MyWindows.cz - vše o Windows Phone, Windows 8, Metro, Nokia Lumia

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Weather Flow - nejlepší počasí pro Windows Phone 8

Windows Phone 8 15.12.2012

Weather Flow je jednou z prvních aplikací optimalizovanou pro Windows Phone 8, využívá dokonale jeho nových funkcí. V tomto případě se jedná o podporu pro zamykací obrazovku, na které dokáže zobrazit aktuální počasí, hodinovou předpověď, a případně předpověď na dalších 5 dnů.

Kromě zamykací obrazovky umí veškeré 3 velikosti Live Tile, více lokací pro počasí (včetně aktuální polohy dle GPS), a vše je zasazeno do super líbivého a přehledného kabátku. Navíc je možné, kromě Metro stylu, jako pozadí aplikace zobrazovat i animované video se stavem počasí.

Samotná předpověď počasí je (až překvapivě) přesná. Weather Flow je velice povedená aplikace, která má hodnotu 42 Kč, za které se prodává.

Album: Weather Flow

Weather Flow
Weather Flow
Weather Flow

Americký Store a český Windows Phone? Od verze 8 je to možné

Windows Phone 8 10.12.2012

Microsoft ve Windows Phone 8 změnil způsob, jakým zpřístupňuje aplikace. Dosud to bylo tak, že jste si jednou zaregistrovali Live ID v dané zemi a tuto zemi jste následně měli i v Marketplace (nyní Store).

Nově je to mnohem flexibilnější, můžete si zemi pro Store volně změnit přímo v telefonu třeba na USA, a zachovat si přitom celé české prostředí a nastavení. Na zemi vašeho Live ID vůbec nezáleží.

Bezdrátová nabíječka k vašemu Lumia telefonu - Nokia DT-910

Nokia Lumia 09.12.2012

Každá Nokia Lumia 920 má integrované bezdrátové nabíjení v těle telefonu, model 820 pak volitelně pomocí speciálního zadního krytu. Nokia k tomu nabízí bezdrátovou nabíječku formou stojánku (model DT-910), destičky (DT-900) v barvě telefonu, FatBoy polštářku (DT-901) a také JBL reproduktorů, které samozřejmě kromě nabíjení telefonu z něj přehrávají i hudbu (pomocí spárování přes NFC a Bluetooth).

Zatímco nabíjecí reproduktor je super cool třeba do obývacího pokoje, tak pro nejpraktičtější nabíjení na pracovním stole je to asi onen stojánek - DT-910.

V praxi to funguje tak, že telefon volně položíte na stojánek, máte jej automaticky umístěn na pracovním stole v ideálním sklonu, a ten se ihned začne nabíjet. Na základně při nabíjení svítí bílá dioda, po úplném nabití telefonu začne dlouze blikat.

Samotné nabíjení je rychlé, telefon se z 0 na 100% dostane za necelé tři hodiny, běžné "v průběhu dne" dobíjení dává smysl i pro deset minut.

Stojánek má ideální sklon pro použití telefonu jako videozařízení třeba pro Skype.

Nabíječka obsahuje i NFC, to bohužel v aktuální implementaci nedává příliš smysl. Telefon můžete spárovat se základnou, Nokia Accessories aplikace poté nabídne spuštění jedné aplikace po přiblížení telefonu k základně. Jenže toto spuštění stejně musíte potvrdit, takže se to příliš neliší od toho, kdy kliknete na displej a aplikaci prostě spustíte ručně. To nedává smysl.

Praktické použití NFC by se mi líbilo, kdyby umělo vypnout screensaver (a lock obrazovky), změnit jas displeje, třeba i vyzváněcí profil a zobrazit automaticky úvodní obrazovku. Snad něco podobného uvidíme v aktualizaci software, zatím je DT-910 skvělá nabíječka, NFC v ní je ale skoro k ničemu.


Update únor 2013: v aktualizaci firmware telefonu Nokia nabídla lepší využití pro NFC pomocí aktualizace firmware telefonu. Po spárování se základnou se automaticky spustí aplikace zobrazující velké "nástěnné" hodiny a aktuální počasí. Telefon tak tvoří na stole elegantní a praktický doplněk.

