Machinarium - obrovský úspěch české hry v AppStore

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Machinarium - obrovský úspěch české hry v AppStore

Apple iPad 09.09.11

Machinarium před pár lety zahýbala herním světem, nádherně nakreslená česká hra, naprogramovaná ve Flashi, se velice dobře prodávala pro PC (Windows, Mac i Linux). Včera v noci byla uvedena i do AppStore pro iPad 2 (a následovat bude i portace na Android Market, relativně snadná díky použití Adobe Flash Platform).

Výsledek je sen každého vývojáře a producenta, jen pár hodin po uvedení (a doslova o půlnoci) se dostala do Top #1 placených stahovaných aplikací v ČR a právě teď je Top #2 v US Store.

Na vývoji v Adobe Air / Flash se podílel i Tom Krcha z českého zastoupení Adobe. Všem lidem kolem gratuluji!

Machianrium
Machanarium

Komentáře

  1. 1 Tom Krcha 09.09.11, 11:09:25
    FB

    Proč podpora jen pro iPad 2: Cilem bylo vypustit hru bez sebemensich kompromisu, stejne tak jak vypada na PC a nejvetsi vyzvou byla pamet, iPad 1 realne umoznuje aplikaci vyuzivat neco kolem 115 MB RAM, ale idealni je drzet se kolem 80-90 MB. Hra byla puvodne navrzena pro PC vice nez 3 roky zpet, v dobe kdy tablety neexistovaly a je napechovana neuveritelnym mnozstvim animaci (zdroje maji kolem 1 GB), navic hra bude k dispozici pro Android ve velmi brzke dobe (bez nutnosti prepisovani do jineho jazyka). Navic novy AIR 3.0 umoznuje nativni extenze, cili rozsirit aplikaci o jakykoliv nativni kod v C, Obj-C, C++ a Java (pro Android).