Nokia představila nový high-endový telefon - Lumia 925

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Nokia představila nový high-endový telefon - Lumia 925

Nokia Lumia 14.05.13

Nokia dnes představila v Londýně nový high-endový telefon - Lumia 925. Jak drobná změna v číslování napovídá, nový telefon je hodně podobný jen 6 měsíců starému top modelu Lumia 920.

Oproti němu má některé lepší a některé horší vlastnosti:

 • váha telefonu výrazně poklesla ze 185 gramů na 139 gramů
 • rám telefonu je z hliníku
 • zůstal zachován a vylepšen 8.7MPx PureView fotoaparát s vysokou citlivostí na světlo a optickou stabilizací obrazu

Jsou zde ale i drobná negativa:

 • vnitřní pamět se snížila z 32GB na 16GB (to by vám mělo ale pořád stačit, navíc zde bude speciální edice pro Vodafone, která nabídne i oněch 32GB)
 • v základu není bezdrátové dobíjení, je potřeba speciální kryt

Pro současné majitele Lumia 920 upgrade nedává příliš smysl, nová Nokia bude ale velice zajímavá pro lidi, pro které byla současná 920ka prostě příliš těžká. Lumia 925 bude ideální volba.

Lumia 920 a Lumia 925 tak tvoří dvojici současných nejlepších chytrých telefonů. Windows Phone 8 jsou nejrychlejším a nejlépe ovladatelným operačním systémem, nabídka aplikací a her je velice rozsáhlá (145 tisíc ve Store) a výborná je integrace s Windows a službami Microsoftu obecně. Špičkový je fotoaparát a zdarma dostupná off-line navigace.

Mimochodem, high-endová Lumia 920 s 32GB se dnes dá koupit již od 10.000 Kč.

Lumia 925

Lumia 925


Londýn, Spojené království – Společnost Nokia dnes představila model Nokia Lumia 925, novou verzi své oceňované vlajkové lodi Nokia Lumia 920. Nokia Lumia 925 přichází s kovovým designem a přináší nejnovější inovace v oblasti fotoaparátů PureView, nové funkce a aplikace třetích stran, které se objeví v telefonech řady Nokia Lumia.

Nokia Lumia 925 přináší nejinovativnější technologii optiky fotoaparátu a novou generaci fotografického softwaru schopnou pořizovat jasnější a ostřejší snímky a videonahrávky i ty nejlepší snímky ve špatných světelných podmínkách. Nokia Lumia 925 také přichází s novým módem Nokia Smart Camera, který se objeví ve formě aktualizace na všech chytrých telefonech Nokia Lumia s Windows Phone 8. Nokia Smart Camera umožňuje snadno pořizovat a editovat špičkové fotografie s možností volby přednastavených režimů jako jsou nejlepší snímek, akční snímek či kontinuální ostření.

Společnost Nokia také oznámila, že na chytré telefony Nokia Lumia dorazí aplikace Hipstamatic umožňující lidem sdílet jejich vysoce kvalitní fotografie s podobně laděnými nadšenci na sociálních sítích jako je Facebook, Twitter, Foursquare a Instagram.

„Pokračujeme v inovacích,“ řekla Jo Harlow, výkonná viceprezidentka Nokia Smart Devices. „Posouváme schopnosti telefonů řady Nokia Lumia zase o krok dále, ať už jde o nové skvělé výhody pro stávající uživatele telefonů Lumia, anebo o novou vlajkovou loď Nokia Lumia 925.“

Nokia Lumia 925 přichází vůbec poprvé v historii řady Nokia Lumia v kovu a přináší tak žádané a jedinečné výhody jako například zvýšenou odolnost. Polykarbonátové zadní kryty budou k dispozici v bílé, šedé nebo černé barvě. Pro využití výhod rozsáhlého portfolia příslušenství pro bezdrátové nabíjení od společnosti Nokia je možné na zadní stranu telefonu připnout přídavný kryt pro bezdrátové nabíjení. Kryty, které jsou prodávány samostatně, jsou dostupné v bílé, černé, žluté a červené barvě.

Velice žádané služby společnosti Nokia jako sada integrovaných lokalizačních a navigačních služeb HERE, či Nokia Hudba určená pro bezplatný neomezený streaming hudebních playlistů jsou skvělým doplňkem, nejnovějšího chytrého telefonu Nokia.

