Nokia Purity sluchátka (by Monster)

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Nokia Purity sluchátka (by Monster)

Nokia Lumia 14.08.12

Monster je dnes už kultovní společnost, která má s audiem bohaté zkušenosti a je považována i za (módní) ikonu v této oblasti. Několik let vyrábí také in-ear sluchátka. Osobně nemohu posoudit jak hrají jejich nejdražší top modely, zda jsou třeba srovnatelné s Shure, Klipsch či Etymotic, ale minimálně podle recenzí jiných se jim to daří.

Nokia se s Monsterem spojila pro svoji produktovou řadu sluchátek Nokia Purity a představila hned několik modelů.

Nokia Purity sluchátka jsou barevně sladěná s Nokia Lumia telefony, dostanete je tedy v bílé, černé, cyan a magenta barvě, vypadají cool, jsou módní, mají úžasné balení, zahrají pořádné basy a koupíte je za přiměřenou cenu.

Jedná se o in-ear model, ne klasické špunty. Musíte si tedy vybrat velice dobře nástavec, který vám přesně padne do uší, izoluje od okolního hluku a také tvoří část ozvučnice. V případě in-ear hraje do značné míry i vaše vlastní ucho, tvoří zvukové vlastnosti sluchátka. To je pozitivum :-)

Kabel sluchátek je plochý a má minimální mikrofonní efekt, za to dávám další velké plus. Dá se s nimi běhat a obecně být v pohybu, jsou na to navržena. Na sluchátkách najdete také ovládání hlasitosti, přijmutí / ukončení hovoru a mikrofon.

Nokia Purity (WH-920) se dají koupit zhruba od 1.600 Kč.

Album: Nokia Purity

Nokia Purity
Nokia Purity
Nokia Purity
Nokia Purity
Nokia Purity
Nokia Purity

Zvukově jsem se pokusil o poněkud nerovný soubor - Nokia Purity za oněch 1.600 Kč oproti Shure SE530 za 10.000 Kč. Nokia má výraznou a dle mého i přebuzenou basovou složku, ta nejvíce vystupuje, a bude se líbit těm, co mají rádi třeba Koss Porta Pro.

Tříměničová Shure SE530 mají preciznější středy, jsou rychlejší, a nabízí jásavé a dokonale čisté výšky. Zase si s nimi nezavoláte a nemůžete ovládat hlasitost.

Pokud bych subjektivně vnímanou zvukovou kvalitou označil zdarma dodávaná Nokia sluchátka na stupnici 1 - 10 za 2, pak Nokia Pure je 4 až 7 (dle vašeho vztahu k basům a výškám) a Shure SE530 pak 10.

Na svoji cenu hrají Nokia Purity dobře (pokud preferujete basy a nižší středy), a když k tomu přidáte skvělý vzhled sladěný s telefonem, punc módní ikony, a 100% spolupráci (ovládání, mikrofon) s Nokia Lumia telefony, je to dobrá volba.

K tomu zvukovému hodnocení si tedy klidně připočtěte další 2 body za "celkový dojem", pokud máte Lumii ve stejné barvě a jde vám i o to, jak to bude vypadat.


Komentáře

  1. 1 Pavel Štrobl 11.03.13, 06:03:29
    FB

    Takže tvrdíte, že když mi vyhovuje zvuk KPP, tak by mi mohly sedět i Nokia Purity?