Vývojáři, předběhněte konkurenci! Soutěž o pozvánky do Windows Store pro Metro aplikace

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Vývojáři, předběhněte konkurenci! Soutěž o pozvánky do Windows Store pro Metro aplikace

Windows 8 na startu

Microsoft před několika dny představil Windows 8 ve verzi Release Preview. Jedná se o největší změnu od dob Windows 95. Windows 8 jsou systém, který nabídne dvě odlišné rozhraní - klasické desktopové a nové dotykové / tabletové, tedy Metro interface.

Windows 8Finální verze Windows 8 přijde na trh na podzim tohoto roku a nabídne distribuci, vyhledávání a propagaci aplikací pomocí Window Store. Do Windows Store budou moci své aplikace v budoucnu zařadit i čeští vývojáři.

S majoritní pozicí Microsoftu v operačních systémech pro PC a OEM instalacemi se dá očekávat, že Windows Store bude velice populární a tedy zajímavý i pro vývojáře.

Je vhodné své Windows 8 aplikace připravit co nejdříve.

Předběhněte konkurenci! O co přesně jde?

V tuto chvíli bohužel není Windows Store veřejně otevřen pro vývojáře z ČR. Zatím se do něj nemůžete volně zaregistrovat. Díky této soutěži ale přesto budete moci Metro aplikace publikovat už nyní a získat náskok před konkurencí.

Pro 20 vybraných vývojářů Metro aplikací zajistíme pozvánky do Windows Store. Budete tak mít svůj vývojářský účet založen dříve než konkurence, navíc bezplatně, a své Metro aplikace nabídnete uživatelům dříve než ostatní.

Na MyWindows.cz vám také zdarma zajistíme propagaci vašich aplikací.

Jeden absolutní výherce od nás také dostane Xbox-360 a pokud bude chtít, pomoc při publikaci jeho aplikace od společnosti Fleveo s.r.o., která jako jedna z prvních v ČR již své aplikace ve Windows Store má publikované (například Zapakatel.cz).

Základní pravidla soutěže:

 • Účastnit soutěže se mohou pouze fyzické a právnické osoby, které mají své trvalé bydliště či sídlo v České republice nebo na Slovensku a budou registrovaní v českém Windows Store.
 • Odborná porota, ve složení Radek Hulán / GlobalDat a.s. a David Šmehlík / Fleveo s.r.o., vybere z přihlášených aplikací v celkem dvou kolech 10 + 10 nejlepších aplikací. Jejich vývojáři po úspěšném projití "Quality Assurance" testu s vybranou Metro aplikací (tento test zajistí přímo Microsoft ČR) dostanou bezplatnou vývojářskou pozvánku do Windows Store.
 • Windows 8 / Metro aplikace do prvního kola je nutné přihlásit nejpozději do 10. 7., do druhého kola poté nejpozději do 28. 8., a to pomocí tohoto formuláře.
 • Následné "Quality Assurance" testy odbornou porotou vybraných aplikací proběhnou od 16. 7. pro první kolo a od 4. 9. pro druhé kolo soutěže. Při testu aplikace je nutná osobní přítomnost vývojáře v labu Microsoft ČR (Vyskočilova 1461/2a, Praha 4).
 • Jeden vývojář (fyzická či právnická osoba) může do soutěže přihlásit více aplikací.
 • Odborná porota dále vybere jednu absolutně nejlepší aplikaci, její vývojář dostane navíc herní konzoli XBox-360 a možnost publikace aplikace pod hlavičkou Fleveo s.r.o., popřípadě pomoc s publikací pod jeho vlastním Windows Store účtem.
 • Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Výhry nelze vymáhat právní cestou.
 • Pořadatelem soutěže je společnost GlobalDat a.s.

Propagace vaší aplikace zdarma:

 • Zveřejníme odkazy na 20 nejlepších aplikací vybraných odbornou porotou a odkazy na vývojáře těchto aplikací, a to na webu MyWindows.cz
 • Výsledky soutěže odkážeme z našeho Twitter a Facebook účtu s více než 10.000 followers.
 • Pro 3 nejlepší aplikace zveřejníme jejich recenzi formou samostatného článku na webu MyWindows.cz, a to včetně podrobného popisu a screenshotů.
 • Výsledky soutěže poskytneme formou tiskové zprávy ke zveřejnění dalším médiím.