Nokia Lumia 925 bude na evropský trh uvedena ve spolupráci s Vodafonem i dalšími operátory a retailovými partnery. Patrick Chomet, ředitel pro oblast koncových zařízení ve skupině Vodafone, řekl: „Nová Nokia Lumia 925 je elegantní a sofistikovaný chytrý telefon, který přináší výjimečný výkon a špičkový fotoaparát. Těšíme se, až budeme moci nabídnout Nokia Lumia 925 napříč trhy, kde působíme, spolu s tarify Vodafone Red, stejně jako dalšími tarify, které umožňují zákazníkům získat z jejich nového chytrého telefonu v rychlé a spolehlivé síti Vodafone maximum. Zákazníci Vodafonu budou mít také exkluzivní přístup ke 32 GB verzi Nokia Lumia 925, a získají tak více místa pro ukládání obsahu pro jejich osobní i pracovní potřebu.“

Terry Myerson, viceprezident divize Microsoft Windows Phone dodal: „Společně s Nokií měníme způsob, jakým lidé přemýšlejí o fotoaparátech v chytrých telefonech. Práce, kterou Nokia odvedla na modelu Lumia 925, posouvá možnosti fotoaparátů v chytrých telefonech Lumia zase o něco dál.“

Kromě Evropy bude Nokia Lumia 925 představena také v USA ve spolupráci s T-Mobile a v Číně ve spolupráci s operátory China Mobile a China Unicom. Prodej bude zahájen ve Spojeném království, Německu, Itálii, Španělsku a Číně během června. Poté bude následovat USA a řada dalších trhů. Nokia Lumia 925 bude prodávána za cenu okolo 469 € bez daní a dotací. Konkrétní dostupnost a ceny v jednotlivých zemích budou oznámeny na lokální úrovni.

Operační systém

Windows Phone 8

HERE lokalizace a mapové služby

Celosvětové bezplatné HERE Maps a HERE Drive+; Bezplatný HERE Transit ke stažení ve Windows Store

Displej

4,5” AMOLED WXGA (1280×768), 2.25 D tvarované Gorilla 2 Glass, ClearBlack, High Brightness Mode, čitelnost na přímém slunečním světle, Super Sensitive Touch pro ovládání v rukavicích a ovládání nehty

Baterie

2000 mAh akumulátor, bezdrátové nabíjení s využitím přídavného krytu

Procesor

1,5 GHz dual-core Snapdragon

Hlavní fotoaparát

PureView 8,7 MPx s optickou stabilizací obrazu, Autofocus, vysoce výkonný dual LED blesk s krátkým výbojem, nejpokročilejší technologie optických čoček, 1080p HD video při 30fps s optickou stabilizací obrazu. Integrovaný Nokia Smart Camera mód.

Přední fotoaparát

1,2 MPx širokoúhlý

Paměť

1 GB RAM, 16 GB interní paměť; 7 GB bezplatné cloudové úložiště SkyDrive


lumia 920 lumia 925

Komentáře

 1. 1 Milan Milík 14.05.13, 12:13:15

  Nevidím důvod pro novou Lumii, 920 je lepší a levnější volba. Spíš mám problém s WP8 - stále se neví zda a kdy bude podpora VPN připojení a to mi velmi ztěžuje volbu.

 2. 2 Jamie Norton 15.05.13, 15:49:55

  Chtěl jsem se jen zeptat a ujistit, jestli Lumia 928 která má být v prodeji u Verizonu tuším od zítra, bude pouze ve verzi CDMA, LTE? U nás asi máme smůlu? Máte někdo bližší info? Díky.

 3. 3 Roland Navrácen Mádlo 15.05.13, 17:45:05

  Pár novinek navíc je sice věcí hezkou, ale design je odporný. 920 či 900 jsou telefony s krásou. Toto je jak Huawei...

 4. 4 Václav Holuša 19.05.13, 01:14:27

  Konečně krásná Lumia.. ale doprčic s tou pamětí to myslíš vážně?? Proč tam nedají 64GB? To by na každém serveru zabývající se výpočetní technikou měla okamžitě obrovskou reklamu.. a oni tam strčí 16GB.. Vždyť to pro ně není skoro žádný náklad navíc.. a ty prodeje by rostly brutálně..