Outlook.com - email zdarma, kterým Microsoft předběhl konkurenci
Microsoft nedávno spustil Outlook.com, zdarma dostupné emailové řešení, které si už během prvních pár dnů po uvedení získalo 10 miliónů uživatelů (s @outlook.com emailovou adresou). Důvod? Nový Outlook.com je extrémně povedený, předběhl konkurenci.
350 miliónů uživatelů Hotmail.com si může zapnout nový Outlook.com vzhled a funkčnost pro své účty v Možnostech pošty. A vše můžete taky zcela zdarma provozovat na své vlastní doméně, díky Live Custom Domains službě (až 500 schránek zdarma, oproti pouhým 10 schránkám u Google).
Základem konceptu Outlook.com je mimořádně přehledné rozhraní založené na "Metro" (Windows 8) design guidelines -> je kladen maximální důraz na typografii, neexistují žádné reklamní plochy, a vše je podpořené nejlepší funkčností.
Gmail (Google), Yahoo a další freemaly dnes vypadají (a používají se) oproti Outlook.com jako pradědečkové a spousta lidí tak migruje z Gmailu na Outlook.com. Nakonec už předchozí Hotmail byl s Gmailem minimálně srovnatelný.
Špičkové emailové řešení
Outlook.com ve svém emailovém řešení nabízí především snadné ovládání, maximální přehlednost, a snaží se také zjednodušit typické uživatelské úlohy -> zobrazení galerie fotografií, náhled na dokumenty, spuštění videa (včetně Youtube), inteligentní filtrování, řazení zpráv, kategorie a priority zpráv.
A jsou zde další "drobné" odlišnosti - maximální velikost přílohy emailu v Outlook.com je 300MB (a velikost emailového prostoru de-facto neomezená), zatímco Gmail nabízí jen 25MB pro přílohu.
Velkou výhodou Outlook.com je i používání pravého tlačítka myši, zatímco Gmail vám nabídne jen neužitečné vestavěné menu prohlížeče, v Outlook.com můžete vždy kontextově pracovat s právě zvolenou položkou (emailem, kontaktem, složkou, atd.). Je to mnohem produktivnější. A Outlook.com má i přehlednější zpracování konverzací než Gmail.
Instatní zprávy - Messenger, Facebook, do budoucna Skype
Vestavená v Outlook.com je také webová verze klienta pro posílání zpráv s podporou pro (Windows) Messager a Facebook chat. A do budoucna můžete očekávat plně integrovaný Skype.
Najdete zde i prohlížeč Word, Excel, PowerPoint a dalších dokumentů.
Významnou odlišností Outlook.com oproti konkurenci je propojení se sociálními sítěmi, není to jen osamocený svět -> vaše kontakty jsou přebírány nejen z lokálního účtu, ale také z Facebooku, LinkedIn, Twitteru a Messengeru.
Veškeré kontakty z těchto sociálních sítí můžete propojovat mezi sebou pomocí Odkazů. Tyto Odkazy počítají i s tím, že jeden kontakt může mít více (třeba) Twitter účtů. Odkaz poté vystupuje jako jedna entita, a je jen na vás, zda pošlete zprávu na Messenger, email, Twitter příspěvek nebo třeba pomocí Facebook chatu. Toto vše lze dělat přímo z Outlook.com (a nových Windows 8).
Outlook.com provádí důležité zastřešení sociálních sití a jejich spojení s vaším "lokálním" účtem.
Pokud používáte Windows Phone 7.5, již podobné propojení jistě znáte.
SkyDrive propojení
Outlook.com nabízí propojení s novým SkyDrive, což je zdarma dostupné cloudové úložiště s kapacitou 7 GB (s nejlevnější možností rozšíření o dalších +100 GB) a s nejlepším webovým Office - tedy Wordem, Excelem, PowerPointem a OneNote zdarma ve vašem prohlížeči.
Kalendář
V blízké budoucnosti bude do nového vzhledu a funkčnosti předělán i Kalendář, zatím je nabízen jen ve své "Hotmail" variantě / vzhledu.
Je čas přejít z Gmail na Outlook.com? Rozhodně 🙂
Současný Outlook.com převyšuje Gmail v podstatě v každém měřitelném parametru, a to bez toho, že by musel procházet veškerou vaši poštu a nutit vám k tomu reklamní spam.
Pokud jste dosud nepřešli ze zastaralého Gmailu, je nejvyšší čas. Gmail je pradědeček - starý, špatný, těžko ovladatelný, nepřehledný, nepropojený se sociálními sítěmi. Pokud člověk pracuje s emailem, investice zhruba hodiny času do migrace na Outlook.com se mu brzo vrátí.
Pokud máte vlastní doménu, stačí změnit DNS záznamy s pomocí Live Custom Domains, a pokud ne, stačí si založit nový Outlook.com email a přesměrovat Gmail na něj. Stojí to za to!
