iPhone 5 - zaostalý už před uvedením?

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

iPhone 5 - zaostalý už před uvedením?

Microsoft včera oficiálně uvedl Windows Phone 7.5 (Mango) operační systém pro telefony. Apple za dva týdny uvede iOS 5.

Osobně doufám, že Apple zabere, protože podle beta verzí je iOS5 nesmírně pozadu... Takto si bude každý rozumný člověk kupovat jen WP7.5 a nebude konkurence.

 • Chystaný iOS5 integruje Twitter. Hezké. WP7.5 integrují Twitter, Facebook, LinkedIn a další sítě. Dokonalé!
 • Chystaný iOS5 integruje posílání online zpráv lidem s iOS5. Hezké. WP7.5 integrují posílání online zpráv 2 miliardám lidí na Facebooku a Messengeru. Dokonalé!
 • Chystaný iOS5 nabídne uložení jednoho tisíce fotek do cloudu. Hezké. WP7.5 se propojují na Live služby (které používají stovky miliónů lidí) s perfektním emailem, kalendářem, kontakty a SkyDrive, s 25GB místa. A to zdarma i na vlastní doméně. Dokonalé!
 • Chystaný iOS5 nenabídne žádné kancelářské řešení. Mizerné. WP7.5 integrují Office Hub a umí nativně pracovat s Word, Excel, PowerPoint a OneNote dokumenty uloženými v SharePointu, SkyDrive či Office365. Dokonalé!
 • Chystaný iOS5 bude mít Game Center. Hezké. WP7.5 integrují Xbox Hub, s napojením na váš existující Xbox Live účet, dosažené herní úspěchy, přátele, zprávy. Výborné propojení nejlepší herní konzole (Xbox 360 + Kinect) a telefonu. Dokonalé!

Šlo by samozřejmě pokračovat, ale myslím, že je jasné, že s WP7.5 a cloudovými službami utekl Microsoft konkurenci o generaci až dvě. Apple je funkčně úplně mimo, iOS5 si zasloužil mnohem více novinek.

iPhone 5 je gadget předminulého roku.

Související: Video recenze Windows Phone 7.5 (Mango) a Microsoft to dokázal: WP7.5 jsou lepší než Android 2.3 i iOS4


Komentáře

 1. 1 Jakub Ferenc 28.09.11, 08:09:30
  FB

  Radku, zdravím.
  Jako jeden z mála lidí po několika letech opouštím Mac OS X + iOS platformu a přesedlávám definitivně na PC + Mango. Nemohu si pomoci, na PC s Win 7 64bit jsem mnohonásobně produktivnější než-li na Mac OS X Lion (design, development). Zatímco ohledně PC mám jasno, nejsem si jistý výběrem telefonu s Mangem, který by měl nahradit můj iPhone. Aktuálně se mi zamlouvá Omnia 7, jak po stránce designu, tak i ceny.

  Je to dobrá volba?

  Díky za odpověď.

 2. 2 Radek Hulán 28.09.11, 08:09:34
  FB

  [1] za 5.000 Kč co se dala koupit 16GB varianta (Zboží.cz) je to výborná volba, ale vyžaduje drobnou práci - oficiálně je to EN/DE/IT/FR telefon, a CZ je tam možné dostat jen s drobnou modifikací registrů:
  http://myego.cz/item/cestinu-je-mozne-instalovat-na-libovolny-windows-phone-7-telefon...

  Nic hrozného, ale bez onoho zásahu bude potřeba počkat až na nové (a asi i výrazně dražší) telefony.

  Jinak z OS X na Windows 7 přechází spoousta lidí, Apple v operačních systémech pro PC začal dost zaostávat a výběr HW je taky mizerný.

 3. 3 Jindřišek Martin 29.09.11, 08:09:27
  FB

  Zdravím, jsem prozatím spokojený uživatel Androidu, protože mi v mnoho věcech vyhovuje. Nicméně musím říct, že ikdyž jsem telefon s WP7.5 prozatím neměl v ruce, velice se mi líbí a až si budu příště kupovat nový mobil, budu se asi hodně rozmýšlet.
  Radku, bude videorecenze?

 4. 4 Radek Hulán 29.09.11, 09:09:24
  FB

  [3] je videorecenze: http://myego.cz/item/video-recenze-windows-phone-7-5-cz-mango...

 5. 5 Jan Kohoutek 29.09.11, 03:09:34
  FB

  Přemýšlím, že se pokusím nějak nasoukat WP7.5 na HTC HD2 (mám tam původní 6.5), ale chci se nejprve ujistit, jestli to není nesmysl, přece jenom je to sranda určitě na pár hodin...

  Ta Omnia 7 je hardwarově tuším celkem srovnatelná, tak by to snad mělo šlapat plynule, ale co baterie? Nevysaje se hned, resp. mám čekat výrazně nižší výdrž než s 6.5? Co SD karty, hardwarová tlačítka, nedojde tam k nějakým problémům?

  A co podpora live? Bude fungovat stejně jako u oficiální distribuce, nebo budou nějaká omezení? Google tvrdí, že je všechno bez problémů, ale tomu se mi úplně věřit nechce..

  Kdyžtak moc díky za každou informaci.

 6. 6 Radek Hulán 29.09.11, 03:09:50
  FB

  [5] nedoporučuji.. Na HD2 je lepší dát Android, jsou pro něj zdrojáky a poběží stabilněji. Pokud WP7.5, tak nový telefon.