Outlook.com - email zdarma, kterým Microsoft předběhl konkurenci

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Outlook.com - email zdarma, kterým Microsoft předběhl konkurenci

Outlook.com 31.08.12

Microsoft nedávno spustil Outlook.com, zdarma dostupné emailové řešení, které si už během prvních pár dnů po uvedení získalo 10 miliónů uživatelů (s @outlook.com emailovou adresou). Důvod? Nový Outlook.com je extrémně povedený, předběhl konkurenci.

350 miliónů uživatelů Hotmail.com si může zapnout nový Outlook.com vzhled a funkčnost pro své účty v Možnostech pošty. A vše můžete taky zcela zdarma provozovat na své vlastní doméně, díky Live Custom Domains službě (až 500 schránek zdarma, oproti pouhým 10 schránkám u Google).

Základem konceptu Outlook.com je mimořádně přehledné rozhraní založené na "Metro" (Windows 8) design guidelines -> je kladen maximální důraz na typografii, neexistují žádné reklamní plochy, a vše je podpořené nejlepší funkčností.

Gmail (Google), Yahoo a další freemaly dnes vypadají (a používají se) oproti Outlook.com jako pradědečkové a spousta lidí tak migruje z Gmailu na Outlook.com. Nakonec už předchozí Hotmail byl s Gmailem minimálně srovnatelný.

Špičkové emailové řešení

Outlook.com ve svém emailovém řešení nabízí především snadné ovládání, maximální přehlednost, a snaží se také zjednodušit typické uživatelské úlohy -> zobrazení galerie fotografií, náhled na dokumenty, spuštění videa (včetně Youtube), inteligentní filtrování, řazení zpráv, kategorie a priority zpráv.

Album: Outlook.com

Outlook.com - seznam emailů
Outlook.com - dokumenty
Outlook.com - obrázky jako prezentace

A jsou zde další "drobné" odlišnosti - maximální velikost přílohy emailu v Outlook.com je 300MB (a velikost emailového prostoru de-facto neomezená), zatímco Gmail nabízí jen 25MB pro přílohu.

Velkou výhodou Outlook.com je i používání pravého tlačítka myši, zatímco Gmail vám nabídne jen neužitečné vestavěné menu prohlížeče, v Outlook.com můžete vždy kontextově pracovat s právě zvolenou položkou (emailem, kontaktem, složkou, atd.). Je to mnohem produktivnější. A Outlook.com má i přehlednější zpracování konverzací než Gmail.

Instatní zprávy - Messenger, Facebook, do budoucna Skype

Vestavená v Outlook.com je také webová verze klienta pro posílání zpráv s podporou pro (Windows) Messager a Facebook chat. A do budoucna můžete očekávat plně integrovaný Skype.

Najdete zde i prohlížeč Word, Excel, PowerPoint a dalších dokumentů.

Album: Outlook.com

Outlook.com - seznam emailů
Outlook.com - dokumenty
Outlook.com - obrázky jako prezentace
Outlook.com - nový email
Outlook.com - chat

Kontakty a sociální sítě

Významnou odlišností Outlook.com oproti konkurenci je propojení se sociálními sítěmi, není to jen osamocený svět -> vaše kontakty jsou přebírány nejen z lokálního účtu, ale také z Facebooku, LinkedIn, Twitteru a Messengeru.

Veškeré kontakty z těchto sociálních sítí můžete propojovat mezi sebou pomocí Odkazů. Tyto Odkazy počítají i s tím, že jeden kontakt může mít více (třeba) Twitter účtů. Odkaz poté vystupuje jako jedna entita, a je jen na vás, zda pošlete zprávu na Messenger, email, Twitter příspěvek nebo třeba pomocí Facebook chatu. Toto vše lze dělat přímo z Outlook.com (a nových Windows 8).

Outlook.com provádí důležité zastřešení sociálních sití a jejich spojení s vaším "lokálním" účtem.

Album: Outlook.com

Outlook.com - seznam emailů
Outlook.com - dokumenty
Outlook.com - obrázky jako prezentace
Outlook.com - nový email
Outlook.com - chat

Pokud používáte Windows Phone 7.5, již podobné propojení jistě znáte.

SkyDrive propojení

Outlook.com nabízí propojení s novým SkyDrive, což je zdarma dostupné cloudové úložiště s kapacitou 7 GB (s nejlevnější možností rozšíření o dalších +100 GB) a s nejlepším webovým Office - tedy Wordem, Excelem, PowerPointem a OneNote zdarma ve vašem prohlížeči.

Kalendář

V blízké budoucnosti bude do nového vzhledu a funkčnosti předělán i Kalendář, zatím je nabízen jen ve své "Hotmail" variantě / vzhledu.

Je čas přejít z Gmail na Outlook.com? Rozhodně :-)

Současný Outlook.com převyšuje Gmail v podstatě v každém měřitelném parametru, a to bez toho, že by musel procházet veškerou vaši poštu a nutit vám k tomu reklamní spam.

Pokud jste dosud nepřešli ze zastaralého Gmailu, je nejvyšší čas. Gmail je pradědeček - starý, špatný, těžko ovladatelný, nepřehledný, nepropojený se sociálními sítěmi. Pokud člověk pracuje s emailem, investice zhruba hodiny času do migrace na Outlook.com se mu brzo vrátí.

Pokud máte vlastní doménu, stačí změnit DNS záznamy s pomocí Live Custom Domains, a pokud ne, stačí si založit nový Outlook.com email a přesměrovat Gmail na něj. Stojí to za to!


Navigace v komentářích

← přejít na začátek | ⇐ načíst starší komentáře