MyWindows.cz - vše o Windows Phone, Windows 8, Metro, Nokia Lumia

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Nokia představila nový high-endový telefon - Lumia 925

Nokia dnes představila v Londýně nový high-endový telefon - Lumia 925. Jak drobná změna v číslování napovídá, nový telefon je hodně podobný jen 6 měsíců starému top modelu Lumia 920.

Oproti němu má některé lepší a některé horší vlastnosti:

 • váha telefonu výrazně poklesla ze 185 gramů na 139 gramů
 • rám telefonu je z hliníku
 • zůstal zachován a vylepšen 8.7MPx PureView fotoaparát s vysokou citlivostí na světlo a optickou stabilizací obrazu

Jsou zde ale i drobná negativa:

 • vnitřní pamět se snížila z 32GB na 16GB (to by vám mělo ale pořád stačit, navíc zde bude speciální edice pro Vodafone, která nabídne i oněch 32GB)
 • v základu není bezdrátové dobíjení, je potřeba speciální kryt

Pro současné majitele Lumia 920 upgrade nedává příliš smysl, nová Nokia bude ale velice zajímavá pro lidi, pro které byla současná 920ka prostě příliš těžká. Lumia 925 bude ideální volba.

Lumia 920 a Lumia 925 tak tvoří dvojici současných nejlepších chytrých telefonů. Windows Phone 8 jsou nejrychlejším a nejlépe ovladatelným operačním systémem, nabídka aplikací a her je velice rozsáhlá (145 tisíc ve Store) a výborná je integrace s Windows a službami Microsoftu obecně. Špičkový je fotoaparát a zdarma dostupná off-line navigace.

Mimochodem, high-endová Lumia 920 s 32GB se dnes dá koupit již od 10.000 Kč.

Lumia 925

Nokia Lumia 820 - finská kráska dívčím pohledem

Je žlutá, modrá, červená… Všechno má tak pěkně barevné. Její tvary jsou příjemně oblé a je lehká jako pírko.

Modelka bez mola a krasavice bez šperků. Přitom sama takovým šperkem je. Díky výměnným krytům má šatečky ke každé příležitosti a vždy s ní budete vzbuzovat pozornost.

Taková a 1000x jiná je Nokia Lumia 820.

Je jiná, než jsou její vrstevníci a to z ní dělá nevšední produkt. Perfektní do kabelky, kapsy, batohu…. Hodí se na každou příležitost, a pokud jí jednou budete mít v ruce, už jí nebudete chtít vrátit.

Album: Nokia Lumia 820 / yellow

Nokia Lumia 820 / yellow
Nokia Lumia 820 / yellow
Nokia Lumia 820 / yellow
Nokia Lumia 820 / yellow
Nokia Lumia 820 / yellow
Nokia Lumia 820 / yellow

Top hry pro Windows Phone za $.99 (21 Kč)

Dnes máte možnost získat tři opravdu výborné hry pro Windows Phone 8 za 21 Kč (nejnižší možná cena na Store).

Doporučuji všechny z nich, za těch pár Kč je to opravdu hodně zábavy:

V akci je rovněž výborný Runtastic Pro.

Noční stoleček jako nabíječka telefonu

Roztomilé, snadno zrealizovatelné :-) Bezdrátové nabíjení telefonu jako je Lumia 920 je nejen o pohodlí, ale i kráse.

Anything is possible when your phone is Lumia (and not an iPhone)

Nokia Lumia 22.03.2013

Hello, presenter,
look at your iPhone,
now back to my Lumia,
now back at your iPhone,
now back to my Lumia.
Sadly, your iPhone isn’t a Lumia, but if I throw your iPhone, I could give you a Lumia.
Look down, back up, where is your iPhone?
You’re on a set with the man that will change your iPhone.
What’s in your hand, give it to me.
I have it, it’s an iPhone that is soon going to be shattered.
Look again, the iPhone is now shattered.
Anything is possible when your phone is Lumia and not an iPhone.
I’m on a sofa.