Tentokrát nevím, jestli si Radku udržujete profesionální nadhled. Určitě je to zajímavé řešení a jsem rád, že se rodí konkurence, která bude nutit Google (a ostatní) zlepšovat své služby, nicméně v současné verzi Outlook.com např. v předmětu zvýrazňuje znaky č, ř, ě, ů oproti ostatním znakům, což určitě nebyl záměr. Stejně tak když zkouším upravit profil, stránka se zacyklý a načítá se stále znovu.
Určitě je to inovativní řešení, ale atribut "extrémně povedený, předběhl konkurenci" bych si zatím šetřil.
[4] Včera som posielal 30 MB prílohu a limit bol 25. Takže áno, SkyDrive.
Ke tej reklame - naozaj nie je nikde, MS to zdôvodňuje tým, že reklama nie je ich primárny zdroj obživy (čo je pravda).
Okrem nezobrazovania mäkkčeňov v predmete, vyzerá byť Outlook.com bezchybný. A áno, treba ešte dorobiť kalendár.
Zaújimavé ešte je, že Internet Explorer nepodporuje Drag and Drop vo webovej verzii SkyDrive, treba najskôr kliknúť Upload file. V Opere a Chrome to funguje presunutím rovno do priečinka.
[8] podporuje POP3 a mnohem lepší MAPI (kromě emailů umí rychlejší sync, kontakty, kalendář, atd.) -> pro Outlook je potřeba zdarma dostupný Outlook Hotmail Connector - http://bit.ly/TDlfSh
Kdyby jen doménový koš, co takhle distribuřní skupiny, kdepak je nastavím? (rozuměj např info@xxx.cz a přidání členů). To je největší chyba, kterou paradoxně google vyřešenou má.
[12] Ne, Distribuční skupiny nepodporuje (myšleno alias na vlastní doméně), to že si vytvořím skupiny ve svých kontaktech neznamená, že vznikne distribuční skupina tak jak ji známe na Exchange. Už nějakou dobu Live Custom Domains používám, ale tohle je prostě nedodělek jako hrom.
Dříve jste Radku říkal, jak je Gmail nepřehledný ohledně přepnutí kontaktů, zde to je, ale ještě hůře provedené než u Googlu,,, jinak se mi outlook.com zamlouvá.
Mam naimportovano asi 5 účtů do toho slavného outlooku. Ale jedna věc mě drtí a to tak, že stále raději používám gmail. Poslání emailu přes doménu vlastního výběru...? Nechci, aby příjemci viděli "From XXXX@hotmail.com on behalf of YYY@example.com". Chci, aby to slo přes přislušné servery a ne všechno přes hotmail/outlook.com. Větší problém je ve WP7.5. Po naimportování outlookového účtu s více schránkami nelze vybrat adresu, z které má být email odeslán, přestože ve webovém rozhraní to lze (leč výše uvedeným způsobem).
Libí se mi, jak jde Microsoft kupředu, ale toto jsou pro mě zcela zásadní problémy.
Od kedy vyšiel nový outlook.com, odvtedy ho používam a to som preskúšal jak iCloud, tak dlhodobo Gmail. Outlook.com má skutočne svieži, prehladný dizajn a je veľmi rýchly. Integrácia zo sociálnymi sieťami je úžasné vec, keď tam pribudne skype bude to tutovka, len mi stále nie je jasné, prečo TAM CHYBA OneNote!!! Však Metro verzia OneOne existu zdarma, prečo ju Microsoft nepripojí do Outlook.com. Novému outlooku chyýba skutočne len jedna vec k úplnej dokonalosti a to je práve OneNote!!! 🙂
[19] pod novým SkyDrive je OneNote, webový, a je dostupný z Outlook.com. Nebo je myšleno něco jiného? V SkyDrive / Možnosti / Předběžná verze Office je možné si zapnout poslední verzi.
Porad cpe microsoft reklamu do mailu u free reseni live custom domains?
[1] nikde není žádné reklama. NIKDE. Jediný, kdo dnes skenuje poštu a k tomu dává reklamní spam je Google.
... a to bez toho, že by musel procházet veškerou vaši poštu a nutit vám k tomu reklamní spam.
IMO pokial si v dnesnej dobe niekto mysli, ze si firma necha ujst take giganticke mnozstvo dat tak je trochu naivny.
Chápu správně, že těch 300 MB přílohy je ve spolupráci se SkyDrivem (link do e-mailu, soubor na SkyDrive)?
