Proč je Office365 a Hotmail mnohem lepší než Gmail

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

Proč je Office365 a Hotmail mnohem lepší než Gmail

Office 365 18.11.11

Je Gmail špatný? Dle mého ano. Google je dnes takový Seznam.cz světového internetu - (kromě hledání) průměrné služby pro obyčejné masy, firma bez vize.

Nový Gmail zobrazí v defaultním nastavení a se zapnutým náhledem emailu na notebooku se slušným 1600 x 900 rozlišením jen 6 emailů, a to velice nepřehledně. Hotmail jich zobrazí 13, Office 365 dokonce 14, navíc výrazně přehledněji a s perfektním oddělením konverzací a jednotlivých emailů.

Šedé pozadí seznamu emailů v Gmailu s šedým písmem a šedými ikonami bez popisů je nečitelný ergonomický lapsus, bílé pozadí emailů u Office 365 a Hotmailu znamená vyšší kontrast i přehlednost, u tlačítek s textovým popisem je jasné co dělají.

Office 365 a Hotmail vyhrává také v prostoru pro náhled emailu, je zhruba 2x větší. V Gmailu se ani na notebooku s 1600 x 900 nedá vlastně vůbec pracovat, co teprve majitelé menších displejů?

O "kvalitě" kalendáře v Gmailu a hlavně správě kontaktů nemá vůbec smysl mluvit - je otřesná. Pokud máte několik set či tisíc kontaktů, vést si je v Gmailu není možné, pletou se vám do toho automaticky nabízené kontakty, kontakty z kruhů, spamové kontakty, nejde se v tom vyznat, a taky si nepřipojíte LinkedIn či Facebook kontakty. Samotné kontakty jsou v novém Gmailu dovedně skryté - najdete je pod červeným nepodtrženým textem Pošta s malou šipkou. "Logické", že?

Office 365 kapacita je 25 GB, u Hotmailu de-facto neomezená, u Gmailu jen 7 GB.

V Gmailu neexistuje kvalitní práce s úkoly. Email si můžete jen ohvězdičkovat, ale už mu nepřidělíte datum zpracování (dnes, zítra, tento / příští týden) a nevytvoříte si úkol nezávislý na emailu, jako v Office 365.

Kritická je u Gmailu absence ActiveSync / MAPI podpory pro Outlook 2010 (je nutný placený Google Apps for Business, ale kdo by platil za GA když může mít rovnou Exchange 2010 anebo zdarma Live Custom Domains?), takže si musíte vystačit s výše uvedeným nepovedeným webových rozhraním.

Office 365 i Hotmail (včetně Live Custom Domains) samozřejmě plně podporují Outlook 2010 .

GmailGmail - 6 emailů, mizerná přehlednost
HotmailHotmail - 13 emailů, přehledné rozhraní
Office 365Office 365 - 14 emailů, špičkové a ergonomické UI

Osobně jsem rád, že jsem zvolil řešení výrazně kvalitnější než Gmail - profesionální Office 365 s Outlookem 2010. Email je dnes základní komunikační prostředek a kritický nástroj produktivity, plus s ním související správa kontaktů, kalendáře, úkolů a projektů.

Google vám v tomto směru moc nepomůže... Snad jen kdybych měl 4 kontakty, poslal denně 2 emaily a neřešil kalendář a úkoly, tak mi možná bude stačit.


porovnání office 365

Navigace v komentářích

← přejít na začátek | ⇐ načíst starší komentáře