Přemýšlel jsem o tom, že si pořídím iPhone.
Pár měsíců dozadu jsem to zvažoval. Věřil jsem, že Apple má nejen potenciál, stovku miliard USD na účtech, ale když už roky ničím zajímavým nepřekvapil, tak se konečně vzchopí.
iOS 8 bych na mobilu snesl (na tabletu rozhodně ne, zde je tablet jako Miix 2 mnohem produktivnější), a mediálně by to bylo 100% zajímavé.
Hulán a iPhone. Dosud nesmiřitelná dvojice by se začala tolerovat. Titulka technologické sekce pro iDNES 🙂
Jenže poté co byl iPhone 6 opravdu představen, a zklamal, rozhodl jsem se pořídit si Lumii 930. iPhone 6 je tak průměrný a neinovativní, že ani ta mediální zajímavost za to prostě nestojí.
Lumia 930 má mnohem lepší displej - 5" 1920x1080 oproti 4.7" 1334 x 750 u iPhone 6, ClearBlack technologii, takže je lépe viditelný na přímém slunci, možnost ovládání v rukavicích, a lepší barvy.
Lumia 930 je také rychlejší, má lepší quadcore procesor běžící na 2.2 Ghz a 2 GB RAM, oproti dualcore 1.2 GHz a 1 GB RAM u Apple. Naprosto vše je tedy bleskové.
Lumia 930 má lepší foťák, 20MPx rozlišení, optickou stabilizaci, skvělou citlivost v šeru, a s updatem firmware bude natáčet i 4K video.
Lumia 930 je lépe vyrobená, zpracovaná a navržená. Místo vystouplé čočky objektivu u iPhone 6 ji má zapuštěnou. A dokonale vysoustružené hliníkové tělo, do něhož je 40 minut u každého kusu obráběn a přesně vsazen displej z Gorilla Glass 3 skla.
Lumia 930 je hezčí.
Lumia 930 má bezdrátové dobíjení, takže do ní nemusím strkat kabely jako u iPhone. A měnit držák na telefon v autě či kolébku na stole.
Výhody u Lumie jsou i v oblasti software, je zde perfektní integrace s Microsoft službami, OneDrive, Exchange (Office 365), Windows 8.1 na desktopu a tabletu, lepší je práci s kontakty (včetně sloučení sítí Skype, Facebook, Twitter a LinkedIn), až po (Nokia) Here Drive+ navigaci s mapami zdarma po celém světě, oproti nepoužitelným Apple mapám.
Lumia 930 s 32GB je prostě lepší a hezčí telefon než iPhone 6. A přitom 2x levnější. V oficiální CZ distribuci vyjde s 32GB na 13.000 Kč. iPhone 6 16GB pak na 23.000, 64GB na 28.000 Kč, a to je šedý dovoz.









Ač jsem spokojeným majitelem L1520, musím potvrdit, že L930 je fantastická. Hrál jsem si s ní a je to po HW stránce naprosto precizní výrobek, výborně se drží, po SW stránce není, až na notoricky známé drobnosti, "Woknům" ve verzi 8.1 s Cyanem co vytknout. Výborná koupě a za cenu iPhonu lze pořídit k té své rovnou i druhou partnerce, není co řešit 🙂
To tělo vypadá velmi zajímavě a moc se mi líbí. Bude i videorecenze?
Jasně, tak za týden bude video recenze 🙂
Na 100% souhlasím. Jen škoda, že nemá silnější baterku. Jeden den dá jen těžko.
[4] to uvidím za týden.. Papírově je 2420 mAh slušná hodnota. Je ale jasné, že to bude spíše klasická denní výdrž, jako má většina telefonů, než 2-3 dny jako u Lumia 1320 / 1520.
Kdyby měla Glance Screen, ten nemůže mít pro displejovou paměť. Nebo notifikační diodu, tak bych se nebál říci,nejlepší mobil na trhu!
Jo, Glance Screen chybí, hlavně při přechodu z Lumia 1020. To je super vychytávka a byl jsem na ni zvyklej. Lumia 830 jej bude mít 🙂 A u 930 to snad někdy nahradí hodinky 😉
Vo všetkom je x krát lepšia,stojí polovicu a nepredá sa jej ani 1/4 z toho čo sa predá iPhonov. Kde je problém? V hardware to nebude,ten je už dávnejšie kvalitný (v niektorých modeloch neakutočne kvalitný),software je posledne tiež OK.
