Windows 10 - jeden systém pro tablet, telefon i desktop

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Windows 10 - jeden systém pro tablet, telefon i desktop

Windows 10 01.10.14

Na svém současném tabletu mám Windows 8.1, na notebooku Windows 8.1, na telefonu Windows Phone 8.1, ale na hlavním PC s 2x 30" LCD (nedotykové monitory) stále Windows 7. Chystal jsem se k tomu, ale nebyl dosud čas na reinstalaci a vlastně ani extrémní motivace k přechodu. Na 30" LCD mi současné Metro rozhraní moc nedávalo smysl. 

S nově představenými Windows 10 je ale vše jinak. Je zde spousta skvělých změn pro touch i desktop. Už aby tu byla finální verze :-)

"Metro" (Universal) apps lze nově provozovat i na desktopu a mít třeba 50 aplikací vedle sebe. Obrazovku je možné rozdělit na více přichytávacích ploch. A jsou zde virtuální desktopy. Super věc oproti triviálnímu iPadu, kde běží jedna appka na fullscreen. To zde mělo být už s 8.1.

A také nebude žádná další verze Windows Phone 9 / 10. Budou jen Windows 10. Jeden systém vládne všem, tabletu, telefonu i desktopu (plus serveru, cloudu, connected devices, atd.).

Microsoft vede revoluci v pojetí, které v budoucnu bude muset následovat i Apple a Google - jeden systém pro všechna zařízení a masivní používání cloudu.

Na operačních systémech od Microsoftu je mimochodem úžasné, jak jsou nadčasové. I 10 let staré Windows XP se dají používat. 10 let starý OS X nebo Linux ne.

Snad se Windows 10 stanou také takovým legendárním systémem.

Album: Windows 10 Preview

Windows 10 Preview
Windows 10 Preview
Windows 10 Preview
Windows 10 Preview
Windows 10 Preview

Představení Windows 10

Technical Preview ke stažení

Technical Preview verzi systému si můžete po registraci vyzkoušet zde.


Komentáře

 1. 1 Jakub CuDi Jakubec 01.10.14, 04:10:17
  FB

  No,dobre to je krasa ja sa pytam,ako bude vyzerat win 10 na telefone ? Rovnako ako deskopova verzia alebo ako ?

 2. 2 Mario Samek 01.10.14, 05:10:56
  FB

  Podla mna tam vela zmien nebude, uz teraz po poslednej aktuáizacii, ked mi idu do seba vkladat dlazdice a po kliknuti sa rozbalia na cely display je dokonale, ze by som nemenil za ziadny iny rezim. Na desktopu mam tiez sedmicku a aktualizovat sa nechystam, pretoze idem kupit zlatu call of duty ediciu xbox one, a nakoniec na tablete mi windows 8.1 vpohode slape. Snad uz len popriat microsoftu, vela vydarenych aktualizacii a vacsiu podporu sluzieb pre ceskoslovensko. Ja som pripraveny za kvalitne sluzby platit :)

 3. 3 Radek Hulán 01.10.14, 05:10:25
  FB

  [1] k tomu zatím nejsou detaily.. Podle mě si zachová +/- současné rozhraní. Ale budou kompatibilní aplikace a jen jeden Store. Jeden nákup na telefonu, a appka funguje tam, na desktopu i tabletu. Což funguje u některých apps už nyní, třeba Adobe Photoshop Express je takto nabízen.