MyWindows.cz - vše o Windows Phone, Windows 8, Metro, Nokia Lumia

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Google Maps 3D vs. Microsoft Maps 3D

Live.com služby 31.05.2007

Google i Microsoft nabízí zhruba týden svoje mapy ve 3D režimu. Google na adrese maps.google.com a Microsoft na maps.live.com. Pojetí 3D map je přitom u obou společností velice odlišné. Google nabízí fotky z ulice, občas skvělé, občas rozmazené, občas neexistující, zatímco Microsoft nabízí 3D režim de-facto pro každou mapu a bere ji jako základní pohled. Microsoft rovněž doplňuje textury budov a základní geometrický náčrt ulic.

Zkusil jsem na Google Maps i maps.Live.com vyhledat "Statue of Liberty, New York". Live.com našel okamžitě Sochu Svobody, Google našel ulici na Manhattanu, což jsem nechtěl, a musel jsem Sochu hledat ručně. Bod pro Microsoft.

Pro samotnou Sochu Svobody nabízí Live.com 2D (identický s Google) i 3D pohled, Google (zatím?) jen 2D, pokryta 3D je jen menší část New Yorku. Další bod pro Microsoft.

maps.live.comMicrosoft Maps - maps.live.com
maps.google.comGoogle Maps - maps.google.com

Minority report v praxi podle Microsoftu

Live.com služby 30.05.2007

Microsoft představuje tento rok do praxe skvěle propracované multi-touch ovládání počítače pod názvem Microsoft Surface. Podobnou zhruba rok starou technologii vyvíjí více firem, některé jako je Apple pro hloupé pitomůstky typu zvětšování / zmenšování fotografií, ale Microsoft jde mnohem dále, a integruje ji přímo do upravené verze Windows Vista jako hlavní ovládání, kombinuje ji s kamerou, OCR, rozpoznáváním tvaru předmětů a prací více lidí současně na stejném projektu / displeji (video, 65MB).

Dokážu si představit, že za pár let budeme mít Microsoft Surface každý doma, po poklesu cen patřičného hardware. Prohlížení videa, brouzdání internetu, poslouchání hudby jen pohybem ruky.

Windows Live Messenger 8 - jak na něj?

Live.com služby 11.09.2006

Když jsem před pár dny přinesl popis aplikace Windows Live Messenger 8.0 a její hodnocení na úrovni WELL.DONE Miranda IM packu, snesla se mi na emailu značná spousta dotazů jak to či ono udělat a nainstalovat. Tento článek by měl na otázku konfigurace a nastavení odpovědět.

Proč používat MSN protokol?

Live Messenger

Microsoft se v poslední době opravdu snaží, nestačí mu alokovat 90% trhu, ale chce rovněž nabízet objektivně nejlepší aplikace na trhu. Sem patří i zcela nově napsaný MSN Messenger, který se přejmenoval na Windows Live Messenger.

Live Messenger podporuje:

  • přenos textových zpráv,
  • zasílání zpráv offline uživatelům,
  • audio a video hovory (podobně jako Skype) na počítač,
  • audio hovory na běžné telefonní linky,
  • spolehlivé posílání souborů, a to i na neveřejné IP s NATem,
  • sdílení a automatická synchronizace celých adresářů (složek) mezi zvolenými kontakty, což je opravdu parádní funkce pro spolupráci teamu,
  • zasílání ručně psaných textů,
  • stovky her.

Jak je vidět, MSN protokol toho dnes nabízí zdaleka nejvíce, je to rozšířená kombinace funkcí ze Skype + Jabber + ICQ (+ hry) protokolů. Navíc je možné přes Live Messenger sdílet aplikace a plochu, což se ale jen odvolává na standardní funkce ve Windows XP.

Pro použití všech funkcí protokolu musíte ovšem používat Windows Live Messenger, implementace MSN protokolu v open-source Mirandě je bohužel pouze částečná, funguje jen pro textové zprávy.