Nokia City Lens - rozšířená realita zdarma pro Lumia telefony

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Nokia City Lens - rozšířená realita zdarma pro Lumia telefony

kód ke staženíNokia v těchto dnech nabídla beta verzi aplikace Nokia City Lens, což je aplikace typu augmented reality/rozšířená realita.

Vzpomínáte na film Terminátor 2, ve kterém Arnold Schwarzenegger kráčí po ulici a při pohledu jeho očima nevidíme jen reálný svět, ale také spoustu doplňujících informací? Právě takto funguje rozšířená realita.

Kamera fotoaparátu na displeji zobrazuje reálný svět, aplikace Nokia City Lens do této reality přidává vlastní informace. Jaké? Například seznam okolních restaurací, hotelů, obchodních center, pamětihodností, nebo zastávek MHD. Stačí tak zvednout smartphone do úrovně očí a rozhlédnout se po okolí. Okamžitě si uděláte přehled, kde se co nachází.

Pokud se vám některé místo zalíbí, stačí na něj kliknout, telefon o něm vypíše podrobné informace. Pěší navigace vás k tomuto místo dovede, jedním kliknutím lze vytočit hovor, v restauraci si tak hned můžete rezervovat stůl.

Kromě pohledu přes kameru nabízí aplikace i pohledy z ptačí perspektivy. V tomto případě se na mapě zobrazuje aktuální poloha telefonu a k tomu vybraná kategorie na mapě, jak to můžete vidět na přiloženém obrázku.

Beta verze aplikace Nokia City Lens je k dispozici pro přístroje Nokia Lumia 710, 800 a 900. Uživatelé si ji mohou stáhnout zde: http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-city-lens-for-windows-phone.

Album: Nokia City Lens

Nokia City Lens
Nokia City Lens
Nokia City Lens
Nokia City Lens
Nokia City Lens
Nokia City Lens
Nokia City Lens
Nokia City Lens
Nokia City Lens


Komentáře

 1. 1 Roman Bláha 14.05.12, 10:05:38
  FB

  kolik chybí k tomu, aby se toto dalo používat ke geocachingu? nebo by sem šli přidat cache?

 2. 2 Radek Hulán 14.05.12, 11:05:45
  FB

  [1] to asi ne. Koukni na to video -> díváš se "přes foťák" na displej mobilu, tam se ti zobrazují popisky kde co je kolem. Je to super ve městě když hledáš restauraci, hotel či něco co tě zajímá a má to (od Nokie) popis. Pro geocaching je specializovaná aplikace.

 3. 3 Jan Kochlan 14.05.12, 02:05:29
  FB

  Tak toto je pre mna osobne prvy dovod pre ktory by som mal ostat verny WP 7.5 a zaroven prejst na Nokiu. Skoda, ze ta aplikacia nie je dostupna pre vacsinu "MangoPhonov".