Album: bezdrátová nabíječka Nokia DT-910

bezdrátová nabíječka Nokia DT-910
bezdrátová nabíječka Nokia DT-910
bezdrátová nabíječka Nokia DT-910

Umí toto váš iPhone? S Lumia 920 ovládejte telefon v rukavicích - praktický test

Nokia Lumia 06.12.2012

Ovládání telefonu v zimě v rukavicích není pro Nokia Lumia 920 žádný problém. Praktický test telefonu a rukavic :-)

Nokia Lumia 620 - toto by mohl být prodejní hit!

Nokia Lumia 05.12.2012

Nokia dnes představila nový přírůstek do řady Lumia s Windows Phone 8 - Nokia Lumia 620, po modelech Lumia 820 a Lumia 920.

Osobně si myslím, že toto by mohl být prodejní hit, telefon s velice příjemnou cenovkou US$ 249 (cca 5.000 Kč + DPH) nabízí 3.8" 800x480 displej s Clearblack technologií, 512MB RAM, 8GB vnitřního úložiště, výměnné paměťové karty, výměnné kryty, rychlý dualcore procesor, výměnnou baterii, 5Mpx fotoaparát a dokonce NFC. Tedy opravdu dobrý a nikde neošizený hardware, jako je tomu u jiných výrobců.

Plus k tomu samozřejmě Nokia mapy, Nokia navigace a další exkluzivní aplikace.

Je tedy vybaven téměř jako high-end, ale prodáván bude za cenu nižší střední třídy.

Parádní nabídka a velká šance pro Nokii. Dostupnost? Q1 2013.

Trochu Zirconia bych prosil (pro svůj telefon)

Nokia Lumia 02.12.2012

Zirconium je extrémně tvrdý kov, srovnatelný s diamantem. De-facto nepoškrábatelný a nezničitelný. Nokia z něj vyrábí telefony, třeba Lumia 920. Zadní kryt fotoaparátu i boční tlačítka jsou nově právě ze zirconia.

Telefony s měkkým hliníkem (iPhone) či snadno rozbitným sklem zde mohou jen tiše závidět.

Nokia je tak jedna z mála firem, která chce a umí vyrobit hardwarově opravdu kvalitní telefon.

Zirconium"plíšek" u foťáku je ze zirconia, stejně tak ovládací tlačítka

Po 3 týdnech nošení telefonu bez pouzdra a válení po kapsách nemá ani jeden vlasový škrábanec.

Nokia Lumia 920 a natáčení v nočním klubu / feat Rytmus

Nokia Lumia 01.12.2012

Videokamera vestavěná v Nokia Lumia 920 extrémně složité a měnící se světelné podmínky nočního klubu zvládá hodně dobře, včetně optické stabilizace.

Natáčeno na 720p (možné je ale i 1080p).

Internet Explorer 10 reklama pro stupidní anti-IE dav

Windows 8 29.11.2012

Internet Explorer 10 je opravdu rychlý a stabilní prohlížeč s perfektním vyhlazováním písma a podporou nejnovějších standardů, nabízený  jako defaultní ve Windows 8 a stažitelný i pro Windows 7.

Osobně jej považuji za lepší prohlížeč pro uživatele než Chrome (ten má špatné vyhlazování písma, horší GPU akceleraci a trhané skrolování stránky) či Firefox (celkově zpomalený a zastaralé UI), ale někteří trollové to mohou vidět jinak.

Přesně na ně je zaměřena nová reklama Microsoftu :-) Proti stupidnímu anti-IE davu.

Moc povedená záležitost. Microsoft trolluje trolly.

A výhercem Xboxu 360 se stává - Tomáš Slavíček / Hexalines

MyWindows.cz organizoval soutěž pro vývojáře Windows 8 aplikací. Společně s tím byla představena i řada vývojářských článků a informací. Nakonec bylo do soutěže přihlášeno 10 aplikací od českých vývojářů.

