MyWindows.cz - vše o Windows Phone, Windows 8, Metro, Nokia Lumia

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Computer Bild, největší německý IT časopis, otestoval ohýbající se iPhone 6 Plus

Apple iPad 01.10.2014

Computer Bild, největší německý IT časopis, otestoval ohýbající se iPhone 6 Plus. Ohnul jej extrémně snadno, se silou, která je běžná při používání telefonu.

Reakce pokryteckého Apple? Uznání chyby, omluva, náprava telefonu který má kryt z hliníku zhruba o tloušťce alobalu?

Ne, zápis na černou listinu pro tento časopis. Computer Bild již nedostane žádná další Apple zařízení k testu... Ta jsou určena jen "správně se chovajícím a píšícím" novinářům.

Jak fotí top modely telefonů za šera? Foto test iPhone 5S, Lumia 1020 a Lumia 930

Nokia Lumia 29.09.2014

Otestoval jsem jak fotí rok stará Lumia 1020 (ta nabízí 41Mpx foťák s optickou stabilizací, obrovský chipset, xenonový blesk), rok starý iPhone 5S (8Mpx, bez optické stabilizace, LED blesk), a k tomu aktuální model Lumia 930 (20MPx s optickou stabilizací, LED blesk; původně představená jako Lumia Icon v únoru 2014 pro Verizon).

Výsledky iPhone 5S budou srovnatelné s nejnovějším iPhone 6 - oběma telefonům stále schází optická stabilizace a mají 8Mpx chipset. Optickou stabilizaci má až obrovský 6 Plus model.

Test 1 - pár lahví od whisky focených za minimálního světla. iPhone má ve fotce extrémní množství šumu a je výrazně horší než obě Lumie, a Lumia 1020 navíc přidává i hodně detailů. Její downsampling za 41 MPx na 5Mpx u výsledné fotky funguje výborně.

Optická stabilizace Lumií, díky které je možné dosáhnout časů expozice, zjevně funguje.

iPhone 5SLumia 930Lumia 1020

Test 2 - fotku se zapnutou zářivkou zvládají veškeré mobily relativně dobře. iPhone má pár barevných šmouh na kávovaru, více šumu, Lumia 1020 naopak nejvíce detailů, ale na všechny fotky se dá dívat. Lumia 930 je zlatý střed.

iPhone 5SLumia 930Lumia 1020

Přemýšlel jsem o tom, že si pořídím iPhone

Nokia Lumia 20.09.2014

Přemýšlel jsem o tom, že si pořídím iPhone.

Pár měsíců dozadu jsem to zvažoval. Věřil jsem, že Apple má nejen potenciál, stovku miliard USD na účtech, ale když už roky ničím zajímavým nepřekvapil, tak se konečně vzchopí.

iOS 8 bych na mobilu snesl (na tabletu rozhodně ne, zde je tablet jako Miix 2 mnohem produktivnější), a mediálně by to bylo 100% zajímavé.

Hulán a iPhone. Dosud nesmiřitelná dvojice by se začala tolerovat. Titulka technologické sekce pro iDNES :-)

Jenže poté co byl iPhone 6 opravdu představen, a zklamal, rozhodl jsem se pořídit si Lumii 930. iPhone 6 je tak průměrný a neinovativní, že ani ta mediální zajímavost za to prostě nestojí.

Lumia 930 má mnohem lepší displej - 5" 1920x1080 oproti 4.7" 1334 x 750 u iPhone 6, ClearBlack technologii, takže je lépe viditelný na přímém slunci, možnost ovládání v rukavicích, a lepší barvy.

Lumia 930 je také rychlejší, má lepší quadcore procesor běžící na 2.2 Ghz a 2 GB RAM, oproti dualcore 1.2 GHz a 1 GB RAM u Apple. Naprosto vše je tedy bleskové.

Lumia 930 má lepší foťák, 20MPx rozlišení, optickou stabilizaci, skvělou citlivost v šeru,  a s updatem firmware bude natáčet i 4K video.

Lumia 930 je lépe vyrobená, zpracovaná a navržená. Místo vystouplé čočky objektivu u iPhone 6 ji má zapuštěnou. A dokonale vysoustružené hliníkové tělo, do něhož je 40 minut u každého kusu obráběn a přesně vsazen displej z Gorilla Glass 3 skla.

