Outlook.com - email zdarma, kterým Microsoft předběhl konkurenci

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Outlook.com - email zdarma, kterým Microsoft předběhl konkurenci

Outlook.com 31.08.12

Microsoft nedávno spustil Outlook.com, zdarma dostupné emailové řešení, které si už během prvních pár dnů po uvedení získalo 10 miliónů uživatelů (s @outlook.com emailovou adresou). Důvod? Nový Outlook.com je extrémně povedený, předběhl konkurenci.

350 miliónů uživatelů Hotmail.com si může zapnout nový Outlook.com vzhled a funkčnost pro své účty v Možnostech pošty. A vše můžete taky zcela zdarma provozovat na své vlastní doméně, díky Live Custom Domains službě (až 500 schránek zdarma, oproti pouhým 10 schránkám u Google).

Základem konceptu Outlook.com je mimořádně přehledné rozhraní založené na "Metro" (Windows 8) design guidelines -> je kladen maximální důraz na typografii, neexistují žádné reklamní plochy, a vše je podpořené nejlepší funkčností.

Gmail (Google), Yahoo a další freemaly dnes vypadají (a používají se) oproti Outlook.com jako pradědečkové a spousta lidí tak migruje z Gmailu na Outlook.com. Nakonec už předchozí Hotmail byl s Gmailem minimálně srovnatelný.

Špičkové emailové řešení

Outlook.com ve svém emailovém řešení nabízí především snadné ovládání, maximální přehlednost, a snaží se také zjednodušit typické uživatelské úlohy -> zobrazení galerie fotografií, náhled na dokumenty, spuštění videa (včetně Youtube), inteligentní filtrování, řazení zpráv, kategorie a priority zpráv.

Outlook.com - seznam emailů
Outlook.com - dokumenty
Outlook.com - obrázky jako prezentace

A jsou zde další "drobné" odlišnosti - maximální velikost přílohy emailu v Outlook.com je 300MB (a velikost emailového prostoru de-facto neomezená), zatímco Gmail nabízí jen 25MB pro přílohu.

Velkou výhodou Outlook.com je i používání pravého tlačítka myši, zatímco Gmail vám nabídne jen neužitečné vestavěné menu prohlížeče, v Outlook.com můžete vždy kontextově pracovat s právě zvolenou položkou (emailem, kontaktem, složkou, atd.). Je to mnohem produktivnější. A Outlook.com má i přehlednější zpracování konverzací než Gmail.

Instatní zprávy - Messenger, Facebook, do budoucna Skype

Vestavená v Outlook.com je také webová verze klienta pro posílání zpráv s podporou pro (Windows) Messager a Facebook chat. A do budoucna můžete očekávat plně integrovaný Skype.

Najdete zde i prohlížeč Word, Excel, PowerPoint a dalších dokumentů.

Outlook.com - nový email
Outlook.com - chat
Outlook.com
Outlook.com - Word dokument
Outlook.com - nastavení

Kontakty a sociální sítě

Významnou odlišností Outlook.com oproti konkurenci je propojení se sociálními sítěmi, není to jen osamocený svět -> vaše kontakty jsou přebírány nejen z lokálního účtu, ale také z Facebooku, LinkedIn, Twitteru a Messengeru.

Veškeré kontakty z těchto sociálních sítí můžete propojovat mezi sebou pomocí Odkazů. Tyto Odkazy počítají i s tím, že jeden kontakt může mít více (třeba) Twitter účtů. Odkaz poté vystupuje jako jedna entita, a je jen na vás, zda pošlete zprávu na Messenger, email, Twitter příspěvek nebo třeba pomocí Facebook chatu. Toto vše lze dělat přímo z Outlook.com (a nových Windows 8).

Outlook.com provádí důležité zastřešení sociálních sití a jejich spojení s vaším "lokálním" účtem.

Outlook.com - nový kontakt
Outlook.com - propojené kontakty
Outlook.com - sociální sítě

Pokud používáte Windows Phone 7.5, již podobné propojení jistě znáte.

