Apple je firma jednoho produktu, který akorát zduřel

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Apple je firma jednoho produktu, který akorát zduřel

Apple iPad 12.11.15

Apple je v zajetí jednoho produktu. Po nečekaném tržním úspěchu Apple iPhone s 3.5" displejem, který přišel na svět v roce 2008, a vyhovoval primitivností a ovládáním i běžnému (tedy nepříliš schopného a nepříliš vzdělanému) člověku z ulice, neuvedl nic dalšího nového.

Vše co pokračuje, je pouze zduřelý původní iPhone.

Nejprve jej nafouknul na 4" a pak 5.5", když uvedl nový iPhone, roky pozadu za konkurencí. Pak jej nafoukl na 10" a na chvíli smrštil na 8", ale vše ostatní ponechal stejné. Tedy i ty primitivní ikony na ploše ve 4x5 matici a pouze jednu aplikaci v popředí, aby se i ten nepříliš schopný a nepříliš vzdělaný Apple uživatel neztratil. Dal pryč GSM modul a nazval to iPad.

V roce 2015 přišla další "novinka", iPad Pro. Apple vidí úspěch špičkového Microsoft Surface 4 Pro a dalších 2v1 zařízení, ale protože je schopen jen produkt nafouknout, ale postrádá jakékoliv inovace, iPhone / iPad zduření dále pokračuje, z 10" zde máme 13". A k tomu pero, které dosud bylo fuj a špatně.

Mizerný operační systém, který byl navržen pro 3.5" telefon, na ploše má stále jen ikony, mizerný multitasking, a neschopnost dobře pracovat se soubory, je tu stále stejná. Aby se neřeklo, připlácnul k tomu klávesnici, která leží na stole bez podpěrky, není podsvícená, nemá touchpad, a tablet drží pouze v jednom pevně daném úhlu. Tedy horší pojetí než Surface verze 1. Jenže ten dospěl do luxusní verze 4.

A udělat dotykový Mac OS X není Apple stále schopen, vývojáři zjevně umí jen nafukovat původní iPhone s iOS.

V roce 2009 možná ještě někdo Apple obdivoval. Po 8 letech, kdy ale jen vezmou jeden produkt a ten různě zduří, z Apple mají chytří lidé akorát tak srandu.

Když vytáhnete z kabelky Apple produkt, jste dnes terčem posměchu.

Jste objekt, kterému byl vymyt mozek. Objekt, který si kupuje neinovativní přifukované produkty.

A to nechcete.


Pokud máte pocit, že tento článek je příliš posměšný, máte pravdu. Je totiž stejný jako Apple propaganda. Ony posměšky vůči konkurenci byly vždy součástí Apple propagace, posměšná videa "Mac vs PC" byla dlouhé roky jediná Apple reklama, stejně jako budování směšného pseudosnobismu u nižší střední třídy, tedy chudších (ale ne úplně chudých) lidí. Kteří pak byli pro jiné směšní v hrdosti na svoji zakoupenou cetku.

Posměšky vůči jiným jsou s Apple bytostně spojené.


Komentáře

  1. 1 Arnost Baron 13.11.15, 09:11:13
    FB

    rok kdy byl iphone uveden na svet je 2007

  2. 2 Em Ro 14.11.15, 03:11:29
    FB

    Jen škoda, že Microsoft příchází se vším tím "all-in-one" konceptem trochu pozdě. Spoustě lidí ta jednoduchost Applu prostě vyhovuje, protože veškeré složité věci které na světě jsou nikdy žádný úspěch neměli. Navíc mám pocit, že Microsoft ze mě dělá pokusného v posledních letech pokusného králíka. Jednou ne Start, potom ano Start, pak napůl Metro a pak zase jenom na čtvrt Metro. Nokia, Lumia, Windows Mobile, Microsoft Phone. Člověk neví kde je a co má dělat. A to je škoda. Systém jak hardware tak software se poslední dobou dodává na trh celkem nedodělaný.