Se Samsungem máte smůlu

Pěkná reklama na Nokia Lumia 920 a její fotoaparát skutečně fungující i v (téměř) naprosté tmě. S Nokií máte vyfocené číslo, se Samsungem S3 / S4 pak smůlu.

Nokia BH-907 - drahé Bluetooth sluchátko, které prostě musíte mít

Nokia ke svým Lumia telefonům nabízí obrovskou škálu příslušenství, od reproduktorů, stereo sluchátek, bezdrátových nabíječek, držáků telefonů, až po Bluetooth sluchátka (headset).

Nokia BH-907 je nejlepší Bluetooth sluchátko vůbec. Je drahé, stojí 2.000 Kč, ale přesto je budete chtít. Jako jedno z mála totiž funguje ve všech podstatných parametrech, je přeplněné inovacemi.

Netřeba asi popisovat, proč potřebujete Bluetooth sluchátko. Jak je známo, s telefonem v ruce už 10 let volají jen opičáci. Když sedíte u pracovního stolu a mluvíte půl hodiny s klientem, je více než potřebné mít obě ruce volné pro psaní poznámek, bušení do klávesnice, pití kafe, drbání se na hlavě a podobné úkony. To samé oceníte v autě.

Držet křečovitě telefon mezi hlavou nakřivo a ramenem není pohodlné ani bezpečné.

Genialita BH-907

Nokia u své BH-907 vyřešila veškeré problémy, které trápí běžné Bluetooth sluchátko:

 • špičková kvalita mikrofonu - sluchátko má hned tři mikrofony, jeden supercitlivý je dole a pak celkem dva na levé a pravé straně. Ten dolní snímá váš hlas, ty boční okolní hluk a interní DSP procesor pak ten hluk úspěšně filtruje, takže protistrana dokonale slyší vás a ne třeba bagr v pozadí.
 • kvalita reproduktoru - sluchátko je navrženo jako "in-ear", sedí přímo ve vašem zvukovodu a nikoliv "na uchu", což zároveň funguje jako výborná zvuková izolace od okolí. Stačí minimální výkon interního reproduktoru a vy vše čistě a jasně slyšíte.
 • úžasná výdrž na baterii - zde Nokia zabodovala. Sluchátko je totiž celý čas v režimu spánku, vydrží v tomto stavu řadu týdnů. Když jej vyndáte z obalu a vložíte do ucha, až v tuto chvíli se připojí přes Bluetooth k telefonu. Zabere to jednu sekundu, je to opravdu skoro okamžité, a už voláte. Sluchátko nemá problém zvládnout pracovní den volání. Po vysunutí z ucha se zase automaticky odpojí. Magické.
 • nemusíte nic ovládat, vše je automatické - pouhým vložením sluchátka do ucha zároveň automaticky přijmete hovor. Nic víc nemusíte dělat ani na sluchátku ani na telefonu.
 • hlasové ovládání - po stisknutí horního tlačítka na sluchátku můžete používat hlasové vytáčení ve vašem telefonu.
 • hlasové menu - sluchátko na vás mluví (po aktualizaci firmware i česky), hlasově vám oznámí, že ještě můžete volat třeba 5 hodin.
 • ergonomie - sluchátko výborně sedí v uchu, ušní nástavec má navíc "poutko", které jej výborně fixuje v uchu i při pohybu, není zda žádná plastová pacička či podobné zrůdnosti, které se často ulamují (a jiní výrobci je z nepochopitelných důvodů oblibují).
 • integrace s Lumia telefony - sluchátko funguje s libovolným mobilem, ale pokud máte Nokia Lumia, je vše ještě dále -> sluchátko můžete snadno nastavovat i přes svůj telefon, protože Nokia má ve firmware telefonu speciální ovladače.
 • bohaté příslušenství - Nokia dodává se sluchátkem několik in-ear nástavců (zvolíte si optimální dle velikosti vašeho ucha), USB nabíječku k PC, USB kabel, sluchátko má standardní microUSB konektor, dále je zde nabíječka do automobilu (konektor pro zapalovač) a dvěma USB porty. Luxus.