SkyDrive propojení

Outlook.com nabízí propojení s novým SkyDrive, což je zdarma dostupné cloudové úložiště s kapacitou 7 GB (s nejlevnější možností rozšíření o dalších +100 GB) a s nejlepším webovým Office - tedy Wordem, Excelem, PowerPointem a OneNote zdarma ve vašem prohlížeči.

Kalendář

V blízké budoucnosti bude do nového vzhledu a funkčnosti předělán i Kalendář, zatím je nabízen jen ve své "Hotmail" variantě / vzhledu.

Je čas přejít z Gmail na Outlook.com? Rozhodně :-)

Současný Outlook.com převyšuje Gmail v podstatě v každém měřitelném parametru, a to bez toho, že by musel procházet veškerou vaši poštu a nutit vám k tomu reklamní spam.

Pokud jste dosud nepřešli ze zastaralého Gmailu, je nejvyšší čas. Gmail je pradědeček - starý, špatný, těžko ovladatelný, nepřehledný, nepropojený se sociálními sítěmi. Pokud člověk pracuje s emailem, investice zhruba hodiny času do migrace na Outlook.com se mu brzo vrátí.

Pokud máte vlastní doménu, stačí změnit DNS záznamy s pomocí Live Custom Domains, a pokud ne, stačí si založit nový Outlook.com email a přesměrovat Gmail na něj. Stojí to za to!


Navigace v komentářích

← přejít na začátek | ⇐ načíst starší komentáře

Komentáře

 1. 12 Radek Hulán 31.08.12, 14:24:30

  [11] doménový koš je prasárna pro spam. Nechápu, kdo to použije. Tedy snad u Google s 10 schránkami, ale když jich je 500, není důvod.

  Skupiny Outlook.com podporuje, včetně posílání pošty skupině. Je to v Kontaktech.

 2. 13 Martin Kundrata 31.08.12, 14:44:43

  Snad bude brzo (do uvedení Win + WP 8) přepracován také kalendář a celý Windows Live základ :)

 3. 14 Petr Tichý 31.08.12, 15:14:32

  [12] Ne, Distribuční skupiny nepodporuje (myšleno alias na vlastní doméně), to že si vytvořím skupiny ve svých kontaktech neznamená, že vznikne distribuční skupina tak jak ji známe na Exchange. Už nějakou dobu Live Custom Domains používám, ale tohle je prostě nedodělek jako hrom.

 4. 15 Jiří Valda Valenz 31.08.12, 19:59:19

  Dříve jste Radku říkal, jak je Gmail nepřehledný ohledně přepnutí kontaktů, zde to je, ale ještě hůře provedené než u Googlu,,, jinak se mi outlook.com zamlouvá.

 5. 16 Dan Zrůst 01.09.12, 03:34:41

  Mam naimportovano asi 5 účtů do toho slavného outlooku. Ale jedna věc mě drtí a to tak, že stále raději používám gmail. Poslání emailu přes doménu vlastního výběru...? Nechci, aby příjemci viděli "From XXXX@hotmail.com on behalf of YYY@example.com". Chci, aby to slo přes přislušné servery a ne všechno přes hotmail/outlook.com. Větší problém je ve WP7.5. Po naimportování outlookového účtu s více schránkami nelze vybrat adresu, z které má být email odeslán, přestože ve webovém rozhraní to lze (leč výše uvedeným způsobem).

  Libí se mi, jak jde Microsoft kupředu, ale toto jsou pro mě zcela zásadní problémy.

 6. 17 Pavol Biely 01.09.12, 03:57:25

  Škoda, že v kombinácií s live custom domains nie je možné zablokovať zmenu hesla pre vytvorené e-mailové účty, resp. som to nikde nenašiel.

 7. 18 Jindřich Pergler 01.09.12, 15:10:37

  Outlook.com je naprosto geniální, chybí tam však poměrně zásadní věc, a to aliasy na vlastní doméně.