Lumia 930 je hezčí.

Lumia 930 má bezdrátové dobíjení, takže do ní nemusím strkat kabely jako u iPhone. A měnit držák na telefon v autě či kolébku na stole.

Výhody u Lumie jsou i v oblasti software, je zde perfektní integrace s Microsoft službami, OneDrive, Exchange (Office 365), Windows 8.1 na desktopu a tabletu, lepší je práci s kontakty (včetně sloučení sítí Skype, Facebook, Twitter a LinkedIn), až po (Nokia) Here Drive+ navigaci s mapami zdarma po celém světě, oproti nepoužitelným Apple mapám.

Lumia 930 s 32GB je prostě lepší a hezčí telefon než iPhone 6. A přitom 2x levnější. V oficiální CZ distribuci vyjde s 32GB na 13.000 Kč. iPhone 6 16GB pak na 23.000, 64GB na 28.000 Kč, a to je šedý dovoz.

Album: Lumia 930

Lumia 930
Lumia 930
Lumia 930
Lumia 930
Lumia 930
Lumia 930

iPhone 6 - stal se Apple definitivně technologickým průměrem a designovým outsiderem?

Apple iPad 09.09.2014

Popravdě, myslel jsem si, že Lumia 930 s 20MPx foťákem s optickou stabilizací, quadcore CPU, bezdrátovým nabíjením, offline navigací pro celý svět a 5" 1920 x 1080 rozlišením by mohla být třeba ještě nepatrně lepší. 

Ale při pohledu na dnes představený iPhone 6 - 8Mpx foťák bez optické stabilizace, dualcore CPU, žádné bezdrátové nabíjení, 4.7" 1 336 x 750 displej a s cenou ke 20 tisíc Kč jsem pochopil, jak fantastické zařízení Microsoft dělá.

Za 13 tisíc Kč.

A jako bonus je L930 i mnohem hezčí.

Apple se stal v technologii průměrný a v designu dokonce outsiderem.

Co si koupit? Nokia Lumia 930, 1020 nebo 1520?

Nokia Lumia 08.05.2014

Nokia (respektive dnes už Microsoft Mobile Oy) před pár dny představila nový model Lumia 930. Měl jsem možnost si jej v rámci Lumia roadshow vyzkoušet a nabízí se otázka, zda na něj měsíc počkat anebo koupit stávající modely 1520 či 1020.

Lumia 930

Hardware je v případě Lumia 930 ten nejlepší možný - Snapdragon 800 procesor běžící na 2.2GHz, Adreno 330 grafická karta, FullHD 5" displej, integrované bezdrátové nabíjení, 20MPx fotoaparát, 2GB RAM a 32GB úložiště.

Nokii se přes tuto našlapanou výbavu podařilo téměř nemožné -> telefon je tenký, 20MPx fotoaparát ani o 1mm nepřesahuje z těla telefonu, monolitická konstrukce spoléhající se na hliníkovou kostru a zadní polykarbonátový díl je extrémně pevná a kvalitnější než u iPhone 5S, a do těla se vešla i nabíjecí cívka pro bezdrátový Qi standard.

Drobná nevýhoda se bohužel jedna také najde - displej postrádá Glance screen, který Nokia exkluzivně jinak nabízí. Je to zobrazení informací na displeji při vypnutém telefonu. Pro mě je tato funkce důležitá, je to náhrada za chybějící notifikační diodu, a to mnohem lepší -> člověk při pohledu na telefon hned vidí, zda má zmeškané hovory, SMS, WhatsApp zprávy, notifikace Facebook messengeru, atd. Glance screen má prostě velký smysl.

Žádný telefon bohužel není dokonalý, glance screen budete muset oželet.

Lumia 930 je výborný model pro lidi, kteří chtějí tenký a luxusně vyrobený mobil, ze kterého nic nečouhá (vyčuhující foťák u L1020 se dost lidem nelíbí, nesnesou jej) a potřebují top hardware s vysoce nadprůměrným foťákem.

Uvedení na trh bude zhruba za měsíc a úvodní cenu tipuji kolem 15.000 Kč.

