Minority report v praxi podle Microsoftu

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Minority report v praxi podle Microsoftu

Microsoft představuje tento rok do praxe skvěle propracované multi-touch ovládání počítače pod názvem Microsoft Surface. Podobnou zhruba rok starou technologii vyvíjí více firem, některé jako je Apple pro hloupé pitomůstky typu zvětšování / zmenšování fotografií, ale Microsoft jde mnohem dále, a integruje ji přímo do upravené verze Windows Vista jako hlavní ovládání, kombinuje ji s kamerou, OCR, rozpoznáváním tvaru předmětů a prací více lidí současně na stejném projektu / displeji (video, 65MB).

Dokážu si představit, že za pár let budeme mít Microsoft Surface každý doma, po poklesu cen patřičného hardware. Prohlížení videa, brouzdání internetu, poslouchání hudby jen pohybem ruky.

Skvěle inovativní je i elektronická telefonní asistentka.

Zavoláte na ústřednu, promluvíte si se spojovatelkou (počítačem), smluvíte si schůzku (opět pomocí počítače napojeného na Exchange) a vše se vám ihned objeví ve vašem Outlooku a je automaticky synchronizované na mobilní telefon s Windows Mobile.

To je Minority Report v praxi v podání Microsoftu, opravdu úžasné:

Integrace všech služeb nemá chybu, je to velice efektivní věc, a je to hlavní síla Microsoftu, který tak nabízí nejlepší operační systém pro stolní počítače (Vista), nejlepší operační systém pro telefony (Windows Mobile), herní zařízení XBox-360, Outlook 2007 klienta pro PC i Outlook Mobile pro telefon, Exchange server, snadnou synchronizaci obsahu mezi všemi prvky, napojení na Live.com a propojení na další Live služby (Live Messenger, Live Mail a další).

Integrace jednotlivých zařízení, online služeb a technologií je nejdůležitější věcí tohoto tisíciletí, a konkurence ve formě Linuxových distribucí či OS X zde zaostává minimálně 10 let.

Microsoft je skvělý inovátor, a hlavně tyto inovace uvádí do praxe (video, 65MB).