Proč se těšit na Windows 10?

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Proč se těšit na Windows 10?

Windows 10 28.07.15

Na Windows 10 je dobré se těšit, protože jsou snadno použitelné, rychlejší než Windows 7 / 8, upgrade je zdarma, a fungují na téměř libovolné platformě.

Microsoft je s Windows 10 také modernější a inovativnější než třeba Apple, protože jablečný OS X a jeho notebooky stále nepodporují dotyk, a dotykový iPad s iOS zase neumí spouštět velké aplikace. To je v roce 2015 úplně nesmyslná zeď u zaostávajícího Apple.

Uživatelé přitom nechtějí pečovat o hromadu zařízení, nechtějí mít desktop, a nosit v tašce notebook, tablet a telefon a neustále se rozhodovat, co pro který triviální úkon vlastně mají použít. Chtějí jedno (či s telefonem maximálně dvě) zařízení, které perfektně a univerzálně fungují a na nichž mají vždy přístupná svoje data.

Windows 10 toto umí, díky Continuum a chytrému přepínání mezi desktop a tablet režimem jsou ideální jak pro práci, tak pro „matlání po displeji“ a hraní her. Stačí si pořídit 2v1 počítač, jako je třeba Surface 3 Pro s i5/i7 procesorem, Retina dotykovým displejem, připojitelnou klávesnicí a vážící jen 800 gramů.  Zastane roli výkonného desktopu, snadno přenosného notebooku, i tabletu, a v žádné této oblasti nedělá kompromisy.

Díky integrovanému chytrému propojení s cloudem (OneDrive, Outlook, Office365) jsou veškerá data, kontakty, emaily a soubory uživatele dostupné odkudkoliv.

Velké plus je, že Microsoft chápe cloud jako otevřenou službu, je to hodně přátelská společnost, nevynucuje si vendor lock-in jako Apple či Google. Není nepřátelský uživatelům jiných platforem. Takže není ani nutné mít telefon s Windows 10 Mobile (i když je to plus), protože klíčové služby v cloudu, kancelářské aplikace (Word, Excel, OneNote, PowerPoint) a data jsou dostupná zdarma i pro Android a iOS telefony. A dobře s tím funguje Windows 10 na desktopu.

Výhody přinese Windows 10 i programátorům, kteří mohou navrhovat univerzální aplikace, běžící na libovolném zařízení, od 30“ monitoru po 5“ telefon.

A v neposlední řadě jsou Windows 10 systém, který čeká dalších 10 let rychlého rozvoje a podpory, budou se dále zlepšovat.

Je na co se těšit :-)


 

Nejlepší recenze Windows 10, anglicky, je k dispozici tady.


Navigace v komentářích

načíst novější komentáře ⇒ | přejít na konec →