Surface 3 Pro - hackování Type Cover klávesnice

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Surface 3 Pro - hackování Type Cover klávesnice

Klávesnice notebooků musí být kompromisem. A čím jsou notebooky menší, tím je kompromis v klávesnici větší. Klávesnice 2v1 zařízení na tom bývají ještě hůře... Surface 3 Pro má klávesnici, na které se (překvapivě) výborně píše, ale poněkud hůře programuje. Standardně je totiž pro funkční klávesy F1 až F12 nutné používat "Fn" přesmykač. Toto lze naštěstí snadno obejít, a to pomocí jednorázového stisku Fn+CAPS, pak jsou klávesy F1 až F12 aktivní defaultně.

Pro takovou změnu podsvícení klávesnice, kterou nepotřebujete často, si už to méně pohodlné kombo Fn+F1 či Fn+F2 zmáčknete.

Nastává tím ovšem další problém -> klávesy F9 až F12 jsou nyní aktivní namísto důležitých Home, End, PgDown a PgUp kláves. Sdílejí s nimi totiž jedno fyzické tlačítko. Což je průser (uživatelé třeba MacBook Air bez těchto kláves mohou vyprávět...).

Zde se nabízí ovšem jiné řešení -> klávesy si přemapovat, třeba pomocí SharpKeys utilitky. Takže postupně zadáte přemapování F9 na Home a Home na F9, F10 na End a End na F10, a podobně F11 a F12 prohodíte s PgUp a PgDown.

V praxi tak máte klávesnici, co má neustále aktivní funkční klávesy F1 až F8 (což stačí, F2 je přejmenování souboru, F3 pokračování v hledání, F5 je kopírování, F6 přesun a F7 nový adresář ve Speed Commanderu), a k tomu jsou bez Fn přesmykače přístupné Home, End, PgUp a PgDown.

A nakonec ještě můžete přemapovat [#] klávesu (tu vlevo od Enter) na Insert. Ty znaky se dají psát mnoha jinými způsoby a dedikovaná klávesa pro Insert chybí.

Programátoři se radují :-)

Další klávesové zkratky

Zkratka, kterou asi neznáte -> zatímco Fn+F1 a Fn+F2 reguluje intenzitu podsvícení klávesnice, tak Fn+Del a Fn+BackSpace intenzitu podsvícení displeje.

A pomocí Fn+Spacebar můžete udělat screenshot celého displeje a Fn+Alt+Spacebar screenshot aktivního okna. Umístí se do clipboardu.

Klávesnice Surface 3 Pro:

Album: Surface 3 Pro

Surface 3 Pro
Surface 3 Pro
Surface 3 Pro
Surface 3 Pro
Surface 3 Pro


surface

Komentáře

  1. 1 Karel Smutný 12.02.15, 08:02:54
    FB

    Pro navigační klávesy existují ještě tyto zkratky: Fn+Left = Home, Fn+Right = End, Fn+Up = PageUp, Fn+Down = PageDown. Také na svém Surface Pro 2 programuji a na tyto zkratky jsem si zvykl překvapivě rychle. Je to sice kombinace namísto jedné klávesy, ale obě klávesy jsou blízko sebe.