Proč je Windows Phone 7.5 funkčně před Androidem 2.3 i iOS5?

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Proč je Windows Phone 7.5 funkčně před Androidem 2.3 i iOS5?

Víte proč je Windows Phone 7.5 funkčně o generaci před Androidem 2.3 i budoucím iOS5? Třeba proto, že integruje nejen Live, Exchange kontakty, ale i Facebook, LinkedIn a Twitter.

Nativně, je to součást systému.

Nejedná se přitom jen o triviální pseudo-prolinkování, které nabízí třeba nadstavba HTC Sense v Androidu, je to integrální součást celého systému a počítá se s ní v každé aplikaci - zprávy, notifikace, chat, odpovědi na ně, prostě všude. Vůbec nepotřebujete specializované aplikace.

Když posílám zprávu, nenabídne mi WP7.5 jen placené SMS či MMS, ale automaticky i Facebook či WLM chat zdarma pro daný kontakt, a taky pohled na příspěvky z Twitteru a LinkedIn (včetně možnosti odpovídat a dát like bez aplikace třetí strany) či ve fotkách pohled na alba z Facebooku a SkyDrive.

Prolinkování profilů je automatické - pokud má daný člověk stejný email ve více sociálních sítích (což typicky má), je vše ihned propojeno. Pokud používá různé emaily či jména, dá se to propojit do jednoho profilu ručně. Pak jdu do aplikace "Zprávy" a pokud začnu psát zprávu a ten člověk je online na (třeba) Facebooku, píšu mu defaultně na chat, tedy zdarma, ne placenou SMS (samozřejmě, ten cíl zprávy mohu změnit). Stejně tak vidím jeho příspěvky ze všech sítí a fotky a mohu je komentovat.

To je koncept, který má klientelu ve více než miliardě lidí, neomezuje se jen na mobilní zařízení (protistrana může být klidně online u PC) a je o onu generaci před konkurencí.

Apple se s "chatem pro iOS zařízení přes velkého bratra" může jít zahrabat. Tedy, on se samozřejmě nezahrabe, ale nasadí marketing, nicméně použitelnost a funkčnost je jasně na straně Microsoftu :-)

Windows Phone 7.5

Komentáře

 1. 1 Lukáš Křepelka 21.08.11, 21:31:38

  Toto prolinkování je velmi užitečné. Ostatně WP mají těchto užitěčných vychytávek daleko více. Je to svěží a velice originální systém a o telefonu s tímto systémem velmi uvažuji, ale myslíte si, či troufnete si odhandou zda implementaci češtiny po uvolnění oficiální aktualizace MANGO zvládne i laik?

 2. 2 Marko Vrtásku 22.08.11, 04:55:27
  FB

  Určitě souhlasím, pro hodně lidí třeba užitečné a dobrý plán ze strany MS. Já moc na sociální sítě nikdy nebyl a nepotřebuji tam nic psát.
  Mě se třeba líbí na Androidu, synchronizování s Picasou (ovšem když jsem na WIFI). Když potřebuji, tak jednoduše je zveřejním na g+, popřípadě jenom zkopíruji odkaz a pošlu fotku a to mě bohatě stačí.

 3. 3 Dvořák Martin 24.08.11, 11:43:01
  FB

  Nedávno jsem si sobě i manželce pořídil Samsung Omnia 7 s WP7 na kterém máme už oba Mango (7712.60). Celkově jsem oba spokojeni až na nemožnost přenosu souboru z jednoho telefonu na druhý ... pokud zrovna nejsme na WiFi a nemáme jeden z nás přešvihlý 150MB datový tarif od Vodafonu a minimální rychlost. Mám na mysli přenos souboru přes Bluetooth, kdy při párování telefony ohlásí, že čísla se shodují ale telefon stejně poslaný soubor nepřijme.
  Stejná věc se mi stala v práci, kdy kolega kroutil hlavou, proč to nelze když to má ověřené na mnoha telefonech s různými OS (asi kromě WP7).
  Otázkou je jestli v plné verzi Manga bude tento způsob přímého přenosu souboru z telefonu na telefon podporován (v telefonech nejsou pam. karty) a nebo bude vždy nutné prohánět svá data přes úložiště a zatěžovat zbytečně síť něčím, co je "na dosah"?
  Jinak jsem vším, co WP7 nabízí jsem ohromen a nadšen.