MyWindows.cz - vše o Windows Phone, Windows 8, Metro, Nokia Lumia

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Odeslání emailu jako alias v Office365

Office 365 03.12.2011

Office365 jsem už podrobně představoval, je to současné nejlepší cloudové řešení.

Dnes jsem potřeboval jednu konkrétní funkci - odeslání emailu jako alias, nikoliv jako primární email. V Office365 jsou uživatelské účty vždy pro jeden primární email (za ty platíte), ale k nim si můžete zdarma přiřadit libovolné množství dalších aliasů sloužících pro příjem emailů. Toto funguje dobře, ale neexistuje snadná cesta, jak z tohoto aliasu odeslat email.

Řešení ale přesto existuje, a to pomocí distribučních skupin. Postačí:

  • stávající alias smazat
  • v Možnosti / Skupiny si vytvořit novou distribuční skupinu, dejte jí název smazaného aliasu, bude to její nový email
  • v Nastavení skupiny si povolte příjem zpráv pro "Odesílatelé v organizaci i mimo organizaci"
  • následně si spusťe PowerShell a připojte se k Office 365 dle tohoto návodu
  • a pomocí Add-RecipientPermission <identity> -AccessRights SendAs -Trustee <user> přidejte vašemu primárnímu účtu <user> práva odesílat za skupinu <identity> (dokumentace)
  • parametr <user> musíte specifikovat jako user_hash, dostanete jej třeba příkazem Get-RecipientPermission <user>

Následně si již můžete jak v OWA tak Outlooku zvolit odeslání zprávy za tuto distribuční skupinu.

Office355 odeslání emailů jako aliasOffice355 odeslání emailů jako alias

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 24.11.2011

Z mnoha nostalgických důvodů jsem rád, že mám po dlouhé době Nokii, co to nandává ve všech směrech konkurenci - zpracování, funkce operačního systému, rychlost, ovládání, design, intuitivnost.

Nokia Lumia 800.

Nokia Lumia 800

Proč je Office365 a Hotmail mnohem lepší než Gmail

Office 365 18.11.2011

Je Gmail špatný? Dle mého ano. Google je dnes takový Seznam.cz světového internetu - (kromě hledání) průměrné služby pro obyčejné masy, firma bez vize.

Nový Gmail zobrazí v defaultním nastavení a se zapnutým náhledem emailu na notebooku se slušným 1600 x 900 rozlišením jen 6 emailů, a to velice nepřehledně. Hotmail jich zobrazí 13, Office 365 dokonce 14, navíc výrazně přehledněji a s perfektním oddělením konverzací a jednotlivých emailů.

Šedé pozadí seznamu emailů v Gmailu s šedým písmem a šedými ikonami bez popisů je nečitelný ergonomický lapsus, bílé pozadí emailů u Office 365 a Hotmailu znamená vyšší kontrast i přehlednost, u tlačítek s textovým popisem je jasné co dělají.

Office 365 a Hotmail vyhrává také v prostoru pro náhled emailu, je zhruba 2x větší. V Gmailu se ani na notebooku s 1600 x 900 nedá vlastně vůbec pracovat, co teprve majitelé menších displejů?

O "kvalitě" kalendáře v Gmailu a hlavně správě kontaktů nemá vůbec smysl mluvit - je otřesná. Pokud máte několik set či tisíc kontaktů, vést si je v Gmailu není možné, pletou se vám do toho automaticky nabízené kontakty, kontakty z kruhů, spamové kontakty, nejde se v tom vyznat, a taky si nepřipojíte LinkedIn či Facebook kontakty. Samotné kontakty jsou v novém Gmailu dovedně skryté - najdete je pod červeným nepodtrženým textem Pošta s malou šipkou. "Logické", že?

Office 365 kapacita je 25 GB, u Hotmailu de-facto neomezená, u Gmailu jen 7 GB.

V Gmailu neexistuje kvalitní práce s úkoly. Email si můžete jen ohvězdičkovat, ale už mu nepřidělíte datum zpracování (dnes, zítra, tento / příští týden) a nevytvoříte si úkol nezávislý na emailu, jako v Office 365.

Kritická je u Gmailu absence ActiveSync / MAPI podpory pro Outlook 2010 (je nutný placený Google Apps for Business, ale kdo by platil za GA když může mít rovnou Exchange 2010 anebo zdarma Live Custom Domains?), takže si musíte vystačit s výše uvedeným nepovedeným webových rozhraním.

Office 365 i Hotmail (včetně Live Custom Domains) samozřejmě plně podporují Outlook 2010 .

GmailGmail - 6 emailů, mizerná přehlednost

Jedinej hustej prohlížeč

Live.com služby 04.11.2011

Internet Explorer 9 - jedinej hustej prohlížeč.

Nokia 800 - podívejte se na její funkčnost v deseti minutách oficiálního videa

Windows Phone 7 29.10.2011

Nokia natočila spoustu zajímavých videí o svých nových Windows Phone 7.5 telefonech. A patří sem nejen dost povedená reklama:

Nokia 800 bude váš příští telefon místo iPhone a může za to Stephen Elop

Business 28.10.2011

Stephen Elop, CEO Nokie, si před osmi měsíci znepřátelil nejen celé Finsko, ale i významnou část Nokia fanoušků, když prohlásil, že Symbian (postupně) skončí, do Meego už nebude dále investovat a celá Nokia přejde na Windows Phone.

