MyWindows.cz - vše o Windows Phone, Windows 8, Metro, Nokia Lumia

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Amazing Weather HD - další úžasné počasí pro WP8

Windows Phone 8 19.02.2013

Amazing Weather HD je další z řady aktualizovaných aplikací pro Windows Phone 8, která využívá dokonale jeho nových funkcí. V tomto případě se jedná o podporu pro zamykací obrazovku, na které dokáže zobrazit aktuální počasí, hodinovou předpověď, a případně předpověď na dalších 5 dnů.

Kromě zamykací obrazovky umí veškeré 3 velikosti Live Tile, více lokací pro počasí (včetně aktuální polohy dle GPS), a vše je zasazeno do super líbivého a přehledného kabátku. Navíc je možné, kromě Metro stylu, jako pozadí aplikace zobrazovat i animované video se stavem počasí.

Samotná předpověď počasí je (až překvapivě) přesná. Amazing Weather HD je velice povedená aplikace, která má hodnotu 42 Kč, za které se prodává.

Album: Amazing Weather HD

Amazing Weather HD
Amazing Weather HD
Amazing Weather HD

Rychlý video pohled na Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 09.02.2013

Rychlý video pohled na Nokia Lumia 820, druhý nejvyšší model chytrého telefonu od Nokie:

ProShot - profesionální fotoaparát pro Windows Phone

Windows Phone 8 06.02.2013

Nokia Lumia 920 má nejlepší fotoaparát ze všech současných mobilů - nabízí vysokou citlivost na světlo, jako jediná obsahuje optickou stabilizaci, čip má vysoké rozlišení, a rychlé zpracování. Můžete její možnosti posunout ovšem ještě dál, a to třeba pomocí aplikace ProShot, která přidává možnosti plně uživatelského nastavení všech dostupných parametrů.

ProShot umožňuje nastavit:

 • typ expozice (automatická, program režim, manuální, dvě uživatelské)
 • ISO
 • vyvážení bílé
 • kompenzace expozice
 • automatické či manuální ostření
 • použití blesku
 • živý histogram
 • pomocné funkce mřížka (grid) a vodováha
 • a další funkce

Dle mého názoru jde o jednu z nejlepších foto aplikací pro WP8, cena 42 Kč je odpovídající. ProShot se velice snadno ovládá a používá, je přehledný a uděláte s ním lepší fotku.

ProShoptyp expozice

Skvělá Windows 8 reklama

Windows 8 01.02.2013

Skvělá hlavně kvůli té písničce :-)

Jak na šifrování obsahu Windows Phone telefonu

Windows Phone 8 01.02.2013

Windows Phone 8 telefony umí šifrovat obsah zařízení pomocí BitLockeru, vnitřní paměti i připojených karet. Toto šifrování obsahu zařízení je nicméně defaultně vypnuté. Pro jeho zapnutí potřebujete nastavit Exchange profil. Toto mohou udělat nejen firemní uživatelé Exchange, ale i ti používající Office365, špičkový cloudový email / kalendář / kontakty v ceně od €3,3 / měsíc.

Postačí si nutnost šifrování zařízení aktivovat v bezpečnostních zásadách:

Exchange ActiveSync

Více o bezpečnosti Windows Phone třeba zde.

Samozřejmě, v případě ztráty telefonu pro jeho lokalizaci či vzdálený výmaz nepotřebujete používat placený Exchange či Office365, toto je pro všechny volně dostupná funkčnost na WindowsPhone.com / Můj telefon. Pro šifrování obsahu ale ano.

Jak vzniká Počátek (Inception)

Nokia Lumia 31.01.2013

Na počátku položíte na houpacího koně nejmenovaný telefon běžné značky. Třeba HTC 8X. Následně potřebujete tři Nokia telefony.

Telefon běžné značky vyfotíte pomocí Nokia Lumia 920.

Inception

Windows Phone 8 - co obsahuje Portico aktualizace pro Nokia Lumia 920?

Nokia Lumia 21.01.2013

Na serverech Nokie je v těchto dnech k dispozici tzv. Portico aktualizace operačního systému a firmware od Nokie pro Lumia 920 telefony. Postupně bude distribuována běžným aktualizačním kanálem, over-the-air, na vaše telefony.