Album: Nokia BH-907

Nokia BH-907
Nokia BH-907
Nokia BH-907

Rychlý pohled na HTC 8X (versus Nokia Lumia 820 a Nokia Lumia 920)

HTC 8X je vlajková loď HTC s Windows Phone 8. Dle Heureka.cz je tento telefon za zhruba 12.000 Kč cenově umístěn přesně mezi Lumia 920 (14.000 Kč) a Lumia 820 (10.000 Kč). Funkčně bych jej řadil jako konkurenci právě k levnější Lumia 820, s Lumia 920 soupeřit nemůže.

Velice sympatická je hmotnost telefonu, jen 130 gramů, zde jsou Lumie o 30 respektive 50 gramů těžší. HTC sice působí v ruce trošku jako plastová hračka, není tak robustní, ale řada lidí bude nízkou hmotnost preferovat.

Displej HTC 8X má rozlišení 1280x720 pixelů, Lumia 920 s S-IPS displejem nabízí 1280x768 (s identickým poměrem stran jako 800x480 a z toho plynoucí lepší kompatibilitou s WP7 aplikacemi), v případě HTC jde navíc o horší SLCD2 matici a bez speciálních Nokia technologií (vysoká citlivost, ClearBlack, 60 Hz obnovovací frekvence).

Lumia 820 má nižší 800x480 rozlišení, ale podání černé, citlivost na světlo, čitelnost na slunci, SAMOLED RGB (nepentile) matice,  skvělá barevnost a vysoká citlivost dotykové vrstvy ji dle mého názoru řadí spíše před HTC 8X.

8Mpx fotoaparát v 8X je srovnatelný s Lumia 820, Lumia 920 je pak lepší než 8X díky optické stabilizaci a vysoké citlivosti na světlo.

Levnější Lumia 820 oproti HTC 8X nabízí barevné výměnné kryty, subjektivně lepší vzhled, mnohem lepší ergonomii (zapínací tlačítko na HTC 8X je umístěno neprakticky nahoře a je zapuštěné, nedosáhnete tam snadno), podporu pro paměťové karty (microSD), a volitelné bezdrátové dobíjení.

HTC 8X je povedený telefon, ale pokud chcete high-end, je to jednoznačně o špičkové Lumia 920, a pokud vyšší střední třídu, osobně bych se rozhodl pro levnější Lumia 820. Výhod hovořících pro Nokii je víc.

A důvodem pro toto rozhodnutí jsou i exkluzivní aplikace, zatímco Nokia jich nabízí desítky, HTC nemá skoro nic.

Album: HTC 8X

HTC 8X
HTC 8X
HTC 8X
HTC 8X
HTC 8X
HTC 8X

Nokia Lumia 720 - další kráska od Nokie

4.3" ClearBlack IPS displej, 128 gramů váha, 8GB úložiště + microSD karty (do 64GB), 6.7MPx fotoaparát, unibody konstrukce. Za zaváděcí cenu kolem 8.000 Kč velice povedený mobil.

Amazing Weather HD - další úžasné počasí pro WP8

Amazing Weather HD je další z řady aktualizovaných aplikací pro Windows Phone 8, která využívá dokonale jeho nových funkcí. V tomto případě se jedná o podporu pro zamykací obrazovku, na které dokáže zobrazit aktuální počasí, hodinovou předpověď, a případně předpověď na dalších 5 dnů.

Kromě zamykací obrazovky umí veškeré 3 velikosti Live Tile, více lokací pro počasí (včetně aktuální polohy dle GPS), a vše je zasazeno do super líbivého a přehledného kabátku. Navíc je možné, kromě Metro stylu, jako pozadí aplikace zobrazovat i animované video se stavem počasí.

Samotná předpověď počasí je (až překvapivě) přesná. Amazing Weather HD je velice povedená aplikace, která má hodnotu 42 Kč, za které se prodává.

Album: Amazing Weather HD

Amazing Weather HD
Amazing Weather HD
Amazing Weather HD