Windows Phone Marketplace konečně otevřen! Plus spousta cen pro vývojáře...

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Windows Phone Marketplace konečně otevřen! Plus spousta cen pro vývojáře...

Windows Phone 7.5 (Mango) Marketplace se otevřel pro české vývojáře i uživatele.

Windows Phone 7.5 nově i v češtině

Nové telefony s WP7.5 a českou lokalizací v září představí HTC, Samsung, LG a samozřejmě Nokia. Z pohledu koncového uživatele je již dostupný v češtině Zune 4.8 software (koncepční obdoba iTunes u Apple, akorát stabilní a opravdu rychlá) a existuje možnost nakupovat s českým Live ID a přiřazenou českou platební kartou.

Samotný Marketplace nabízí dostupnost i pro vývojáře v České republice.

Marketplace pro Windows Phone zatím není přeplněn stovkami tisíc (často nesmyslných) aplikací jako AppStore či Android Market, jsou jich tam "jen" desítky tisíc, takže se dá očekávat snazší monetizace investic do vývoje.

Soutěž pro Windows Phone vývojáře

Microsoft pro podporu vývoje WP7.5 aplikací uspořádal soutěž s doslova tisíci cenami pro vývojáře, podrobnosti zde.

Při vývoji se vám bude hodit:

O Windows Phone 7.5

WP7.5 Mango nabízí integraci herních a zábavních funkcí (Xbox Live), multimediálních (Zune audio / video, Facebook a SkyDrive fotoalba, Youtube video), kancelářských (přístup k souborům na SkyDrive / Office365 / Sharepoint, OneNote, Word, Excel, PowerPoint - ve formě desktopových, mobilních i webových aplikací), organizačních a podnikových (Exchange - kalendář, kontakty, úkoly, Hotmail, Internet Explorer 9) i sociálních (Facebook zprávy a chat, Twitter a LinkedIn, Messenger chat) integrovaných do základu operačního systému, výborná je rychlost a opravdu intuitivní ovládání.

Osobně mám k dispozici veškeré z těchto OS (nejnovější Android 2.3.5 na HTC HD2, iOS4 na iPadu 2, české WP7.5 Mango na Omnii7 a Symbian^3 Anna na Nokii E7) a mohu tedy snadno porovnávat - skvělý uživatelský zážitek z WP7.5 telefonů nenabízí konkurence nejen v těch současných, ale ani v nově plánovaných verzích.

Mobilní Windows Phone 7.5 a provázané cloudové a desktopové aplikace a služby jsou nejlepším systémem, co si dnes můžete pořídit.


Komentáře

 1. 1 Petr Havlíček 30.08.11, 12:08:33
  FB

  Mám ve svém Live účtu nastavenou jako zemi United States. Když se nyní uvolnil Marketplace pro Českou Republiku, dá se země nějak změnit, abych mohl používat svojí platební kartu?

 2. 2 Slezák Oldřich 03.09.11, 02:09:17
  FB

  No nevím, já jsem si obnovil účet na Česko a píše to při pokusu o spojení že moje země není povolena :-(
  Při spojení z PC přes Zune (nejnovější) to jde ale nepřišel jsem na to jak instalovat zakoupené aplikace do telefonu. Napíše to že aplikace bude brzy nainstalovaná, ale nic se neděje :-( Po kliknutí na ikonu Marketplace v MT to ynovu hodí hlášku že naše země není podporovaná, takže jsem akorát přišel o peníze za zakoupené aplikace :-(

 3. 3 Petr Havlíček 05.09.11, 06:09:15
  FB

  [2] Připadá mi to spíše tak, že to bude fungovat až v telefonu budou nainstalovány 7.5, dříve to český účet nepovolí. Co se píše na internetu, měla by aktualizace být dostupná 15. září.