Lenovo Miix 2 - jak opravit nereagující dotykovou obrazovku po probuzení tabletu

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Lenovo Miix 2 - jak opravit nereagující dotykovou obrazovku po probuzení tabletu

Používám Lenovo Miix 2 a jsem s ním moc spokojen. Nicméně, stávalo se mi, že po uspání tabletu a jeho následném probuzení občas přestala reagovat dotyková vrstva. Tablet normálně žil, šel ovládat klávesnicí, ale ne matláním po displeji. Pomohlo až tvrdé vypnutí a zapnutí.

Závada je to naštěstí softwarová a dá se vyřešit, není nutné tablet reklamovat.

Co udělat:

 • aktualizujte BIOS na nejnovější verzi 1.07 (já měl 1.03 verzi)
 • stáhněte si a instalujte poslední verzi Intel TXE driver
 • ve Správci zařízení jděte do stromu "Zařízení standardu HID" a tam vypněte možnost "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie" pro obě I2C zařízení

Není to sice uživatelsky úplně snadné řešení, ale pomůže to :-)

Je samozřejmě možné, že ve vašem případě to nepomůže a bude nutná reklamace, za pokus to ale stojí. V mém případě to problém vyřešilo.

Případnou hardwarovou závadu (povolené konektory, kabely) se můžete pokusit také vyřešit, ale zde bych doporučil klasickou reklamaci než tento postup, kterým 100% přijdete o záruku:


miix 2

Komentáře

 1. 1 Václav Holuša 24.10.14, 05:10:07
  FB

  Tohle se mi ještě nestalo, ale každou chvíli mám BSOD.. když odemknu ze zamykací obrazovky směrem dolů, má najet foťák, místo toho modrá smrt.. celkem mě to štve..

 2. 2 Pavel Máca 27.10.14, 12:10:29
  FB

  Pozdě. V září jsem reklamoval a minulý týden dorazili peníze. I když v mém připadě to byla spíše HW závada. No nevadí, alespoň si koupím o 1/2 roku novější verzi a navíc ušetřím více jak 1000 Kč!

 3. 3 Jaro Meheš Jr. 27.10.14, 11:10:36
  FB

  neviete, ako to zariadenie po pol hodine automaticky hibernovať? Hibernuje sa len pri kriticky nízkej batérii a to je už neskoro.. v nastaveniach napájania nič také nie je :(

 4. 4 Ivo Drábek 23.12.15, 10:12:41
  FB

  Tak se zdá, že mi to opravdu pomohlo... Díky za radu.