 8. 19 Martin Fraňo 01.09.12, 20:22:01

  Od kedy vyšiel nový outlook.com, odvtedy ho používam a to som preskúšal jak iCloud, tak dlhodobo Gmail. Outlook.com má skutočne svieži, prehladný dizajn a je veľmi rýchly. Integrácia zo sociálnymi sieťami je úžasné vec, keď tam pribudne skype bude to tutovka, len mi stále nie je jasné, prečo TAM CHYBA OneNote!!! Však Metro verzia OneOne existu zdarma, prečo ju Microsoft nepripojí do Outlook.com. Novému outlooku chyýba skutočne len jedna vec k úplnej dokonalosti a to je práve OneNote!!! :)

 9. 20 Radek Hulán 01.09.12, 22:53:48

  [19] pod novým SkyDrive je OneNote, webový, a je dostupný z Outlook.com. Nebo je myšleno něco jiného? V SkyDrive / Možnosti / Předběžná verze Office je možné si zapnout poslední verzi.

 10. 21 Marek Somol 02.09.12, 23:06:40

  Řešení a design se mi vážně líbí. Akorát mi vadí, že jsem použil gmail při nastavení Lumie a teď bych musel obnovit tovární nastavení, kdybych to chtěl změnit na outlook. Přesměrovat poštu z gmailu mi nestačí. Pokud mám používat outlook.com, tak už nechci mít s gmailem nic společného...

 11. 22 Peter Psota 08.09.12, 20:29:40

  Opatrne s tým prechodom na Outlook v mobile WP 7.5. Nedajú sa prehladávať staré správy. Pre mňa zásadný nedostatok. V Gmail mobilnej aplikácii je to bez problémov.

 12. 23 Robin Kaňjak 19.09.12, 08:32:50

  Zdravím,

  měl bych k aplikaci Outlook.com dotaz - v preview v sekci "odeslaná pošta" mám zprávy zobrazené dle sloupce "od", tzn. vidím pouze svoje jméno. Rád bych změnil na "komu", ovšem nějak se mi nedaří, našel jsem pouze možnost "uspořádat podle", která na toto bohužel nemá vliv.
  Nějaké doporučení, jak toto změnit?

  Díky.

 13. 24 Josef Černotík 28.09.12, 12:50:19

  Zdravím, chci se zeptat: chystám se poslat hromadný mail a nikde nevidím možnost jak skrýt adresy adresátů. Jde to nějak? A jak? Díky

 14. 25 Michal Mazanec 02.10.12, 20:53:28

  Právě jsem si zřídil Outlook a chci do něj přesměrovat maily z Gmailu...ale hned na začátku jsem narazil na problém (chce to po mě aktivovat POP3 v Gmailu, což jsem udělal) a stejně mě Outlook nechce pustit dál. Tak mě zajímá jestli se vám to taky stalo nebo jestli to je jen nějaký chvilkový problém

 15. 26 Vilda Ema Zoubek 31.10.12, 17:00:21

  Tak schránka neni defakto neomezená, ale omezená vcelku odost. Odhaduji to na 2-3 giga. Moc se mi outlook líbí, ale při pokusu tam přesunou všechny své emaily z gmailu jsem narazil, u gmailu mám teď 5 giga mejlů a přesunout se mi to nepovedlo. Dostal jsme pozdravný email s předmětem: "Váš účet služby Hotmail roste příliš rychle‏". To mě dost mrzí, přijde mi líto emaily nějak promazávat v dnešních velikostech si myslím že mých 5 giga mejlů není moc.

 16. 27 Radek Hulán 31.10.12, 17:34:30

  [26] přijmout *najednou* 5GB emailů je skutečně "roste příliš rychle". Pro trošku běžnější použití neomezená je.

 17. 28 Lukas Adamek 02.11.12, 12:07:48

  Dobry den,

  rad bych pridal sve poznatky z prechodu sluzeb od Googlu na MS.
  Jsme mala firma, pro mailove sluzby a sdileni souboru nam staci neplacene verze techto sluzeb. Pouzivali jsme sluzeb Google, ale par veci nam uplne nesedelo, proto jsme se na zaklade recenzi rozhodli prejit ke sluzbam MS.
  Papirove opravdu na cele care vyhrava MS. Bohuzel, pri kazdodenni praci se objevuji zasadni nedostatky.

