Wifi tethering (aneb sdílení mobilního připojení přes Wifi) je funkce, která mi ve WP7 opravdu chyběla. Už před pěti lety ji bylo možné doinstalovat do Windows Mobile, dnes ji má často i obyčejný Android či iOS.
A dobrá zpráva je, že Windows Phone 7.5 ji má taky - bude funkční pro veškeré budoucí telefony a je funkční pro (některé) stávající. U těch stávajících záleží, zda výrobce pro ně připravil odpovídající firmware a operátor sdílení internetu povolil.
Každý mobilní systém má věci, co mu chybí (Androidu chybí stabilita, kancelářská sada, integrace sociálních sítí, design, kvalitní podpora Exchange a celková koncepce, iOS chybí kancelářská sada, Facebook integrace, SkyDrive a Office365 integrace, Xbox integrace, lépe naprogramované iTunes pro Windows a další prvky).
Z mého pohledu je to poslední věc, která mě posunula u WP7.5 k absolutní spokojenosti.
Dále je zde samozřejmě funkční i sdílení internetu přes USB, a také sdílení internetu z PC do telefonu při připojení k počítači se spuštěným Zune.
Více o povolení ICS na xda-developers.com - nezáleží přitom, zda tethering povoluje váš mobilní operátor, prostě to funguje, čekat na O2 CZ by asi bylo na dlouho...