Tržní podíl Windows Phone leze nahoru

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Tržní podíl Windows Phone leze nahoru

Business 15.05.12

Nokia sice na přechodu z postaršího Symbianu na nový Windows Phone prodělává zatím kalhoty, neboť ztratila tradiční trhy a hledání nových není záležitost jednoho měsíce, ale začíná to vypadat, že se karta pomalu obrací.

V Německu se podíl Windows Phone zařízení zdvojnásobil (3% -> 6%), v Británii, Francii, Itálii a dalších se zvýšil na zhruba 4% a v polovině roku by měl dosahovat zhruba 10% v Evropě. To je na high-endová WP zařízení slušné.

V USA to vypadá, že Windows Phone chvíli po zahájení prodejů Nokia Lumia 900 předstihl dříve silný RIM (BlackBerry). V AT&T jsou Nokia Lumia 900 telefony často vyprodány, EU prodeje jsou posunuté z května na červen, protože Nokia nestíhá tolik telefonů vyrábět.

Není to samozřejmě raketový nástup, současné WP telefony jsou drahé oproti low-endovým Android plackám a jsou na trhu jen krátce, ale pozitivní vývoj to je. Microsoft má nejmodernější mobilní operační systém, cloud i desktop, Nokia má fantastický hardwarový design a vypadá to, že už přišli i na to, jak vše prodat :-)

S nástupem Windows 8 a Windows Phone 8 se pak dá čekat další výrazná expanze.

Zdroj: Reuters.com


Komentáře

 1. 1 Števo Zelinka 15.05.12, 04:05:09
  FB

  ono sa to zdvihne ked pride nova vlna lumii s WP8 ;)

 2. 2 Lukáš Beran 16.05.12, 12:05:09
  FB

  Na Nokie s Windows Phone 8 netrpělivě čekám. Doufám, že budou dostupné co nejdřív a já se konečně zbavím Androidu, který už mě dost štve.

 3. 3 Ondrášek Zeman 29.05.12, 10:05:30
  FB

  Nechci kazit tuto vskutku nádhernou atmosféru ve stylu "Windows Phone ovládne svět", ale meziroční (celosvětový) podíl na trhu WP7 klesl z 2,6% na 2,2%, což je propad, ačkoliv zase je nutno podotknout, že smartphonů se prodalo celkově mnohem více a i telefonů s WP se prodalo více (asi o třičtvrtě milionu) stále to není nic růžového. Zvláště, vezmeme- li v potaz, že i OS, jakým je Bada (téměř absolutně bez propagace, pouze na třech telefonech od Samsungu) v prodejnosti poráží, ze strany Microsoftu a Nokie, poměrně hodně propagovaný WP... Naproti tomu iOS si meziročně polepšilo o cca. 88% a Android dokonce o 154%... Tudíž se omlouvám za neomalenost, ale dovoluji si říct, že Windows Phone byl, je a minimálně ještě nějaký ten čas určitě bude propadák.

 4. 4 Radek Hulán 30.05.12, 09:05:31
  FB

  [3] ano, pokud někdo potřebuje telefon, co má skoro každý, být stejný s masou, pak WP nebude dobrá volba.