  Mail:
  - puvodne jsem myslel, ze alias na vlastni domene MS vubec nepodporuje, nastesti jsem nasel externi aplikaci, pres kterou jdou zadat. Ale i tak to spravu schranek komplikuje
  - bez zadosti o povoleni u MS nemuze admin resetovat hesla uctu. Po podani zadosti do tydne sprovozneno
  - neni moznost domenoveho kose. Momentalne ho pouzivame hlavne kvuli preklepum v nazvu schranky. Vsechny mailu od zakazniku jsou pro nas dulezite a cas od casu v domenovem kosi nejaky prave kvuli preklepu skonci. O potrebe domenoveho kose by si mel rozhodnout uzivatel, ne Microsoft
  - design je sice strizlivy, lehky a bez reklam, ale hure citelny (tmave sede pismo na svetle sedem podkladu) bez moznosti zmeny
  - nemoznost libovolne zmenit zobrazovane nazev schranky. Nazev musi byt vzdy ve tvaru prijmeni a jmeno. U Google takovyto nazev "JmenoFirmy | Support" nebyl problem. MS nuti vyplnit jmeno i prijmeni a nedovoli zadne specialni znaky
  - uz treti den problem s desktop klientem Outlook 2007 pri MAPI synchronizaci. Co 3 minuty generuje chybovou zpravu:
  "Chyba odesílání a přijímání, Došlo k chybě synchronizace složky kontaktů. Chyba: 80004005." Ale toto bude asi problem klienta

  SkyDrive
  - nelogicnost opravneni. Uvedu priklad: Osoba A vytvori slozku a da osobe B pravo editovat. Osoba B v teto slozce vytvori soubor 'Poks', ktery ma pravo smazat, editovat, ale uz nema pravo ho prejmenovat treba na 'Pokus'. To muze udelat pouze majitel slozky, tedy osoba A
  - nepamatuje si nastaveni - vyberu zobrazovani po radcich a stejne mam po kazdem prihlaseni styl ala Win8
  - nepodporuje verzovani. Kdyz chci nahrat stejny soubor editovany na pocitaci, tak mam jen volbu smazat puvodni, nebo novy nahrat pod jinym jmenem. Takze verzovani musime resit pomoci lokalniho svn.
  - pres web nepodporuje nahrani slozek, pouze souboru (Google D&D naprosto bez problemu)
  - na webu nemoznost zmenit barvu slozky. Pro nekoho mozna zbytecnost, ale barvy jsme vyuzivali pro vetsi prehled a kazda barva ma svuj vyznam.

  Neco je mozna jen neznalost, ale vetsina je overena, ze danou funkcionalitu MS proste nenabizi.

 18. 29 Radek Hais 13.11.12, 09:26:32

  Zdravým, mám dotaz pustil jsem si Outlook.com, že ho vyzkouším a hned na začátek mám dotaz, jaký font si musím doinstalovat, aby se mi české Bold znaky zobrazovaly regulérně. viz: http://clip2net.com/s/2uVps

 19. 30 Milan Delinger 01.06.13, 12:58:40

  Zdravím a prosím o pomoc. Po instalaci nového pc již nemohu nainstalovat Windows Live mail který jsem měl, vždy se mi automaticky instaluje jen Outlook com, ať stáhnu a instaluji Windows Live mail samostatně, nebo balík Win. Live Essentials. Outlook com mi nevadí, ale když jsem si tam přidal 2 další účty ze seznam.cz, na přijímání a odesílání zpráv, lze pouze přijímat zprávy, stahují se mi ze seznam.cz. Nemohu zprávy z Outlook com odesílat, pouze přijímat. Zkoušel jsem různě přenastavovat server odchozí pošty podle různých pokynů a nápovědy, ale bez úspěchu. Zprávy stahuji ze seznam.cz. Poradíte, prosím jak to nastavit, abych mohl také odesílat zprávy? Děkuji, Milan.

 20. 31 Milan Delinger 06.06.13, 09:42:05

  Vyřešeno, děkuji. Pomohli mi hvězdy komunity. M.