Apple iPad 2 - moc se mi líbí multimediální časopisy

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Apple iPad 2 - moc se mi líbí multimediální časopisy

Apple iPad 15.04.11

iPad 2 má spoustu nedostatků a neumí hrozně moc věcí, které podobně velký netbook snadno zvládá. I drobná práce je s ním složitá, často spíše nemožná. Nicméně v jedné věci je 100% magický - časopisy vytvářené speciálně pro iPad.

Nevím, zda to pro vás znamená hodně nebo málo, ale číst si na iPadu třeba NY Times či podobné "tiskoviny" je skvělé.

Nejedná se zde jen o text, na běžné knihy je lepší Amazon Kindle (má jen 200 gramů, kontrastní písmo a neleskne se mu displej), ale o multimediální obsah - propojení textu, obrázků, videa a relevantních odkazů.

Po 3 dnech zkušeností mi iPad 2 dává smysl ve dvou oblastech - multimediální časopisy a casual hry.

Nabídka multimediálních časopisů je zatím dost omezená, naráží i na finanční požadavky Apple ohledně 30% podílu na každém výtisku, ale postupně se určitě bude rozšiřovat. To, co existuje, je ale hodně dobré.


Komentáře

 1. 1 Radek Šima 15.04.11, 01:04:09
  FB

  zajima me, jestli nekdy v budoucnu dostanete i androida a popripade i s windowsama tablet a pak tyto tablety porovnat mezi sebou :) jinak me celkem prekvapilo ipad2 na hry, to bych necekal. BTW v opere vubec nereaguje na tlacitko prihlasit (ssl mi funguje-staci to proescapovat-asi kvuli tomu ze ssl je psano na ekamai ci co(to mi psalo tedka ve firefoxu))

 2. 2 Radek Hulán 15.04.11, 01:04:10
  FB

  [1] iPad 2 na práci není, ani video pořádně přehrávat neumí (MKV 720p zvládá s 0.3 FPS), na hudební přehrávač je velký, na internetu neumí Flash a nemá pluginy (třeba LastPass do Safari), prostě všude samé omezení. Windows tablet by je asi neměl, takže bych pořád neřešil jak co obejít, ale fungoval ;)

  S iPadem se nedá fungovat jak člověk chce, dá se jen hrbit dle vůle Steve Jobse. To mi až tak úplně nevyhovuje.

  Ale hry jsou na něm fajn - World of Goo, Plants vs Zombies, Angry Birds HD. Casual hry. No a pak těch pár časopisů, co existuje. Netuším ale, zda to stojí za více než 10t Kč...

  K Opeře - nemá podporu pro Startcom SSL certifikát, reklamovat v Norsku, IE/FF/Chrome/Safari jej podporují.