A zde jsou výsledky soutěže, top 3 projekty. Výhercem Xboxu 360 se stává - Tomáš Slavíček se svojí hrou Hexalines.

Gratulujeme výherci a moc děkujeme všem zúčastněným vývojářům.

Všechny tři aplikace naleznete přímo ve Windows Store, odkazy v názvu vedou přímo na ně.

1. místo: HexaLines / Tomáš Slavíček

HexaLines je výborná logická hra od Tomáše Slavíčka, která vás bude bavit řadu hodin. Můžete ji hrát ve více lidech či proti počítači, a počítač přitom není slabý protihráč. Cílem je otáčet a pokládat vaše kameny tak, aby nepřerušená linka od centrálního kamenu zabrala co nejdelší prostor, přičemž o to samé se snaží (a znemožňují vám) protihráči. Docela návyková hra, která vyšla už na Windows Mobile a nyní je dostupná i pro Windows 8.

Soutěžní aplikace
Soutěžní aplikace

Jak se dívám na Nokia Lumia 920 po dvou týdnech?

Nokia Lumia 28.11.2012

Lumia 920 je moje třetí Nokia s Windows Phone (a čtvrtý Windows Phone přístroj, ten první byl Samsung Omnia 7). Mám Windows Phone rád, od verze 7.5 jej považuji za nejlepší operační systém pro mobilní telefony - konzistentní, rychlý a snadno použitelný.

iOS je oproti němu zastaralý a Android zmatený a nekoncepční (připomíná mi Linux na desktopu, jde to spustit, ale drhne to).

Ale popravdě, až s Lumia 920 jsem poprvé zažil s Nokií drobné problémy. S Lumia 800 jsem neměl absolutně žádný (pár uživatelů u ní reportovalo nižší výdrž baterie, ale moje Lumia 800 byla ok od prvního firmware). U následné Lumia 900 nebylo nic k vytknutí, super stabilní a vyladěný stroj. Současná Lumia 920 se mi 1x restartovala a pak byl pár dní problém (Microsoftu, ne Nokie) s Marketplace / Store a nedostupností malé části placených aplikací.

Nicméně pak jsem do telefonu nahrál nový firmware, a jeden (náhodný) restart se už neopakoval, A Store je zase 100% funkční a tak celkově ty 2 týdny s telefonem nemohu být spokojenější. Je mi jasné, že úplně nová platforma má své drobné chybky, ale to mají veškeré systémy co jsou na trhu roky (chybějící prosinec v Androidu, katastrofální mapy v iOS), a zde jsou řešené ihned.

Windows Phone 8 jsou mimořádně povedené. Zatímco na první pohled se WP8 moc neliší od WP7.5, tak na každém kroku jsou doladěnější, drobnosti které člověk pozná a ocení až při používání.

Samotná Lumia 920 je vyrobena jako tank, nezničitelná, výborná konstrukce, přitom není pocitově těžká v ruce. Designově se telefon všem moc líbí, včetně té syté červené barvy, obdivují jej majitelé libovolné jiné iOS / Android placky. Design představený s N9 se zjevně ještě neomrzel.

Displej s HD+ rozlišením je fantazie, nejlepší ze současných mobilů jak barevným podáním, tak černou a rychlostí zobrazování.

Operační systém i aplikace třetích stran (typicky psané pro WP7.5) na WP8 letí, vše je superrychlé.

Je zde skvělá možnost fotit za šera bez blesku, lépe než s jakýmkoliv kompaktem, což oceňuji skoro denně. Navigace Nokia Drive+ běží konečně opravdu na pozadí, přičemž i v tomto režimu hlasově naviguje. Zdarma stažitelné offline mapy v Nokia Maps šetří mraky datových přenosů a můj FUP. A na nové klávesnici se píše fakt dobře, integrovaný český našeptávač je parádní (třeba na Androidu / Note II je skoro nepoužitelný).

Prostě s telefonem po 2 týdnech velká spokojenost.

Album: Nokia Lumia 920 / red

Nokia Lumia 920 / red
Nokia Lumia 920 / red
Nokia Lumia 920 / red