Nokia Lumia 800 / Windows Phone 7.5 - jak začít?

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Nokia Lumia 800 / Windows Phone 7.5 - jak začít?

WP7.5 telefony / Nokia Lumia 800 se dodává s obrovským množstvím vestavěných funkcí - kromě podpory pro Exchange, Hotmail, Facebook, Twitter a třeba LinkedIn sem patří i kancelářská sada (Word, Excel, PowerPoint, OneNote), 25GB úložiště pro soubory na Skydrive, plnohodnotná offline navigace celého světa (Nokia Autem) a výborné online mapy (Nokia Mapy).

Nové aplikace můžete instalovat poté co si zřídíte Live ID účet zdarma u Microsoftu.

Live ID může být váš současný email, ale mnohem lepší je, pokud je to email od Microsoftu (klidně zdarma na vaší vlastní doméně) nebo @hotmail.com, poté k němu máte k dispozici mnohem větší množství funkcí, jako je Skydrive, kancelářská sada a další.

Základem je propojit si v telefonu vaše zřízené Live ID na Facebook, Twitter a další účty, po tomto propojení uvidíte u kontaktu nejenom jeho emaily, hovory, SMS, ale také zprávy z Twitteru, Facebooku a LinkedIn:

Účty

Aplikace můžete instalovat třemi způsoby - přímo z telefonu, z webu WindowsPhone.com, a pomocí desktopového (Windows) klienta Zune.

A co bych doporučil instalovat? Vlastně jen pár aplikací, protože skoro vše je v telefonu obsaženo:

 • Connectivity Shortcuts - rychlé odkazy na vypnutí / zapnutí Bluetooth, Wifi a dalších jako aktivní dlaždice
 • Mapy.cz - perfektní mapy a body zájmu od Seznam.cz, zdarma
 • Adobe Reader - čtečka PDF, zdarma
 • Facebook - rozšířená Facebook aplikace, zdarma
 • Twitter - rozšířená Twitter aplikace, zdarma
 • Metro Browser - vynikající prohlížeč, rozšiřující možnosti integrovaného IE9, lepší přehrávání videa, lepší správa záložek, Google hledání (místo Bingu)
 • TV Přehled - výborný program televize, zdarma
 • 4th & Major - Foursqure klient, zdarma
 • 7Pass - KeePass hesla, zdarma
 • LastPass - LastPass online hesla, zdarma
 • Meteoservis - nejlepší české počasí
 • SuperTube - nejlepší Youtube klient

A co je poněkud opruz? Vlastní zvonění. Jakoukoliv MP3 můžete nastavit jako zvonění, ovšem za podmínek, že je skladba kratší než 39 sekund, je menší než 1MB a v žánru skladby jí nastavíte v Zune "Ringtone". Bonusem za tento opruz je, že tuto "skladbu" nebude zobrazovat Zune na telefonu jako písničku.

Druhý opruz je, pro Česko, Bing. V Česku funguje zatím velice omezeně (i když se hovoří o tom, že ještě tento rok by to mohlo být jinak). Doporučuji si přepnout Nastavení / oblast + jazyk / jazyk prohlížeče a vyhledávání na "Angličtina (Spojené království)", získáte tak aspoň přístup k UK funkcím Bingu.

Ideální výsledky s Windows Phone dosáhnete, pokud používáte služby Microsoftu - Live email, Office 365, Exchange, Skydrive. Jsou totiž bezvadně propojené. Poznámky ve OneNote, které upravíte v telefonu, máte automaticky nahrané i na SkyDrive web, můžete je upravovat tam, a po připojení i v desktopové OneNote 2010 aplikaci. Podobně to platí pro Word, Excel a PowerPoint. Stejně tak při použití Exchange či Office 365 můžete snadno prohledávat emaily kontaktů jedním kliknutím. Přejít na komplet Microsoftí řešení se zde prostě vyplatí.

Pro více info doporučuji SmartMania.cz / Windows Phone.


lumia 800 začínáme

Navigace v komentářích

← přejít na začátek | ⇐ načíst starší komentáře