Co je nového? Obecná zlepšení se týkají zvýšení rychlosti, stability (někteří uživatelé reportovali restart telefonu, osobně jsem se s tím nesetkal), další zlepšení fotoaparátu a spoustu drobných změn.

Portico poznáte podle následující verze firmware:

Portico

Windows Phone - co používám za aplikace?

Windows Phone 8 21.01.2013

Windows Phone 8 mají nejlepší a nejmodernější koncept hlavní obrazovky -> je konfigurovatelná, přehledná, rychlá a ergonomická, což jsou kritéria, z nich všechna nesplňuje ani iOS ani Android.

Osobně používám následující konfiguraci hlavní obrazovky:

Windows Phone 8

První řada:

 • telefon - aplikace telefonu, pro hlasové volání
 • zprávy - SMS, MMS zprávy, plus Facebook a Messenger chat (ten je možné přepínat mezi online/offline režimem)
 • emaily - emailový klient, pokud máte více emailových schránek, je možné je sdružit do jednoho pohledu
 • WhatsApp - klient pro zasílání textových a obrázkových zpráv, je zdarma a používá jej obrovská spousta lidí, výborná náhrada SMS a MMS

Druhá řada:

 • 4th & Major - vynikající a rychlý Foursquare klient, funkčně i designem lepší než oficiální verze aplikace
 • MeTweets - jeden z nejlepších Twitter klientů, opět funkčně lepší než oficiální verze aplikace
 • Skype - hlasové hovory, díky notifikacím nemusíte navíc být pořád online a hovor přesto můžete přijmout
 • Facebook - Facebook aplikace od Microsoftu, nabízí více funkcí než vestavěné v OS

Třetí řada:

 • "Já karta" - nejedná se o nějakou egoistickou masáž, ale karta s vaší fotkou je notifikační centrum pro odpovědi, komentáře a další zprávy z Twitteru a Facebooku, plus zde můžete do těchto sociálních sítí publikovat váš vlastní obsah
 • Lidé - telefonní seznam, adresář, spojuje lidi a kontakty z Outlooku, Exchange, Facebooku, Twitteru, LinkedIn a dalších sítí, můžete v něm volat, posílat zprávy, dívat se na novinky a historii každého kontaktu; opravdu silná zbraň WP8 oproti konkurenci

Nokia Lumia 820 a Lumia 920 - unboxing Hulán style

Nokia Lumia 17.01.2013

Nokia Lumia 820 - vyšší střední třída s WP8 aspirující i na high-end

Nokia Lumia 13.01.2013

Nokia Lumia 820 je druhý nejvyšší model od Nokie v modelové řadě telefonů s Windows Phone 8, po Lumia 920. V těchto dnech se začíná prodávat i v České republice. Oficiální cena je 12.990 Kč, koupit ji ale můžete už od cca 10.000 Kč. A dá se předpokládat, že právě k 10t Kč bude dlouhodobě cena směřovat.

Hardware telefonu je vyvážený mix mezi vyšší střední třídou a high-endem, bez slabin jako najdeme často u konkurence. Je zde high-endový Qualcomm S4 dualcore procesor na 1.5GHz, 8Mpx fotoaparát s dvojitou LED diodou, kvalitní 4.3" 800x480 SAMOLED displej s ClearBlack technologií a zvýšenou citlivostí (plnohodnotný bez pentile + nabízí možnost zvýšené citlivosti a ovládání v rukavicích), 8GB vnitřního úložiště + prostor pro 32GB microSD kartu, Wifi a/b/g/n (včetně podpory 5GHz pásma), 1650 mAh baterie, 3G i LTE podpora, NFC a s dokoupitelným krytem pak i bezdrátové nabíjení.

Nokia nabízí Lumia 820 v mnoha barvách - kromě tradiční černé a bílé je zde i fialová, světle modrá, červená a žlutá. Přestane vás jedna barva bavit? Chcete ji sladit k šatům? Koupíte jiný kryt a máte "nový" telefon.

Takto vyzývavě vypadá kanárkově žlutá varianta:

Album: Nokia Lumia 820 / yellow

Nokia Lumia 820 / yellow
Nokia Lumia 820 / yellow
Nokia Lumia 820 / yellow