10 dní s emailem na Live.com

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

10 dní s emailem na Live.com

Zhruba 10 dní uběhlo do chvíle, co jsem převedl správu emailů, IM a dalších služeb kompletně na Live.com pomocí zdarma dostupné Windows Live Custom Domains služby. A jsem spokojen více než na počátku (což bylo hodně).

Vyřešené počáteční problémy

Microsoftu se podařilo vyřešit reportované problémy, až jsem byl téměř šokován rychlostí reakce (rozsáhlá odpověď na nahlášený problém do 24 hodin na zdarma dostupné službě opravdu není u mamutích společností běžná).

Windows Live Custom Domains nabízí 500 emailových účtů s kapacitou 5/10GB na vaší vlastní doméně s vaší vlastní adresou (COKOLIV@hulan.cz), a samozřejmě plnou kompatibilitu na Windows Live Messenger, Skydrive či Favorites. Zásadní výhodou je použití pokročilého Microsoft MAPI, namísto primitivního POP3, pro přístup k vašim emailům, kontaktům a případně i kalendáři. Nevýhodou (pro někoho) může být de-facto nutnost použít návazný software od Microsoftu (Outlook 2003/2007, Windows Live Messenger, Outlook Connector, případně Windows Live Mail).

Vlastní podpora pro Microsoft produkty je dostupná na Microsoft Discussion Groups, Centra řešení produktů a případně i Online Assistance. Jak jsem již psal, reakce na dva reportované problémy byla v mém případě téměž okamžitá, a hlavně problém vyřešila.

Byl jsem tedy schopen udělat upload zhruba 15.000 historických emailů s celkovou kapacitou cca 350MB z Outlooku na webové rozhraní (postačí myší přetáhnout emaily z lokální Inbox složky do vzdálené Inbox složky), takže je mám nyní dostupné odkudkoliv (Outlook 2007, mobilní telefon s Windows Mobile, webové rozhraní):

upload pošty z Outlooku na Live.com byl konečně úspěšnýupload pošty z Outlooku na Live.com byl konečně úspěšný

Vlastní kalendář hlásí stále při synchronizaci "Error", ale není to chyba, ale vlastnost. Mylně jsem předpokládal, že Calendar sync je dostupný i pro majitele předplaceného Hotmail Live Plus účtu, což není pravda, musí se použít (podstatně dražší) MSN Premium či Office Premium účty. Kalendář jde ovšem z Outlooku automaticky uploadovat na Office online web, takže scházející sync není kritické omezení.

Na Hotmail Plus účtu (€20 / rok) funguje rovněž obsáhlé přesměrování pošty a vybírání jiných POP3 schránek, nastavení je možné následovně:

přesměrování emailů na Live.compřesměrování emailů na Live.com (Hotmail Plus)

Výhody Live.com oproti GMailu?

Google GMail je fantastická služba, přesto si myslím, že Live.com je o krok napřed.

Microsoft nabízí 500 × 5GB, případně 10GB na schránce bez reklam (a bez například onoho horního banneru) za pouhých €20 / rok, Google nabízí jen 2GB a cena placené schránky je €40 / rok, tedy dvojnásobná, a platit se navíc musí za všechny schránky, ne pouze za vybrané jako u Microsoftu.

Microsoft nabízí rovněž synchronizaci nejen pošty, ale i kontaktů, a propojení této databáze kontaktů na Windows Live Messenger (na PC i mobilu, zdarma), na Outlook (pomocí Outlook Connector, zdarma), či na kontakty na Windows Mobile 6 telefonu.

Google Gmail je z mého pohledu sice velká, ale jinak vcelku obyčejná POP3 schránka, zatímco Microsoft Live.com je řešení pro poněkud rozsáhlejší potřeby a pro firmy… Pokud používáte operační systémy od Microsoftu (což je 98% všech lidí), není co řešit.

Screenshoty z webového interface Live.com

přijatý email na Live.compřijatý email na Live.com
nová zpráva na Live.comnová zpráva na Live.com
možnosti nastavení na Live.commožnosti nastavení na Live.com

Navigace v komentářích

načíst novější komentáře ⇒ | přejít na konec →