ničem.


recenze lumia 920 lumia 820 bluetooth

Komentáře

 1. 1 Tomáš Nývlt 18.03.13, 08:03:51
  FB

  Vypadá opravdu skvěle. Jen bych nepřeceňoval jeho použití v autě. Tam patří pevná sada. Minimálně na delší nebo častější cestování.

 2. 2 Radek Hulán 18.03.13, 10:03:07
  FB

  [1] pevná sada v autě je dle mého dávná minulost.. Nemá nikdy takovou kvalitu mikrofonu, řvoucí reproduktor v hlavové opěrce (v tom nejlepším případě) či dokonce v reproduktorech autorádia? Děkuji, nechci. Soukromí BT handsfree do ucha je fakt lépe a kvalita taky.

 3. 3 Michal Koska 20.03.13, 08:03:16
  FB

  [1] Souhlas. Mít mít desítky hodin zašpuntované ucho není ani pohodlné, ani hygienické.

 4. 4 Radek Hulán 20.03.13, 01:03:55
  FB

  [3] jak někdo může být tak hloupej, že si myslí, že člověk nosí BT v uchu pořád, i když netelefonuje???! Copak někdo drží telefon pořád u ucha, i když nevolá?

 5. 5 Jan Klíma 22.03.13, 08:03:51
  FB

  Dobrý den, na fotkách je srovnání s BH-806, jak je na tom tohle HF...?
  Na webu Nokie píšou že když se vyndá z držáčku tak se zapne..., chtěl bych se zeptat zdali jste ho také vlastnil a jak to tedy funguje, pokud není v držáčku a dám ho do ucha při zvonění MT tak se také sám přijme hovor...?

 6. 6 Radek Hulán 22.03.13, 12:03:06
  FB

  [5] ano, držáček (minipouzdro / klip) funguje jako automatické zapnutí / vypnutí. Ale u BH-806 nejsem na 100% spokojen se zvukem, u BH-907 ano.

 7. 7 Karel Kotrba 22.03.13, 04:03:38
  FB

  Velká spokojenost jak s 920 tak se sluchátkem. Telefon však z nějakého důvodu nezobrazuje sluchátko v sekci Nokia příslušenství, přitom v Bluetooth obrazovce má identifikaci správně (Nokia Reaction BH-907). Tím pádem ho nelze z telefonu nastavovat. Resety, upgrade fw a několikeré (úspěšné) párování nepomohlo. Má někdo nějakou radu?

 8. 8 Radek Hulán 22.03.13, 05:03:25
  FB

  [7] aktualizace pro příslušenství se stahuje ze Store, po resetu telefonu to může třeba den zabrat, než se aktualizace najdou. Není to tento případ?

 9. 9 Karel Kotrba 25.03.13, 04:03:43
  FB

  [8] Bohužel zatím to není ten případ. Sluchátko perfektně telefonuje jako divé ale v příslušenství vidět není. Ruční dotaz na update vrací informaci, že telefon je ne posledních verzích. Úplný reset se mi zatím dělat nechce.

 10. 10 Karel Kotrba 25.03.13, 09:03:29
  FB

  Chtělo to méně telefonování a více času na wifině - update je stažen. Vše je nyní v pořádku a dojem z dokonalé sestavy nic nekazí. Dnes jsem s BH 907 strávil celkem 5 hodin na telefonu bez dobíjení a jsem opravdu spokojen. Na dlouhé telefonování je to nutnost. Díky za tip.

 11. 11 Marek Janáč 27.03.13, 03:03:38
  FB

  [1] Do auta je najlepšie integrované BT HF priamo vo vozidle a nie nejaký dodatočný externý modul.

 12. 12 Tomáš Nývlt 05.04.13, 10:04:47
  FB

  Zkouším aktualizaci pod Win8-64 a ani náhodou. Zítra to zkusím na NTB s WIN7.