Tentokrát nevím, jestli si Radku udržujete profesionální nadhled. Určitě je to zajímavé řešení a jsem rád, že se rodí konkurence, která bude nutit Google (a ostatní) zlepšovat své služby, nicméně v současné verzi Outlook.com např. v předmětu zvýrazňuje znaky č, ř, ě, ů oproti ostatním znakům, což určitě nebyl záměr. Stejně tak když zkouším upravit profil, stránka se zacyklý a načítá se stále znovu.
Určitě je to inovativní řešení, ale atribut "extrémně povedený, předběhl konkurenci" bych si zatím šetřil.
[4] Včera som posielal 30 MB prílohu a limit bol 25. Takže áno, SkyDrive.
Ke tej reklame - naozaj nie je nikde, MS to zdôvodňuje tým, že reklama nie je ich primárny zdroj obživy (čo je pravda).
Okrem nezobrazovania mäkkčeňov v predmete, vyzerá byť Outlook.com bezchybný. A áno, treba ešte dorobiť kalendár.
Zaújimavé ešte je, že Internet Explorer nepodporuje Drag and Drop vo webovej verzii SkyDrive, treba najskôr kliknúť Upload file. V Opere a Chrome to funguje presunutím rovno do priečinka.
[5] jo, č/š/ř v levém pruhu se zobrazuje nepatrně jiným fontem. Není to nečitelné, ale mikro chybka to je. Nepodstatná věc..
Dobrý den, je možné nakonfigurovat jiný emailový účet na Outlook.com přes protokol IMAP? Podařilo se mi to zprovoznit pouze přes POP3.
[8] podporuje POP3 a mnohem lepší MAPI (kromě emailů umí rychlejší sync, kontakty, kalendář, atd.) -> pro Outlook je potřeba zdarma dostupný Outlook Hotmail Connector - http://bit.ly/TDlfSh
500 schránek je bezva, jen mě trochu trápí, že se mi nepodařilo nastavit (resp. nikde najít) doménový koš - nepodařilo se někomu vyřešit?
Kdyby jen doménový koš, co takhle distribuřní skupiny, kdepak je nastavím? (rozuměj např info@xxx.cz a přidání členů). To je největší chyba, kterou paradoxně google vyřešenou má.
[11] doménový koš je prasárna pro spam. Nechápu, kdo to použije. Tedy snad u Google s 10 schránkami, ale když jich je 500, není důvod.
Skupiny Outlook.com podporuje, včetně posílání pošty skupině. Je to v Kontaktech.
Snad bude brzo (do uvedení Win + WP 8) přepracován také kalendář a celý Windows Live základ 🙂
[12] Ne, Distribuční skupiny nepodporuje (myšleno alias na vlastní doméně), to že si vytvořím skupiny ve svých kontaktech neznamená, že vznikne distribuční skupina tak jak ji známe na Exchange. Už nějakou dobu Live Custom Domains používám, ale tohle je prostě nedodělek jako hrom.
Dříve jste Radku říkal, jak je Gmail nepřehledný ohledně přepnutí kontaktů, zde to je, ale ještě hůře provedené než u Googlu,,, jinak se mi outlook.com zamlouvá.
Mam naimportovano asi 5 účtů do toho slavného outlooku. Ale jedna věc mě drtí a to tak, že stále raději používám gmail. Poslání emailu přes doménu vlastního výběru...? Nechci, aby příjemci viděli "From XXXX@hotmail.com on behalf of YYY@example.com". Chci, aby to slo přes přislušné servery a ne všechno přes hotmail/outlook.com. Větší problém je ve WP7.5. Po naimportování outlookového účtu s více schránkami nelze vybrat adresu, z které má být email odeslán, přestože ve webovém rozhraní to lze (leč výše uvedeným způsobem).
Libí se mi, jak jde Microsoft kupředu, ale toto jsou pro mě zcela zásadní problémy.
Škoda, že v kombinácií s live custom domains nie je možné zablokovať zmenu hesla pre vytvorené e-mailové účty, resp. som to nikde nenašiel.
Outlook.com je naprosto geniální, chybí tam však poměrně zásadní věc, a to aliasy na vlastní doméně.
Od kedy vyšiel nový outlook.com, odvtedy ho používam a to som preskúšal jak iCloud, tak dlhodobo Gmail. Outlook.com má skutočne svieži, prehladný dizajn a je veľmi rýchly. Integrácia zo sociálnymi sieťami je úžasné vec, keď tam pribudne skype bude to tutovka, len mi stále nie je jasné, prečo TAM CHYBA OneNote!!! Však Metro verzia OneOne existu zdarma, prečo ju Microsoft nepripojí do Outlook.com. Novému outlooku chyýba skutočne len jedna vec k úplnej dokonalosti a to je práve OneNote!!! 🙂
[19] pod novým SkyDrive je OneNote, webový, a je dostupný z Outlook.com. Nebo je myšleno něco jiného? V SkyDrive / Možnosti / Předběžná verze Office je možné si zapnout poslední verzi.