Když vešel tuto středu na pódium Nokia World 2011 v Londýně, ta animozita tam stále byla cítit, ale už byla výrazně menší.

Stephen Elop

Z odstupem pouhých pár měsíců je jasné, že Stephen Elop je výborný manažer a lidi kolem něj to začínají chápat. Finský management Nokie nemohl nikdy udělat to, co udělal on - restrukturalizoval firmu, vyházel spoustu zbytečných lidí, nastavil jasně kormidlo (MeeGo sice může být lepší než Android, ale lepší než WP 7.5 a ekosystém kolem něj není ani náhodou) a realizoval radikální změny a kroky nutné pro ozdravení společnosti.

Microsoft má pozitivní vliv i na firemní kulturu Nokie - nejlepší prezentace na Nokia akci měli Američané, nikoliv přespříliš konzervativní a docela nudní Finové. Pro Nokii je přínosné, že se může opřít o lidi z Microsoftu, například takový Joe Belfiore, člověk od nějž by se měl hodně co učit i Steve Jobs.

Dnešní mobilní divize Microsoftu je špičková.

To, že Nokia představila "iPhone killer" samozřejmě není jen zásluha Elopa a Microsoftích designérů a vývojářů. K výbornému software je potřeba i sladěný hardware. A v případě hardware je to zase Nokie, která může školit konkurenci, hardware umí - kvalita provedení takové E7 či N9 je úžasná. Třeba bílá N9 je klenot, a i přes mrtvé MeeGo bych ji chtěl mít doma. Kvůli nádhernému hardware.

Windows Phone 7.5 - screenshoty aplikací přímo z telefonu

Windows Phone 7 23.10.2011

Přímo ve Windows Phone 7.5 telefonu je nově možné vytvářet screenshoty aplikací, není potřeba používat emulátor. Zde je pár ukázek typografické a designové dokonalosti, konzistence, přehlednosti a elegance, kterou jiné systémy tak postrádají.

Osobně mám moc rád tu grafickou jednoduchost, kde důležitost prvků dostává do popředí typografie (a ne gradienty a podobné těžkopádné věci), přitom to není na úkor funkčnosti.

WP 7.5

Bude takto vypadat nová Nokia s WP7.5?

Windows Phone 7 20.10.2011

Pokud budou takto vypadat nové Nokie s Windows Phone 7.5, je to výhra. Nádherný telefon. Je po vzoru N9 s Meego vyrobený (v mobilním světě naprosto unikátní) unibody konstrukcí. Za povšimnutí stojí také Nokia navigace (zřejmě off-line mapy), tmavě modrá barva dlaždic a jiný font než Segoe, který používají všichni ostatní výrobci.

Více fotek na PocketNow.com a potvrzení či vyvrácení už příští středu.

Nokia

Podrobné srovnání dvou mráčků zdarma: Apple iCloud vs Microsoft Live

Live.com služby 18.10.2011

Microsoft má s cloudovými službami velké zkušenosti, a to jak s firemními (Exchange, Sharepoint, Office365), tak těmi zdarma pro veřejnost (Live, Hotmail, SkyDrive). Už v roce 2008 jsem měl na WebExpo přednášku o synchronizačních službách MS, zatímco Apple, který je v internetových službách tradičně pozadu, přišel se svojí variantou cloudu až v roce 2011.

Office365 kalendářMicrosoft Office365

Zkusme se podívat na srovnání toho, co Microsoft a Apple nabízí zdarma v roce 2011.

Nokia World 2011 - největší mobilní událost tohoto roku

Business 18.10.2011

Přesně za týden, 26. října, se bude konat asi největší mobilní událost tohoto roku - Nokia World 2011.

Nokia přechází v high-endu na Windows Phone 7.5. Je to dobré rozhodnutí, získává tím nejlepší operační systém pro mobilní telefony s nejlepším cloudem. Přednášet na Nokia World budou Stephen Elop (Nokia), Joe Belfiore (Microsoft), Mathew Bencke (Microsoft), Barry Cottle (EA), Brandon Watson (Microsoft) a stovka dalších.

Díky Nokii ČR budu také na místě, takže budete moci na Twitteru sledovat živý live feed a později na Facebooku (doporučuji se zde "Přihlásit k odběru", podobně jako na Twitteru) a MyEgo.cz články se souhrnem novinek, snad i hromadou fotek a nějaké to video.

Nokia umí udělat konstrukčně výborné telefony, s kvalitním displejem, audio výstupem i foťákem. Dokazuje to třeba E7 či N9, která jsou zpracováním o třídu nad libovolným Samsungem či HTC či dosud kvalitou nepokořený foťák v N8.

Oproti konkurenci bych u WP7.5 telefonů čekal hardware bez chybiček, off-line navigaci zdarma ve formě Nokia Maps a pár hezkých bonusových aplikací navíc.

Nokia N9Nokia N9

Pokud zvažujete nákup nepovedeného iPhone 4s s jeho parodií na cloud, či nějakého Androidu segmentovaného do tisíce kousků, tak týden počkejte.