Live Mesh - webová revoluce je nyní v beta verzi

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Live Mesh - webová revoluce je nyní v beta verzi

Live Mesh postoupil včera večer z Technology Preview verze do Beta verze. Jedná se o synchronizaci čehokoliv kamkoliv, a právě nová verze to doslovně naplňuje. Dostupný je totiž klient nejenom pro Windows XP, Windows Vista (32/64bit), ale i pro Windows Mobile telefony a OS X.

Nyní si tedy můžete nechat synchronizovat složky mezi pracovním PC, domácím PC, notebookem, Windows Mobile telefonem a webem.

Webové rozhraní

Ve webovém rozhraní (Device nazvaný Desktop) je nově podporován i drag&drop souborů z prohlížeče na web, takže funkcionalita je zase snazší na používání. Jinak se webová aplikace zdařile snaží imitovat Aero Basic rozhraní Windows Vista.

Live Mesh - DesktopLive Mesh - Desktop
Live Mesh - DevicesLive Mesh - Devices

Windows Mobile klient

Na mobilním telefonu je aplikace podobně jednoduchá, přihlásíte se a rozhodnete, které složky a kam chcete synchronizovat. Poté vše funguje plně automaticky a o nic se nestaráte. Přístupné je i webové rozhraní (https) přizpůsobené pro mobily, funguje nejen v PIE, ale i v Opera Mobile 9.5:

Live Mesh login
Live Mesh v Opera Mobile

Windows Mobile klient mimochodem standardně přidává k synchronizaci složku obrázků (fotek), což je potěšující drobnost, tato složka bude asi z mobilního telefonu synchronizována nejčastěji. Klient je nastaven na sledování změn po 30 minutách, ale můžete to libovolně změnit.

Windows Vista klient

Windows Vista klient má dvě podoby, zaprvé je to malá aplikace se správou složek a zařízení, která byla ukázána v článku odkazovaném na začátku, a poté se zobrazuje nový ovládací panel v Průzkumníku u každé synchronizované Live Mesh složky, kde jsou jasně vidět změny, uživatelé a zařízení, které se složkou pracují.

Samotné složky synchronizované pomocí Live Mesh jsou zobrazené modrou ikonou namísto obvyklé žluté.

Live Mesh na Vista x64

Navigace v komentářích

← přejít na začátek | ⇐ načíst starší komentáře