 13. 13 Ladislav Klimek 16.05.13, 10:05:20
  FB

  Několik týdnů jsem se snažil ho používat, nyní se přidalo k jako třetí do řady odložených handsfree sluchátek. Důvodem je to, že protistrana mi špatně rozumí. Po odložení sluchátka, přepnutí hovoru na telefon a otázce: "Už je to lepší?" obvykle dostanu odpověď ve stylu "Ano, teď už slyším výborně...".
  Z dalších peripetií tohodle sluchadla:
  1) Fíčura automatického přijetí hovoru po vložení sluchátka se sice zpočátku zdála cool, ale přestala být tak sexy ve chvíli, kdy mě prvních cca 5 vteřin protistrana prakticky neslyšela, než se hovor nějak napojil... Přitom samotná aktivace bluetooth a spojení s telefonem (bez přijetí hovoru) a oznámení "connected" probíhalo vždy do 1 vteřiny.
  2) Zjištění stavu baterie k vyvolání hlášky, kolik hodin můžete ještě provolat chce velmi přesný grif vyžadující přejetí prstem po dotykové ploše, bohužel umístěné mezi přidáváním a ztišováním hlasu. Vždy, když jsem chtěl stav baterie zjistit jsem před vyslechnutím kýžené hlášky absolvoval minimálně deset těchto nepovedených grifů, kterými jsem nechtěně přidal nebo utišil hlasitost. Někdy už mi docházely nervy. Umístění této hlášky na tlačítko by bylo daleko praktičtější. Takhle pitomé řešení na sluchátku, které umí hlasitost přizpůspbovat. Ach jo.
  3) Nokia sluchátko přestalo komunikovat s Nokia telefonem a už se nepodařilo je propojit. Proč se mě neptejte. Jednou se to povedlo, pak se sluchátko odpojilo a stejným způsobem už ke staré Nokii 6233 nešlo připojit.

  Nechce někdo koupit? Prodám za 1000,- ;)

 14. 14 Radek Hulán 17.05.13, 07:05:37
  FB

  [13] s Lumia 920 je to připojení sluchátka okamžité, velká spokojenost :)

 15. 15 Lachim Íčok 21.05.13, 12:05:17
  FB

  Velké rozpaky. Sluchátko jsem pořídil pro jeho všeobecnou chválu, já mám bohužel opačné zkušenosti:

  1) všude v recenzích se píše, jak perfektně sedí v uchu, že není potřeba ani spona na jeho přidržení, u mě teda ani náhodou. Ať použiju kteroukoli ze tří gum, sluchátko mi vypadne z ucha po dvou pohybech hlavou, když tam dám tu sponu, tak mi sice nevypadne z ucha, ale plandá na uchu sem a tam.

  2) veškeré nastavení probíhá dle hlasových povelů, fajn, ale já jaksi neumím anglicky, takže pro mě funkce absolutně nepoužitelná. Sice jsem zjistil, že lze doinstalovat čeština, ale i tady jsem narazil. Po stažení Updateru (který mimochodem nelze pod Win8 spustit jinak, než v režimu kompatibility), a jeho následném spuštění mi to nabídne, update na vyšší verzi. Bohužel tento update nelze odmítnout, po jeho spuštění se na obrazovce objeví zpráva o tom, že probíhá aktualizace a tím to končí, po třech hodinách jsem to vypnul. Zkusil jsem to třikrát a poté i na jiném počítači, výsledek vždy stejný. Bohužel na všech serverech jsem nikde nenašel tu nejnovější verzi, abych se vyhnul tomu updatu, takže jsem se dál nedostal.

  Za mě má NOKIA za tenhle produkt a jeho podporu čistou pětku

 16. 16 Karel Kotrba 22.05.13, 03:05:39
  FB

  [13] #2:
  Kterak získat spolehlivě hlášku o "talktime":
  Sluchátko je v levém uchu. Vztyčím tedy levý ukazováček a přiložím bříško prstu na okraj / hranu vnější lesklé plochy sluchátka a to na jeho konci, který je vzdálenější od úst. Přejedu takto připraveným prstem plynule po celé délce sluchátka až ke druhému okraji. Ozve se hláška a hlasitost se ani nehne. V 10 případech z 10.

 17. 17 Jarek Pleva 03.04.14, 05:04:47
  FB

  Dobrý den, aktualizace po roce: stále platí doporučení? Nebo byste dnes doporučil jiné HF? Děkuji za odpověď.

 18. 18 Radek Hulán 03.04.14, 06:04:27
  FB

  Jo, stále platí :)