Lumia 930

Meteoservis pro WP8 je (opět) nejlepší počasí

Meteoservis jsem používal dlouhou dobu na WP7 zařízeních. Bohužel s nástupem WP8 zařízení si Radim Fryč dával dost na čas s přepsáním aplikace pro tento OS a implementaci jeho pokročilejších funkcí, jako je velká dlaždice na domovské obrazovce, či podpora pro lockscreen.

Takže nezbylo než používat Amazing Weather HD či Weather Flow.

Od verze 2.8, vydané zhruba přes měsícem, je Meteoservis nativní WP8 aplikací, a podporuje toto vše plus funkce, která konkurence nemá. A kromě Lite verze dostupné zdarma má sníženou cenu běžných a Pro verzí na 40 a 80 Kč, což je super nabídka.

Osobně se mi líbí více než konkurence, protože implementuje:

  • kvalitní předpověď počasí doplněnou o vlastní numerické modely
  • na zamykací obrazovce i na dlaždici umožňuje kromě aktuálních a předpovědních teplot zobrazovat i srážky (radarové snímky ČR a SR) či graf synoptické situace a aktuálních teplot, odpadá tak nutnost používat aplikace "Bouřky" či ČHMÚ
  • zamykací obrazovku je možné doplnit o wallpaper z Bingu, 500px, National Geographics a mnoha dalších zdrojů, takže máte každý den nové, krásné pozadí lockscreenu
  • výborná grafika, skvěle to celé vypadá
  • bohaté možnosti nastavení aplikace

Král je mrtev, ať žije král!

Meteoservis je zpět a dle mě je to (opět) nejlepší a jediné počasí používané na Lumia 1020 telefonu.

Album: Meteoservis WP8

Meteoservis WP8
Meteoservis WP8
Meteoservis WP8
Meteoservis WP8
Meteoservis WP8
Meteoservis WP8

Cortana je nová osobní asistentka pro Windows Phone

Windows Phone 8 15.04.2014

Cortana je nová osobní asistentka ve Windows Phone 8.1 A rozumí i mému východo-evropskému přízvuku, což je fajn. Technicky se jedná o mix toho nejlepšího z Apple Siri a Google Now, plus je možné hlasově ovládat i nesystémové aplikace.

Podle TheVerge se jedná o nejlepší implementaci hlasové asistentky vůbec.

A taky umí zpívat :-)

Windows 8.1 Update 1 - konečně systém, kterým nahradím Windows 7 na desktopu

Windows 8 03.04.2014

Mám rád Windows 8. Používám je na tabletu, tam nemají konkurenci, a na notebooku. Tam je snesu. Ale na desktopu s dvěmi 30" LCD jsem zůstával u Windows 7.

Na MSDN je právě k dispozici Windows 8.1 Update 1. Microsoft zde zapracoval nejen na "matlací" použitelnosti systému (ta byla perfektní už dříve), ale také na klasickém ovládání myší a klávesnicí.

Konečně. Windows 8.1 Update 1 je systém, kterým Windows 7 nahradím.

V "Metro" rozhraní se zobrazuje Hlavní panel. Paráda. Vedle vašeho avataru jsou ikony pro vypnutí systému a hledání. PC se dá snadno vypnout!! A Metro aplikace jsou umístěné na Hlavním panelu. Není to už dvojaký kočkopes. Je to propojené, jak to mělo být od počátku.

Windows 8.1 Update 1

Nokia Lumia Black - skvělá aktualizace pro Windows Phone

Nokia Lumia 10.01.2014

Nokia vydala aktualizaci nazvanou "Black" pro své Lumia mobilní telefony. Nyní je dostupná pro Lumia 925 a 1020, postupně se během dalších týdnů dostane i na další Lumia modely.

Je v ní spousta zajímavostí.

Osobně se mi nejvíce líbí rozšíření Glance Screen 2.0. Na displeji uspaného telefonu vidíte neustále hodiny, počet zmeškaných hovorů, SMS, emailů, notifikací z Facebooku či WhatsApp. Díky AMOLED displeji to přitom nespotřebuje skoro žádnou energii.

Lumia Glance Screen

Lenovo Miix 2 - rychlý video pohled na top tablet za deset tisíc

Koupě třeba Alza.cz nebo CZC.cz.