Pomůžeme vám s vývojem:

 • V nejbližších dnech vám díky Fleveo přineseme článek popisující základní informace pro vývoj Windows 8 aplikací, plus praktické zkušenosti se schvalováním aplikací ve Windows Store.
 • V průběhu června zveřejníme překlad rozsáhlých vývojářských článků popisujících tvorbu Metro aplikace pomocí HTML a Javascriptu.
 • Pomůžeme vám s článkem uvádějícím odkazy na další zajímavé vývojářské zdroje.
 • Předpokládáme, že prvního kola soutěže se kvůli kratšímu časovému limitu bude účastnit výrazně méně vývojářů než druhého kola, šance vybrání právě vaší aplikace odbornou porotou tedy bude statisticky vyšší.

Zpracování osobních údajů:

Účastí v soutěži a přihlášením své aplikace, kontaktních údajů, emailu a telefonního čísla vyjadřuje soutěžící souhlas s následujícím: Tímto uděluji svůj SOUHLAS se zpracováním osobních údajů, které jsem dobrovolně poskytl(-a) či poskytnu společnosti MICROSOFT s.r.o., Praha 4, Vyskočilova 1461/2a, IČ: 47123737 („společnost“) za účelem výkonu činností, jež jsou předmětem podnikání společnosti či jiných subjektů náležejících do skupiny MICROSOFT, a to zejména pro účely kontaktní při marketingu značek, produktů a služeb. Souhlas poskytuji v rozsahu kontaktních údajů. Souhlas uděluji na dobu neurčitou. Současně také do odvolání uděluji svůj SOUHLAS k využití mé e-mailové adresy a telefonního čísla pro potřeby šíření obchodních sdělení společnosti či jiných subjektů náležejících do skupiny MICROSOFT. Beru na vědomí, že každé takové obchodní sdělení bude obsahovat možnost tento souhlas odvolat. Aktuální seznam subjektů náležejících do skupiny MICROSOFT je kdykoliv přístupný na internetové stránce: http://www.microsoft.com/worldwide.

Jste vývojář?

Pokud se chcete soutěže zúčastnit, budeme rádi, když nám o tom dáte co nejdříve vědět (ať už emailem, nebo formou komentáře k tomuto článku).

Zkrácený odkaz na soutěž: https://myid.cz/win8soutez


win8 soutěž

Komentáře

 1. 1 Andrej Melicher 15.06.12, 10:06:40
  FB

  takze ked mam trvaly pobyt v SR tak sa nemozem prihlasit? v inych sutaziach Microsoftu s tym problem nebol, pretoze na App Hube som registrovany ako cesky vyvojar :)

 2. 2 Tomas Myownclone Vymazal 15.06.12, 10:06:36
  FB

  Rad bych se zucastnil.

 3. 3 Jakub Kameniar 15.06.12, 11:06:51
  FB

  Také bych se rád zúčastnil.

 4. 4 Radek Hulán 15.06.12, 11:06:43
  FB

  [1] bude to možné, Slovensko bylo do podmínek doplněno a upřesněna (flexibilnější) podmínka na nutnost registrace v českém Windows Store.

 5. 5 Václav Černík 15.06.12, 12:06:47
  FB

  Podle mých informací není problém se dostat na Quality Assurance testy v Microsoftu i bez toho, aby vás vybrala nějaká porota. Pokud aplikace bude fungovat, dostanete pozvánku do Windows Store pro danou aplikaci.

 6. 6 Radek Hulán 15.06.12, 12:06:57
  FB

  [5] je to možné (nemám tu info, nemohu potvrdit), ale pokud ano, vzájemně se to nevylučuje... Zde dostane vývojář propagaci, recenzi aplikace, tiskovou zprávu o jeho app pro další média, odkazy, výherce pak XBox, pomoc s publikací od Fleveo (což není úplně triviální proces). A tu bezplatnou pozvánku :)

  A příští týden začne vycházet seriál o Metro vývoji v HTML/JS.

 7. 7 Václav Pekárek 15.06.12, 12:06:59
  FB

  Taky se do toho rád připojím. Alespoň uvidím, co zmůžu.

 8. 8 Oli Rehacek 15.06.12, 01:06:45
  FB

  Takže je možné přihlásit pouze Win 8 metro aplikace, nebo i Windows Phone aplikace ?

 9. 9 Radek Hulán 15.06.12, 02:06:53
  FB

  [8] pouze Windows 8 aplikace pro Metro

 10. 10 Oli Rehacek 15.06.12, 03:06:52
  FB

  [9] okej, aspon mě to konečně dostatečně vymotivuje k tomu abych se na to Visual Studio 11 kouknul :)

 11. 11 Šimon Koníček 05.07.12, 03:07:16
  FB

  Rád bych se zúčastnil.