Microsoft Live.com - čtyřdenní kolaps ukončen?

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Microsoft Live.com - čtyřdenní kolaps ukončen?

Pokud používáte kombinaci Windows Live Custom Domains (neboli emaily, WLM a další u Microsoftu), Outlook Connector (napojení na Live.com z Outlooku) a k tomu synchronizaci přes Windows Live na svém mobilním telefonu s Windows Mobile 6, poslední 4 dny jsou pro vás poštovní účty přes Outlook zcela nepřístupné.

Problém je to poměrně veřejně známý a reportovaný, nicméně velice nepříjemný. Postiženi jsou právě high-end uživatelů s kombinací Outlook + Outlook Connector + Windows Mobile 6 (telefon) + Windows Live Mobile synchronizace, a vyznačuje se tím, že se k poště přes Outlook ani na placeném Live Plus účtu nepřihlásíte, nepomáhá reainstalace a znovuzavedení účtu, prostě nic. Chyba "Could not sign in" či "Network Operation Failed" či ještě lépe "Outlook Connector is available only to subscribers" není zaviněna z vaší strany.

Není to sice extrémně kritické (k poště se dostanete přes webové rozhraní, to naštěstí funguje), ale nepříjemné rozhodně. Funguje mimochodem i přístup přes Windows Live Mail Beta (desktopová aplikace, velice povedená, ale neumí sync na Windows Mobile a nemá kalendář, takže pro profíky nepoužitelná).

Dnes večer vypadá, že se věc konečně začíná řešit, a mailbox začíná fungovat i přes Outlook Connector. Doufejme, že tento kolaps Microsoftu na Live.com (Plus - placené účty) byl první a poslední.