Bing.com je v češtině a hledá česky

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Bing.com je v češtině a hledá česky

Bing.com je v posledních letech pro anglicky psané texty lepší vyhledávač než Google, bohužel pro češtinu byl dosud nepoužitelný. To se dnes změnilo.

Nový Bing.com má nejen české rozhraní, ale také mnohem lepší indexaci českých webů.

Sbohem, Google.


Komentáře

 1. 1 Ondrej Chlada 03.08.12, 09:08:53
  FB

  Nebude v této souvislosti konečně použitelné i hledání na WindowsPhone v češtině? Tak, aby fungovalo dohledání adresy kontaktu, bylo možné používat hledání pomocí kamery (QR kódy), apod.?

 2. 2 Ondřej Nývlt 03.08.12, 11:08:44
  FB

  [1] Chybí-li ti hledání pomocí kamery, stačí přejít do nastavení, do sekce "oblast+jazyk" a v nabídce "jazyk prohlížeče a vyhledávání" vybereš angličtinu. Pak při použití tlačítka lupy telefon ukáže místo webové stránky bingu vyhledávací aplikaci i s hledáním pomocí kamery. Sice to pak vyhledává v angličtině, ale já tuhle aplikaci stejně používám jen jako rychle dostupnou čtečku QR kódů.

 3. 3 Michal Mazanec 03.08.12, 12:08:14
  FB

  tak konečně bude tlačítko s lupou použitelné :-)

 4. 4 Jan Klíma 03.08.12, 01:08:17
  FB

  A nevíte někdo , kde to nastavit...? Jazyk rozhraní na CZ jsem našel, ale hledá to stále v angličtině...

 5. 5 Martin Kundrata 03.08.12, 01:08:38
  FB

  Mně Bing zatím stále nepodává relevantní výsledky např. okolních firem, se kterými Seznam a Google nemá problém, což je celkem důležité

 6. 6 Ondrej Chlada 03.08.12, 04:08:05
  FB

  [2] Přesně tak. Právě proto také používám anglické vyhledávání. Není pak potřeba externí čtečka QR kódů. Mnohem zásadnější problém českého vyhledávání je ale nefukčnost vyhledání adresy kontaktu. Pokud při českém nastavení vyhledávání kliknu na adresu uloženou u kontaktu, systém ohlásí, že tato služba není pro danou oblast dostupná. V případě nastavení na anglické (USA) vyhledávání se otevře Nokia Maps a ukáže se místo adresy. V optimálním případě bych si ještě uměl představit možnost, zda se má adresa vyhledat v Nokia Maps nebo v Nokia Drive. (telefon Lumia 800)

 7. 7 Radim Rejnek 03.08.12, 07:08:51
  FB

  ja treba nechapu, proc se mi bing na WP otevira v nemobilni verzi, nejde to nekde nastavit? To je opravdu pitome, takze bing nepouzivam a radeji jdu na google pres oblibene...

 8. 8 Marcel Zuzánek 04.08.12, 06:08:33
  FB

  U mě to je pořád takový polovičatý, nemam tam ten spodní pás, ani historii hledání. Jak to tam dostat? Navíc když chci hledat česky, tak musím pod políčkem pro text zaškrtnout "Nastavení" takže když hledám rovnou z adresní řádky v IE tak mi to vysype všechno anglicky...

 9. 9 Josef Jurák 04.08.12, 06:08:36
  FB

  Bing bohužel stále nehledá dobře česky. České rozhraní sice má (minimálně už rok), plně českou podpoporu stále ne(http://www.bing.com/account/wo... ), dokonce mi poslední týden vrací horší české výsledky.
  Bing pochopitelně hledá i česky, ale s googlem nebo seznam.cz se to srovnávat nedá. Přesto neříkám že je špatný. Google jsem prakticky přestal používat cca před rokem, a jako hlavní vyhledávač používám Bing (pravda naprostá většina dotazů je pracovních a je na anglické stránky, ale i pro české stránky je "použitelný"), a s drtivou většinou dotazů si poradí dobře, jen vyjmečně jdu na google.
  Asi největší nevýhody "českého" bingu:
  -nepodpora location a problémy jazykem, bing prostě natvrdo hledá ve zvolených jazycích, a zcela ignoruje vaše místo (to se na naštěstí obejít vhodně napsaným dotazem, ale obtěžuje to).
  -nepodpora tvarosloví a špatná korekce překlepů
  -o něco menší báze stránek ve kterých hledá
  -čr nejsou podporovány další bing služby, a především plnohonotné vyhledávání na WP (WP vyhledvání mám už nějakou dobu přepnuté na UK, a používám jako velmi dobrou čtečku QR a BAR kódů, OCR kameru s překladačem, a anglický vyhledávač.

 10. 10 Miro Jurčík 05.08.12, 03:08:16
  FB

  Bing je v češtine a ... je to stále rovnaká bieda, teda aspon na telefóne, na desktope akosi nemám dôvod meniť Google. Na telefóne to občas použijem, keďže na WP7 nieje možné zmeniť poskytovateľa vyhľadávania. Výsledky vyhľadávania lokálnych vecí sú stále rovnako biedne ako doteraz. Posledne som potreboval kontakt na autoprimu. Hádajte, čo mi prvé vyhodilo? Samozrejme nejakú stránku z Malajzie :) Síce sa trochu zlepšilo vyhľadávanie firiem a zväčša sa dostanú relevantné výsledky na prvú stranu, ale stále chýba preklik na mapu, na kontakt. Suggestions zatiaľ nič moc. Netvrdím, že Bing je úplne zlý, ale ak si niekto raz zvykne na Google, tak sa akosi nevie uspokojiť s Bingom. Stále majú na čom zapracovať.

 11. 11 David Drdek 06.08.12, 06:08:56
  FB

  Bing jsem skoro nikdy nepoužíval tak jsem to prakticky zkusil. Na vyhledávání metal alliance mi to jako první výsledek vrátilo sice správnou adresu ale se zkomoleným popisem. Google mi vrátil na jedné stránce telefon,adresu, mapku nejbližší pobočky. To ani nemluvím že všechny ostatní odkazy na Bingu nebyly české. Takže Bing je stále naprosto nepoužitelný a nekvalitní vyhledávač.

 12. 12 Martin Fraňo 07.08.12, 08:08:12
  FB

  Slovenský Bing príde na radu kedy? :)

 13. 13 Jaro Meheš Jr. 12.08.12, 01:08:19
  FB

  Predpokladám, že s WP 8 a aktualizáciou 7.8 by sme mohli očakávať zmeny. Vyhľadávač je jediná vec, ktorú od Googlu používam (a jediná použiteľná). Bing, rovnako ako aplikácia Local Scout sú ešte teraz v ČR/SR nefunkčné a rád by som sa závislosti na Google zbavil.