WP 7.5 CZ + Omnia 7 - jak na zapnutí všech funkcí fotoaparátu

MyWindows.cz

home archív foto video win8dev kontakt

WP 7.5 CZ + Omnia 7 - jak na zapnutí všech funkcí fotoaparátu

CZ Mango

Češtinu pro (zatím neoficiální) finální verzi Windows Phone 7.5 má nainstalovanou skoro každý, jediný problém s touto neoficiální verzí je, že v ní neexistuje český překlad menu fotoaparátu, a proto jeho funkce nejsou dostupné. Dalo se to řešit tak, že člověk udělal downgrade na NoDo, nakopíroval camerasettingsmanifest.0405.xml do \Windows\ a pak zase upgrade na Mango.

Pod Mango to nešlo, protože souborové manažery nefungují. Práce na půl dne s reinstalací aplikací. Do toho se mi nechtělo.

Tedy, už i to je prolomeno.

S pomocí On-Device ProXML můžete vytvářet přímo na telefonu "dávky" pro kopírování, mazání a přesun souborů. A když k tomu přidáte oficiální isetool.exe či tuto GUI nadstavbu, není problém si připravit vlastní IsolatedStorage pro On-Device ProXML aplikaci s českým překladem souboru z kamery. Zde je ke stažení.

Jak tedy na češtinu a zapnutí všech funkcí pro kameru ve WP7.5 (Mango)?

 • instalujte si On-Device ProXML 0.7 aplikaci do telefonu
 • pomocí Ise Explorer se připojte na 566814df-f6b6-4154-8be5-9e65dce907c0
 • stiskněte GET DATA
 • stiskněte Download Data
 • nahraďte ty data v IsolatedStorage adresáři mým souborem
 • stiskněte Upload Data
 • na telefonu si spusťte DiagProXML aplikaci a zde v menu "File Operations" proveďte "Move (from IsoStore)" souboru camerasettingsmanifest.0405.xml do \Windows\

Samozřejmě, nejde zde vůbec jen o kameru. Od této chvíle je možné provádět operace se soubory pod Mango, byť složitým způsobem, přímo ze zařízení.

ISE Tool - oficiální

ISE Tool

ISE Explorer - neoficiální GUI

ISE Explorer


Komentáře

 1. 1 Jaroslav Lepeška 06.09.11, 10:09:50
  FB

  Rado chci se Vás zeptat, uvedený postup lze aplikovat i u HTC WP7 (Mozart, atd), nebo jsou zde jistá úskalí a lze to pouze u Omnie.
  Jarda

 2. 2 Radek Hulán 06.09.11, 12:09:40
  FB

  [1] myslím, že na HTC tato verze nepojede

 3. 3 Ondřej Štindl 08.11.11, 03:11:10
  FB

  dobrý den, jestli jsem to dobře pochopil, tak do českého manga na omnii7 bez unlocku tyto funkce obnovit je nemožné.. :-/ ?