Mňa skôr zaujala nová 830 tka. Šikovný telefón so slušným foťákom. Ale kedy bude na trhu? Že by tu bol ten problém? Predstavená bola ešte skôr ako ten iPhone...
Zelezo vyzera pekne ale co aplikacie? Na vsetko musis pouzivat alternativy od Rudyho Huyna (nebyt jeho tak sme v riti 😄) alebo totalne nefunkcne shity. Facebook aplikacia od Microsoft je odpad. Mam aj iPhone aj WP a mnohe aplikacie sa nedaju porovnat. Waze ktory pouzivam kazdy den je na wp oproti iOS verzii uplny odpad. Ale dufam ze casom sa to zmeni a budem mat na wp aj aplikacie svojich bank a kazdeho ingoranta. A iPhone pojde do kosa.
Vůbec nemohu pochopit vaše srovnávání parametrů (CPU/RAM), vzhledem k vašim znalostem je vám určitě jasné že to není o parametrech, ale hlavně o optimalizaci, iOS běhá s plovičními nároky na HW rychleji, a bezproblémověji než android s 4x výkonějším procesorem...Proč tuto skutečnost v každém vašem článku či příspěvku ignorujete?
[10] protože WP8.1 běhá ještě rychleji... 🙂
Cena Iphone 6 v Německu 16 GB je 699 Euro, 64 GB - 799 Euro - to nějak nevychází na 23 tis. resp 28 tis. za 64 Gb co píšete v článku.
[12] už chápu kde jste ty ceny vzal - asi tady že? - http://mobilni-telefony.heurek...
Dobrá provokace, bude článek i o hodinkách? 🙂
[12] máš tam odkazy na Heuréka. Samozřejmě, po uvedení na trh v ČR to asi spadne, ale ne o tolik 16GB verze je malá, takže 64GB verze bude stát tak 23.000. Pořád je to 2x tolik oproti Lumia 930 za 11.000 Kč (šedivka) či 13.000 Kč(CZ distribuce). A HW a funkce se nezlepší...
měl sem možnost vyzkoušet.. samozřejmě běhá dobře, lépe než android. Ale ty aplikace, alespoň co já jsem měl možnost vidět sou otřesné, nulový výběr, žádná možnost většího výběru z kvalitnějších aplikací a poslední update? Konečně přibila horní výsuvná lišta..skvělé, ale opět nulová možnost volby (přidání vlastních záložek, dat atd?) .. rozhodně proti nokii nic nemám a vlastně ani nemůžu soudit, jelikož nevlastním, ale prostě mi tak úžasná jak zde často básníte nepřijde 😉
[16] v té výsuvné liště si tlačítka vyměnit můžeš, tak nepiš nulová možnost volby......
930 mě také velmi nadchnula, po rocích s Androidem je to přímo vysvobození.
Zpracování i systém je přímo užasné, dlouho jsem neměl z jakéhokoliv telefonu takovou radost (předtím Galaxy S5, Xperia Z2, LG G2, Nexus 5).
Lumii 930 mám cca 3 týdny a ten telefon fakt nemá chybu.... iPhone 6 se fakt může zahrabat.
Ja ako zarity android fan, potom co som mal xY tabletov a mobilov od samsungu, dokonca vlastnim aj tablet od nexusu a nexus samotny (oprava) nexus uz nie, hodil som ho do nervov o zem! som zradil android, aby som si kupil toto BOZSKE zariadenie, ake kedy NOKIA/MICROSOFT vyrobili. mam ho cca 4 tyzden a stale ma prekvapuje svojim vykonom a stabilitou. microsoft kolbuk dolu, uz tri mesiace dozadu som si kupil tablet lenovo ThinkPad 8 s win 8.1 pro a bol som sokovany co oproti nexusu a samsungu dokaze! rychlost, 128GB, IPS FHD+ 1200p nejdem sa tu rozpisovat, bolo by to nadlho! Vratim sa k nokie, len pre zaujimavost by som vam doporucil bezdrotovu nabijacku, ktora by sa vam mohla hodit a jej cena tiez potesi 😉
http://www.sunnysoft.sk/zbozi/...
oficialna stranka nokie:
http://www.nokia.com/sk-sk/pri...